Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

As vrea sa cumpar un cort

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
speedhubro

speedhubro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 20.05.2012
As vrea un cort de 2 persoane si cineva mi-a recomandat acel cort de 3 persoane sa nu stam inghesuiti, am inteles ca modelul si firma e foarte ok, dar as vrea sa cer parerea si altora care folosesc cortul, eu sincer as vrea un cort mai inalt, dar nu cred ca e bun , deoarece la vant nu se comporta prea bine!

#20
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

View Postspeedhubro, on 18 iunie 2018 - 21:34, said:

As vrea un cort de 2 persoane si cineva mi-a recomandat acel cort de 3 persoane sa nu stam inghesuiti, am inteles ca modelul si firma e foarte ok, dar as vrea sa cer parerea si altora care folosesc cortul, eu sincer as vrea un cort mai inalt, dar nu cred ca e bun , deoarece la vant nu se comporta prea bine!
TU vrei sa mergi in excursie cu cortul ala sau sa te muti in el ca sa te tina mult? Un cort este un cort, cumperi unu' cum o fi si-n ce bani in convine si-ti faci treaba cu el.

#21
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Cortul se cumpara dupa anumite criterii. Daca iti trebuie la munte e una, daca la mare, alta, una e sa-l duci cu masina la champing, alta sa-l cari cu spinarea pe munte. Una e sa te muti la 2 zile si alta sa il tii toata vacanta intr-un loc.

Trebuie sa stabilesti ce vrei sa faci cu el.

#22
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Pe scurt, pentru doua persoane: cort mai mare, deci 2+1, bete Al, rezistenta la apa minim 3000/6000 mm exterior/podea, inaltime max. 125 cm, firme mai bune sunt cele din Cehia/Slovacia: Pinguin, Trimm, Husky, Hannah, UK: Vango, USA: Coleman...si mai bune dar scumpe: Ferrino, Salewa, TNF, Vaude, Robens, MSR, Eureka, etc...
Avand in vedere ca pe langa cort mai trebuie cumparate: saci de dormit, saltea gonflabila, izopren, rucsaci, vase de gatit, etc..., eu unul voi cumpara un cort in jurul valorii de 400-600 lei, cel mai spatios si mai apropiat de ceea ce am enuntat mai sus.  
Exemplu: https://www.dandana....ampaign=compari
la ei e pretul de 123 euro:https://www.trimm.cz/en/catalog/forester-c2817.htm

Edited by d-ardeleanu, 04 February 2019 - 12:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate