Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Bose - Produse si accesorii

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
516 replies to this topic

#505
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,291
  • Înscris: 13.01.2011
Aaaa, ai mîncat și tu oo" stricate, ca și alții  :roflmaofast:
Cu gîndul la uleiul cutiei Golfeanului" prietenei, nu te mai concentrezi  🤷🤣

Eu zic despre ăsta, care nu se mai găsește în comerț, și nu am la ce să tînjesc, că am tînjit la ăsta luat acum dar care nu se mai găsea la magazin dar se găsea la terțe persoane, pe persoană fizică, deținători de obect" de colecție și de calitate dorită de mine, recte zis Lordul  😉😂

Capiscii, sau mă apuc de desenat?!
Dar vezi că stau nasol cu desenatul, talent spre zero... barat  🙆🤣

Attached Files


Edited by crisstonne, 18 April 2023 - 21:17.


#506
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 31.07.2011
Cafea verde si/sau.. uscata? Sa fim femei serioase si ambitioase.. am ales Bose pentru quality, avem pretentii si la pret in epoca modernismului? Maine, poimaine ma pomenesc cu Macipu' p-acia cu ideile lui uscate si fara perspective..

Revenind cu chilotii pe pozitie : Cum ti se pare telecomanda la 300? Multe butoane ca-n epoca trecuta sau chiar au utilitate imediata?

#507
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,291
  • Înscris: 13.01.2011

View PostPieptoasa, on 21 aprilie 2023 - 14:37, said:

Cum ti se pare telecomanda la 300? Multe butoane ca-n epoca trecuta sau chiar au utilitate imediata?
Pentru mine, după mine, este o porcărie.
Bine, asta pentru că nu folosesc sistemul unificat, cu bara/basul/cele 2 ,, invizibile ".

Telecomanda de la tv Sony, este cu mult mai finuță, mai sofisticată și mai frumoasă.

Daar, nici nu mă deranjează cea de la bara Bose, pentru că nu am de ce să o folosesc.
Mai mult de un reset, la început, nu ai ce face cu ea, adică eu nu am ce face cu ea mai mult de atît.

#508
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,291
  • Înscris: 13.01.2011
Altfel, caut să fac conexiuni exotice  😁
Unii spun că nu o să funcționeze, eu baaatman, batman  🤣
Numai că mie îmi place inovația, în mai multe domenii, nu doar calea bătută.

https://forum.softpe...tv/page__st__54

Rămîne să experimentez, după ce mă documentez bine, mai mult decît să rămîn cu o mînă de adaptoare și cabluri, ce pot să pățesc?!  😋

A, mai am de bricolat la suporți, o să prind bara de suportul de la tv.
Exident, nu pot să folosesc suporți originali, așa căăă... bricoleeez.

#509
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 31.07.2011

Quote

A, mai am de bricolat la suporți, o să prind bara de suportul de la tv.
Tv-ul fiind pe..perete presupun.. nu stiu ce va iesi dar stii cum sunt eu si.. cablurile prin tevi, pe pereti etc Posted Image

Eu intotdeauna le asez in mod..demontabil.. fara avarii si eforturi majore in caz ca doresc modificari. Acum.. fiecare cu configuratia lui de..acasa.
Deci.. de la 6-10 ce nota ai da 300-ului pana..acum? Presupun ca ai studiat si efectul in filme..etc.

Edited by Pieptoasa, 21 April 2023 - 20:45.


#510
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,291
  • Înscris: 13.01.2011

View PostPieptoasa, on 21 aprilie 2023 - 20:43, said:

Tv-ul fiind pe..perete presupun..
Pe pereteee... pe suport mobil  😁
Păi cum am mai spus, nu vreau să văd cabluri, nu o să văd cabluri, practic, ca și acum.

#511
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,291
  • Înscris: 13.01.2011

View PostPieptoasa, on 21 aprilie 2023 - 20:43, said:

Deci.. de la 6-10 ce nota ai da 300-ului pana..acum? Presupun ca ai studiat si efectul in filme..etc.
Deeci... să nu uităm că discutăm despre o bară de sunet, NU despre cine știe ce boxe enorme de podea.

Să ținem cont că asta înseamnă minimalism, design modern pentru o casă contemporană.

Explic, pentru că în Ro. explicațiile nu se termină niciodată 🙆 că te trezești cu oareșcine" că nu știu ce boxe de 100 mii euro se aud mai bine  🤣, sau că niște boxe se aud mai bine, practic mere versus pere, așa că sînt prudent dau explicații, încerc să anticipez.

Noootaaa...
Nuu, nu este 10.
Pentru cum se aude, 9, pentru ce conectică are, nota 8, putea să aibă și intrare de 3.5 mm.

Pentru design și materiale, nota 11  🤣

Dacă aș face acum de la zero, un alt sistem, nonconformist, pentru camera unde am acum sistemul actual, aș face doar din două bări.

Una sub tv, alta în spate.
Atît, fără bas, că nu este nevoie.

Sper că se înțelege, că explic doar despre două bări de sunet Soundtouch 300.

#512
Sasenoua

Sasenoua

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 16.11.2021
Salutari doamnelor si domnilor. Cand va bazati subiectiv parerile pe argumente de gen chilotei, 2 bari de sunet si alte avioane, va spun sincer ca ceea ce apreciati voi ca trollat este o chestiune care nu are niciun argument obiectiv la baza. Mi-au dat lacrimile cand ati argumentat de superioritatea Bose si cum ascundeti voi cablurile  asa Sf din mai multe bari de sunet. Poate explicati cum o faceti practic ca eu sunt posesor si al unui Denon Dht 316 care sterge pe jos cu scrumierele la care ascultati dumneavoastra.  Care Denon nu se compara cu tot cu subwooferu wireless cu cel mai de buget avr...Acum vad ca nimeni nu se oboseste sa va explice ca niciodata o gluma gen bose nu va depasi un marantz sau denon avr  sau yamaha/onkyo cu 2 sau 4 subwoofere si boxe klipsch sau svs sau care mai vreti voi. Eu nu o sa zic ca am un super sistem dar are vreo doar 17 kile de amplificare a/b. Poate pentru posteritate explicati cu pieptul in fata cum se face ca glumele alea numite bose sunt peste un avr decent. Nu de alta, dar va place sa discutati despre ce nu intelegeti. Si inainte sa sariti ca uite trolul, trageti niste aer in piept si sariti cu niste argumente obiective daca se poate. Niste masuratori bose care arata superioritatea incontestabila a bose fata de un avr de duzina. Adica modernismul si avansul tehnologic pe care-l clamati. Aveti sansa sa revolutionati gandirea audiofila a mai multor site uri de profil. Plus ca e posibil ca la mai multa lume sa placa glumele voastre.
Cu stima va spun, ca va cam limitati si e pacat, ca se poate mult mai mult si asta nu inseamna 3 "bari" de sunet sau mai multe. Ci altceva. S-ar putea sa fiti surprinsi de cat v-ati auto limitat dintr-o autosuficienta impusa.

Edited by Sasenoua, 22 April 2023 - 02:02.


#513
AzADumitru

AzADumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 26.11.2022

View Postcrisstonne, on 17 aprilie 2023 - 22:47, said:

Noroc că sînt prea tîrziu născut, ca să ascult astfel de analfabeți  Posted Image
Azi am privit/ascultat pe You t. concertul lui M.J. din 1996  ����


300-le face parte din ecosistemul Soundtouch, este singura bară de sunet care poate să folosească această aplicație.

Asta înseamnă că este singura bară de sunet care se poate conecta cu ce am eu deja, via aplicația pentru muzica on line, sau prin bluetooth, pentru descărcare de muzică din alte surse.


Cînd am zis că mergem să o luăm, din alt oraș, a întrebat cînd (?!) ��
Amîndoi sîntem fani tehnologie, doar să îi spun/explic, și gata, se exaltează  ��

Asta nu înseamnă că nu îi place oja sau că nu îi plac cremele de păr/față/etc, este plină baia  de ele
Posted Image

L.E. A, să nu uit, să nu îl confunzi cu Soundbar BOSE 300, care este un produs mai nou, dar inferior ca specificații.
sunt mai multe soudbar-uri care pot sa faca acest lucru, adica sa redea muzica online, sau alta surse.

#514
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 11.08.2007
Eu am comparat un Bose 900 cu Sonos arc, mi s-a parut superior Sonos...cu siguranta as alege Sonos daca as vrea sa iau soundbar.

#515
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 31.07.2011
Superior din ce punct de vedere? Exista si curiozitatea asta..

#516
AzADumitru

AzADumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 26.11.2022

View Postgigoto, on 25 aprilie 2023 - 13:54, said:

Eu am comparat un Bose 900 cu Sonos arc, mi s-a parut superior Sonos...cu siguranta as alege Sonos daca as vrea sa iau soundbar.
Eu am avut lista Bose 900 , Sonos Arc si Loewe. Am cumparat Sonos Arc l-am dat inapoi si am cumparat Loewe klang (https://www.loewe.tv...ang-bar5mr_sub5) + 2 rears (klang mr 1)
Era interesant sa incerc si Bose , desi ca si audio Loewe are absolut tot vs Bose, Sonos .
Daca cineva are Bose 900 cu subwooferul 700 si rears poate sa faca un review . Ar fi interesant de citit.

#517
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 31.07.2011
Iti poti inchipui ca.. subiectivismul e la nivel foarte inalt dar tinand cont si de faptul ca nu sunt niste scule foarte accesibile.. da.. merita auzita o opinie de owner.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate