Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

BlackBerry Keyone

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Va salut! Fiind abonat Vodafone ma uitam la ce telefoane mai au.. Am găsit BlackBerry Keyone 32GB, imi place destul de mult. Ma uit la prețul întreg si vad 2839 de lei. Serios??

Ma uit pe Emag, Keyone 32GB 1799 de lei,
Pana si cel dual sim de 64 de Gb e mai ieftin decât la Vodafone.

Aveți idee de ce diferențele astea de preturi?  O duc rau cei de la Vodafone sau? Ce explicație ar fi?

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Politici de achiziții. Cantitate de produse achiziționate. Filiere de achiziție care la Emag sunt uneori dubioase.
De ce nu îi intrebi pe ei  ?

Nici nu a trebuit să folosesc globul la faza asta :)

Edited by exceswater, 18 June 2018 - 13:12.


#3
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
  • Operatorii de telecomunicatii cumpara 4-500 bucati din cele mai putin vandute telefoane cautate si le impart cate 10-20 pe judet, in functie de vanzari (citeste de doua ori, am scris corect)
  • operatorii de telecomunicatii ofera servicii, nu in mod express aparatura. Gandeste-te ca aproximativ 50% din ce vand, nu necesita telefonul (ca exemplu: imi fac abonament pentru KeyOne, ca sa pastrez ideea topicului, si doi an sunt abonat. Dupa ce trec astia doi ani, cer ori un abonament cu resurse mai multe, dar fara subventie, ori trec pe cartela, deci cumpar doar servicii, nu si aparat, deci ei raman cu aparatura pe stoc)
  • eMag, cel, domo, media galaxy, etc, etc ,etc (cei de profil, practic) cumpara de vreo 2-3 ori mai multe, si preturile sunt de en-gros (la propriu).
Nu stiu cat de buna e comparatia dintre Vodafone (numarul 2 in telefonia mobila) si eMag (numarul 1 in vanzari de electrocasnice si aparatura IT). Ce compari tu e ca si cum ai compara pretul painii (1 leu, sa zicem) de la buticul de la parterul blocului cu pretul painii de la Mega Image (80 de bani). Preturile sunt diferite, dar procentele nu prea si, cu cat pretul de achizitie creste, cu atat procentul (in suma) este mai mare.

#4
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,383
  • Înscris: 24.09.2017
ca sa faca ofertele alea...la abonament de 100 de euro platesti 1$ telefonul.eu am acum abonament de 5 euro cu tva si mi-am luat telefon de pe emag.faza cu abonamente scumpe merita cand vrei un telefon scump si il dai in rate, dar nu as recomanda deoarece un midranger in zilele noastre e destul pentru 99% din poluatie asta le-a permis tristilor sa-si ia ultimele iphoane si samsung-uri pe care nu si le permiteau.keyone e un telefon interesant dar scump.vezi ca a iesit si keyone 2.

Edited by bobitad, 18 June 2018 - 14:07.


#5
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018
Key2

#6
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,383
  • Înscris: 24.09.2017
stiam, dar am zis sa nu-l aiuresc pe initiator.sa stie ce e acelasi model versiunea a 2-a.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate