Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Bose - Produse si accesorii

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
516 replies to this topic

#379
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,362
  • Înscris: 06.11.2014
Le-am ascultat si, inafara de varianta 700, celelalte nu m-au impresionat. Variantele SoundTouch sunt interesante pentru muzica in surdina. Plus ca nu-s audiofil si mai sunt si putin surd :))

Edited by iZet, 14 August 2022 - 21:29.


#380
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011

 Pieptoasa, on 14 august 2022 - 21:23, said:

Poate nu-i doar.. sigla..ca de asta vrem sa ne convingem. Posted Image
Draga mea, NU are.
Ce să îți povestească?

 iZet, on 14 august 2022 - 21:28, said:

... putin surd :))
Eu la fel  😉

 iZet, on 14 august 2022 - 20:55, said:

... nu dau bani pe sigla :)
Nici eu.
Trebuie să fiu convins, de simțurile mele, că este ce trebuie pentru mine, pentru noi, în familie.

#381
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 31.07.2011
@crisstonne - ce mai e nou domn presedinte ? Posted Image .. ca sa fie util reply-ul vin si cu o intrebare.. cam cati  kw consuma soundtouch 10 si 20 in regimul tau de utilizare? asa.. ca sa fim in ton cu vremurile-economiei-globale Posted Image

#382
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011
Uuuuuuuuuf, de unde să știu?!  🤷
Te uiți pe ele și crezi ce scrie pe etichetă 😂

Ce economie?!  
Adică ceeee, eu făceam risipă?  🙆🤣

#383
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 31.07.2011
Ma gandeam ca se apropie celebrul black-friday si .. mai e loc in casa de un device..doua Posted Image
Nu te consider risipitor.. mi-ai recomandat totusi  brand de masina-de-spalat cu un raport bun calitate/pret Posted Image.

Asculti zilnic la ele?

#384
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011
Eu sînt muzicoman", sau muzicofil, cum vrei să zici.
De mic copil muzica a fost prezentă în jurul meu, aveam un unchi maniac cu magnetofoanele, tata la fel, benzi peste benzi, cu muzică occidentală sau americană, discuri, casete, apoi video în familie.

Am un virus de care nu voi scăpa decît atunci cînd o să am vată în nas  🤣🤷
Acum ascult pe Top 100 station  🦾

Cînd sînt în casă ascult muzică, cînd sînt în mașină la fel.
Nu pot să îți spun cum se aud Boașele", 10- lelele" pe față, două, pe un perete texturat ca să nu fie sunetul plat, au suporți cu cauciuc dens antivibrație, iar pe spate, suspendată sus, 20-cea, tot așa, izolată cu un cauciuc dens față de grinda de beton.
Superb, sunet superb  😍
Doar pentru muzică simfonică nu sînt  🤭

L.E. Apropo, am ajuns de curînd în tîrgul de la valea Cascadelor.
Ce am luat eu de acolo?!
Un C.D. original cu Bee Gees, produs în occident.
Îl ascult în buclă, în mașină  🤣
Are pe el marile lor hituri  😍

Attached Files


Edited by crisstonne, 15 September 2022 - 20:50.


#385
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011

View PostPieptoasa, on 15 septembrie 2022 - 19:38, said:

Ma gandeam ca se apropie celebrul black-friday si .. mai e loc in casa de un device..doua Posted Image

Nu mă crezi, poate, dar, nu am cumpărat nimic de nici o Vinere neagră, cred că am mai spus asta, nu știu dacă aici.
Oricum, anul ăsta am luat cînd știam eu că este ieftin, tv care acum este 14000 lei, luat în ianuarie cu 6000 lei, tv cu diagonala de un metru nouăzeci de cm.

Deci, sînt absolut indiferent la ,,Vinere ", mi-am făcut plinul  :proud:
Altfel, nimicuri", fără număr, cînd am nevoie, ce am nevoie, poți să vezi dacă îmi urmărești postările.

#386
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,923
  • Înscris: 24.11.2006

View PostPieptoasa, on 14 septembrie 2022 - 21:02, said:

@crisstonne - ce mai e nou domn presedinte ? Posted Image .. ca sa fie util reply-ul vin si cu o intrebare.. cam cati  kw consuma soundtouch 10 si 20 in regimul tau de utilizare? asa.. ca sa fim in ton cu vremurile-economiei-globale Posted Image

Cat vrea el, depinde ce-i ceri! :P

#387
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011

View PostPieptoasa, on 15 septembrie 2022 - 19:38, said:

... mai e loc in casa de un device..doua Posted Image
Posted Image.
Am trăsnaia asta și strînge praf, stă sprijin la niște discuri de vinil  😂
Așa că ce să mai iau?!

Nici nu știu ce să fac cu ea, să o dau de suflet", să o țin de decor  :scratchchin:
Ce are bun, are A2DP, poate să fie difuzor extern pentru telefon, în convorbiri, mîini libere, cum se mai zice.
Așa că mai ușor cu pianul... cumpărăturile inutile :nonobad:

O să am nevoie de încă un aer, pînă la vară, dar nu îl iau de Negriciune", știe băiatul (aka eu) cînd trebuie luat  :naughty: , cînd vine imediat aparatul, și cu sărumîna" montatorii.

Attached Files



#388
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 31.07.2011
Interesant.. poate poti posta lista de radio-uri https://tunein.com preferata.. ma mai inspir si eu.. Top100 tot de la tine o am Posted Image
Cum se aude trasnaia' la nivel comparativ cu bose-urile? e un brand laudat.. dar astept parerea ta.. subiectiva Posted Image

#389
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011
Obiectivă, vrei să zici, că sînt sincer, nu o să o laud pentru că este a mea.

Clar, este sub Bose, binișor, are difuzoare dinalea pasive, de cauciuc, dar nu se compară cu Bose, are bas prea brutal H.K. acoperă tot cu acel bas copleșitor.
Bașca, nu are aplicație, nu poți regla nimic, nici pe ea nu are buton de reglaj bas.

Dar cine vrea pentru o zdrăngăneală, o astfel de boxă, merge, ce să zic, cred că menirea ei este să cînte în aer liber, la curte.
Se pot asocia mai multe boxe, care vor reda împreună.
Bine, nici nu este ultima rapandulă, per total se aude acceptabil, dar dacă am Bose aud diferența.

L.E. Uite, acuma m-am gîndit, cred că este mai degrabă bună pentru conferințe, într-o sală de conferințe își găsește bine locul, cînd sînt ședințe cu mai mulți oameni, și cu un terț, iar cînd nu este folosită la conferințe, să redea muzică în surdină, așa, pentru un fond sonor ambiental.

Edited by crisstonne, 16 September 2022 - 20:27.


#390
Sasenoua

Sasenoua

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 16.11.2021

View Postcrisstonne, on 11 iulie 2018 - 21:42, said:

Pai...
Este ridicol de puternica, pe bas si medii :roflmao: nu pot săăăă cred !

Pot sa zic ca am gasit ce imi trebuia, pe mine ma intereseaza sa fac ,,cinematograful de acasa ".

Asa ca, am doua Bose ST 10 pe față, iar pe spate, in spate la canapea, acest mini subwoofer/bas, care sincer zic, a venit cu tonalitatea potrivita.
Ma intereseaza sa am pe fata toata gama de sunete, iar in spate mai pe bas, la filmele alea cu sunet dramatic, SF sau de actiune, sa am acel vruuum, brrrrruuuuu, in spate, pentru dramatism.
Sa aud efectele speciale prin toti porii :D

Concluzie:
1. Am zis ca are bas puternic, si medii, dar nu inseamna ca nu are inalte de nici un fel, are si inalte, se poate da o petrecere buna doar cu o boxa HK Onix Studio 4, in multi zeci de metrii pătrati.
2. Comparat HK OS4 cu Bose ST10, se observa clar ca sint diferite, fiecare model are personalitatea lui, diferente destul de mari la gama de frecvente, despre tehnologie nu discut, aia se vede din fisa tehnica a fiecarui model.

3. Prin HK poti sa vorbești la telefon, facut proba azi, este un ,,mîini libere " mai mare.
Suporta Siri, daca suporta si telefonul, din ce am inteles.

4. Clasa de calitate este inalta, la ambele produse, sint ambele acolo, difera tehnologia, dar am mai spus, asta se vede in fisele tehnice.
Am luat HK in cunoștință de cauză, stiind ca nu face ce face Bose, ca nu are telecomanda & etc.

Ce pot face cu HK si cu Bose nu, are si ea un avantaj :lol: pot sa o iau de miner sa plec cu ea la aer liber, are acumulator.

Pun si poze comparative, pentru dimensiuni fizice.

Asta din 2018 tot matale esti?
Ma intereseaza cum o cutie de trabuce cu un singur difuzor ce merge full range poate sa fie ca sunet peste unul cu 4 drivere si doua radiatoare pasive. Obiectiv daca se poate.

Edited by Sasenoua, 17 September 2022 - 11:53.


#391
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011
Da" nu vrei matale să ajungi cu cititul pînă în zilele noastre, că văd că ești abia în 2018  😉

#392
Sasenoua

Sasenoua

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 16.11.2021

View Postcrisstonne, on 17 septembrie 2022 - 14:16, said:

Da" nu vrei matale să ajungi cu cititul pînă în zilele noastre, că văd că ești abia în 2018  😉
Am crezut ca e furt de identitate. Dar cer scuze lu matale, ca la cata obiectivitate aveti in aceeasi persoana, probabil ca o creati si pe a treia.
Acu serios ne explicati in cele douazeci si doua de pagini cum un singur difuzor mic poa sa redea excelent inalte, medii si bas? Ca asta era intrebarea...

#393
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011
Personalitatea mea nu are nimic a face cu lipsa de înțelegere a interlocutorului.
Am văzut pe unde postezi, posibil ești fan al unei mărci, doar că eu nu sînt @vinciun, eu sînt @crisstonne, o altă entitate, cu alt stil.

Te aștept să mai bagi o fisă, să vedem ce iese  🤭

#394
Sasenoua

Sasenoua

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 16.11.2021

View Postcrisstonne, on 17 septembrie 2022 - 15:06, said:

Personalitatea mea nu are nimic a face cu lipsa de înțelegere a interlocutorului.
Am văzut pe unde postezi, posibil ești fan al unei mărci, doar că eu nu sînt @vinciun, eu sînt @crisstonne, o altă entitate, cu alt stil.

Te aștept să mai bagi o fisă, să vedem ce iese  🤭
Dupa 22 de pagini de nonsens, am concluzionat ca singurul care e fan la ceva e matale. Cutia de tigarete se aude cu inalte stridente si niste medii fortate. Expertreviews uk zice sound is disappointing.
https://www.expertre...e-soundtouch-10
Fix si parerea mea dupa ce le am ascultat.

Acum va asigur ca am cam din toate cate ceva si japoneze, daneze, britanice etc. Departe de a fi fan, insa consider ca daca un produs e indoielnic, chiar daca l am cumparat, nu-l face automat bun.
Mult noroc in continuare cu bla bla urile sub sigla bose.
😂


#395
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011
A, asta era?!  :yawn:
Nu mai venise de mult unul cu negîndirea asta, pe aici.
Ți-ai făcut numărul, ți-ai mai mințit stima de sine o dată, hai pa  :wave:

#396
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 31.07.2011
@Criss - individul doar aduna posts fiind in liga juniorilor.. inclusiv la capitolul auditie Posted Image
referitor la HK-ul tau.. surprinzator.. sa citesc ce-mi spui Posted Image

Edited by Pieptoasa, 17 September 2022 - 19:59.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate