Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Recomandare electrocasnice bucatarie

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,946
  • Înscris: 04.10.2007
Salutare,

Va rog sa imi recomandati si mie urmatoarele electrocasnice:

Plita pe gaz incorporabila (nu vreau electrica, nu insistati).
Cuptor electric incorporabil
Hota (am nevoie de o hota extrem de puternica deoarece bucataria e deschisa)
Masina spalat vase

Buget 6000 Ron.

Mobila de bucatarie va fi gri cu alb, deci de preferabil sa fie Gri. Nu am preferinte de producator, eu sunt fan Samsung dar din pacate nu prea exceleaza pe segmentul asta de produse.

Edited by mirel3003, 18 June 2018 - 14:22.


#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
6000 de fiecare sau 6000 cu totul ?

#3
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Chiar daca nu a specificat, eu inclin sa cred ca 6.000 de Lei e bugetul pentru toate produsele.

#4
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,144
  • Înscris: 15.05.2008
vezi si gama teka
de curand mi-am luat,dar inca nu am folosit nimic

#5
andbozo

andbozo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,311
  • Înscris: 25.06.2006
Teka am luat si eu. Arata foarte calitativ, cred ca si sunt, au principalele functii de baza, fara multe brizbrizuri.
La hota, daca vrei sa functioneze cum trebuie, neaparat evacuare din tubulatura rigida, cat mai directa si cu diametru cat mai mare. Hotele de la teka au 125mm, preferabil sa mergi mai departe tot asa. Eu am fost nevoit sa pun reductie la 100 si niste coturi si se simte pierderea de eficienta.

#6
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,946
  • Înscris: 04.10.2007
Legat de buget eu m-am gandit asa:

Plita - 1000 Ron
Cuptor - 2000 Ron
Hota - 1000 Ron
Masin spalat vase - 2000 Ron

Total: 6000 Ron

#7
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008
cauta cu garantie cat mai lunga. sunt cativa care dau 5 ani garantie.

#8
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,353
  • Înscris: 09.11.2006
eu am luat asa ceva:
- Hota ELECTROLUX EFP60460OX
- Plita incorporabila ELECTROLUX EGH6242BOX
- Cuptor incorporabil ELECTROLUX EZA2400AOX

Plita si cuptorul le-am folosit si sunt foarte multumit de ele. Hota inca nu am folosit-o pt ca nu a fost nevoie, plita fiind pusa langa geam. Pe 26 mai au faut un an de cand le am si nu am avut nici cea mai mica problema cu ele.

#9
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,222
  • Înscris: 13.03.2017
Pentru plita si hota mergi pe Franke
Nu vei regreta nicio secunda
https://www.ideall.r...in-plite/franke
https://www.ideall.r...502-H-XS--31331

Pentru cuptor si masina de spalat vase mergi pe Electrolux
Din nou - nu vei regreta
https://www.ideall.r...bile/electrolux
https://www.ideall.r...vase/electrolux

Le folosesc de mult timp fara absolut nicio problema
Foarte multumit

#10
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Chiar dacă nu dorești plită electrică cu rezistență, poți opta pentru o plită mixtă Electrolux gaz + inducție, îți garantez că vei folosi plita de inducție mai mult decât flacăra, gătitul este rapid și mult mai economic decât pe rezistență, doar vase speciale pentru inducție să ai ! Sunt posesorul acestui model de plită mixtă inducție + gaz de 2 ani și mă mulțumește pe deplin ! Posted Image

Edited by Viorelsolar, 18 June 2018 - 15:47.


#11
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
@inititator : Felicitari pentru postarea 1000 !
In alta ordine de idei : exista topic la IMPORTANTE pentru fiecare din cele dorite de tine ( ok, incorporabilele nu sunt inca acolo ) .  Intreaba in fecare topic si vei avea raspunsuri mai  documentate.

Edited by ggelu, 18 June 2018 - 15:57.


#12
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,946
  • Înscris: 04.10.2007

 Viorelsolar, on 18 iunie 2018 - 15:45, said:

Chiar dacă nu dorești plită electrică cu rezistență, poți opta pentru o plită mixtă Electrolux gaz + inducție, îți garantez că vei folosi plita de inducție mai mult decât flacăra, gătitul este rapid și mult mai economic decât pe rezistență, doar vase speciale pentru inducție să ai ! Sunt posesorul acestui model de plită mixtă inducție + gaz de 2 ani și mă mulțumește pe deplin ! Posted Image
Nu zici tu rau, cred ca o sa aleg modelul mixt. Ma mai gandesc pana la sfarsitul saptamanii.
Am auzit multi ca zic ca nu te mai intorci la gaz dupa ce gatesti pe inductie, vreau sa o vad pe asta.

#13
VXxL

VXxL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 14.12.2004
Salutari!
Ce parere aveti de urmatoarea lista de cumparaturi? :)
Combina frigorifica Samsung RB33J3830SA/EF, 321 l, Clasa A+, H 185 cm, No Frost, Dozator apa, Display, Metal Graphite ( are dimensiuni ideale pt spatiul alocat )
Masina de spalat vase incorporabila Beko DIN26421, 14 seturi, 6 programe, Motor ProSmart Inverter, Fast+, cos tacamuri flexibil, Clasa A, 60 cm
Masina de spalat rufe Daewoo DWD-HC9241B, Air Bubble 4D, 9 kg, 1200 RPM, Clasa A+++, 60 cm, Alb Garantie inclusa:  60 luni
Cuptor incorporabil Samsung NV70K3370BS/OL, Electric, 70 l, Timer, Grill, Autocuratare pirolitica, Convectie, Clasa A
Plita incorporabila Samsung NZ64H57477K, Inductie, 2 zone de gatit+Flex Zone, Touch Control, 60 cm, Negru ( oare cam toate modele pe inductie au "flex zone" de genul ? )
Cuptor cu microunde incorporabil Samsung FG87SST, 23 l, 800 W, Grill, Curatare cu aburi, Inox Garantie inclusa:  24 luni

Multumesc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate