Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

EBook Reader

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Florentinaa99

Florentinaa99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.06.2018
Ce EBook pot achiziționa care sa imi permită sa ma conectez la Wi-fi si sa downloadez si PDF uri gratis?

#2
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Te sfatuiesc sa nu-ti faci iluzii cu PDF pe ebook.

#3
Florentinaa99

Florentinaa99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.06.2018
Poti sa detaliezi? Te rog! Imi doresc mult sa achiziționez unul, dar care sa imi permită sa downloadez si carti pe gratis.

#4
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
PDF e prea greu pr puterea ebook-urilor. Sincer sa fiu, acum nici nu stiu daca mai e vreunul care sa minta ca le suporta.
Cu celelalte formate, nu-i nici o problema.

Eu am Kindle si sunt foarte multumit. Imi place ca are displayul iluminat si nu e prea mare.

Uitasem, Kindle are si wifi dar eu sincer sa fiu, nu l-am folosit niciodata.

#5
Florentinaa99

Florentinaa99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.06.2018
Si cum procedezi cu cărțile? Poti sa downloadezi si gratis?

#6
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 28.04.2006
Metoda este urmatoarea: descarci carti in format pdf pe calculator. Le convertesti in .mobi. Le urci pe kindle.

Am impresia ca pe amazon gasesti si carti gratis, dai click sa cumperi de pe site (nu costa nimic) si ele apar pe kindle.
https://www.amazon.c...node=2245146011

#7
Florentinaa99

Florentinaa99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.06.2018
Multumesc mult pentru informatii!😁

#8
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Pe amazon trebuie oricum sa fii inscris cu tot cu card. Nu stiu daca sunt si in limba romana.

Florentina, tu ce fel de carti vrei sa descarci ?

#9
Florentinaa99

Florentinaa99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.06.2018
Citesc si in limba engleza. Am gasit recent un site care conține foarte multe carti si eram interesată daca le pot baga pe un EBook reader.

http://www.101books.ru

#10
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
In limba engleza gasesti o infinitate. De format sa nu-ti faci probleme ca se poate converti.

#11
Florentinaa99

Florentinaa99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.06.2018
Am inteles! Va multumesc frumos pentru informatii! O sa cumpar si eu unul cat de curând, probabil tot Kindle.

#12
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

 Florentinaa99, on 17 iunie 2018 - 22:38, said:

Ce EBook pot achiziționa care sa imi permită sa ma conectez la Wi-fi si sa downloadez si PDF uri gratis?
Nu asa. PDFurile le downloadezi pe PC, le convertesti cu Calibre in formatul suportat si apoi le pui pe ebook reader.

#13
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
Daca optezi pentru Kindle, iti poti descarca PDF-urile de pe net, le convertesti in mobi cu Calibre (gasesti tone de tutoriale pe net) si le poti pune pe Kindle prin cablu USB sau "wireless".
Metoda wireless este foarte usor de folosit, cand iti inregistrezi Kindle-ul pe numele tau ti se va asocia o adresa de email @kindle.com, tu practic trimiti un mail catre acea adresa si cartile apar automat pe Kindle. Am folosit cu succes metoda asta cand am cumparat eBook-uri din Romania, care nu au suport pentru Kindle si au trebuit convertite manual.

#14
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

 Florentinaa99, on 17 iunie 2018 - 23:21, said:

Citesc si in limba engleza. Am gasit recent un site care conține foarte multe carti si eram interesată daca le pot baga pe un EBook reader.

http://www.101books.ru
Asta este piraterie.
Da, stiu ca e greu de crezut, dar este.
Ala care le-a pus incalca legea.
Cred ca tu, care le descarci, fara sa le distribui mai departe, nu incalci legea.
Nu sint sigur.
Vroiam doar sa stii ca este ceva gresit, sa scapam odata de mentalitatea asta ca totul e gratis (pentru romani).
Da, reucnosc, si eu citesc carti gratis (poate piratate, poate nu, nu vom sti niciodata), dar nu ma laud, nu vorbesc despre asta.

#15
Florentinaa99

Florentinaa99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.06.2018
Nici eu nu ma "laud". Am intrebat daca se pot descărca ȘI astfel de cărti, subliniez conjuncția "și"!

#16
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 trollerul_de_serviciu, on 18 iunie 2018 - 10:21, said:

Asta este piraterie.
O fi, in mod sigur nu toate. Am vazut acolo Mircea Eliade si Jack London. Alea nu mai au demult drepturi de autor.

Inteleg sa atentionezi ca e interzis ( unde e ), dar sa faci si morala cuiva care cauta carti, mi se cam pare exces de zel. Din cate stiu eu, sa descarci continut piratat nu e ilegal, important e sa nu dai mai departe si sa nu ai castiguri directe sau indirecte.

#17
diabolik213

diabolik213

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 25.09.2011
Pentru convertiri folositi zamzar.com

e ză best in class (mai sughite din cand in cand)

#18
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

 Sephh, on 17 iunie 2018 - 23:10, said:

Metoda este urmatoarea: descarci carti in format pdf pe calculator. Le convertesti in .mobi. Le urci pe kindle.
Spune-i ca la convertire mai apar erori de aranjare in pagina dar cu toate astea se poate citi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate