Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Camasi si pantaloni de calitate

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
De unde va cumparati haine de calitate?

#2
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Cand eram tanar, ca tot omul de la tara, modest, cumpatat, cat de cat... https://www.google.i...12!8i6656?hl=it

Acum imi cumpara nevasa-mea din piata, frumos, elegant, cat de cat....  Posted Image

#3
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
Eu unul, îmi aleg cu foarte mare atenție hainele. Hainele de calitate sunt cele din bumbac sau lyocell 90-100% dacă te referi la tricouri, cămăși, pantaloni dar există procentele astea și pentru pantofi (în ceea ce privește bumbacul). Încălțămintea cea mai de calitate e cea din piele întoarsă, bumbac sau piele de bovine.
Haine de calitate se găsesc la orice magazin doar să respecte ceea ce am zis eu mai sus. SH-urile sunt pline, dar și magazinele de firmă. Trebuie să știi ce să alegi.
Eu îți recomand : ASOS, Pull&Bear, Bershka, Zara, Forever 21, Reserved, H&M, New Yorker, C&A, Clockhouse (deținută de C&A). Lista e foarte lungă, dar astea mi-au venit în minte acum.

Edited by un-simplu-om, 17 June 2018 - 15:11.


#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
De unde apuc / gasesc / se potriveste cu bugetul meu.
Doar ca nu ai spus ce inseamna calitate pentru tine.
Pentru mine, care am 2 costume de haine (unul de la nuntile la care mergeam cu ai mei si unul de la nunta mea, de acum 12 ani, nu a mai fost purtat niciodata), calitate inseamna tricouri zbanghii, pantaloni cu multe buzunare si alte asemenea.

#5
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Eu port camasi doar la ocazii de genul nunti, botezuri. Doar camasi cu maneca scurta si evident ca iarna le gasesc mai greu. Chiar acum pe 30 iunie am nunta unei verisoare. Posted Image

Blugi port doar iarna iar pantalon lung de stofa si pantofi tot doar la ocazii de genul celor de mai sus. Sacou doar iarna si il pun pe scaun in local. Acum fara sacou.

Imi iau de la un magazin din Slatina ce se numeste Lucky Lux, traditie din 1993 al d-nei Lucretia Comisaru, aflat in centrul istoric. Mai are putin si iese la pensie, sau se retrage acasa ca la pensie e demult.

Observ ca are probleme cu hainele pentru oameni mai bine facuti, hehehe, nu s-a adaptat noilor trenduri, haine pentru grasi si grasuti.Posted Image

#6
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,382
  • Înscris: 07.05.2018

 un-simplu-om, on 17 iunie 2018 - 15:09, said:

Eu unul, îmi aleg cu foarte mare atenție hainele. Hainele de calitate sunt cele din bumbac sau lyocell 90-100% dacă te referi la tricouri, cămăși, pantaloni dar există procentele astea și pentru pantofi (în ceea ce privește bumbacul). Încălțămintea cea mai de calitate e cea din piele întoarsă, bumbac sau piele de bovine.
Haine de calitate se găsesc la orice magazin doar să respecte ceea ce am zis eu mai sus. SH-urile sunt pline, dar și magazinele de firmă. Trebuie să știi ce să alegi.
Eu îți recomand : ASOS, Pull&Bear, Bershka, Zara, Forever 21, Reserved, H&M, New Yorker, C&A, Clockhouse (deținută de C&A). Lista e foarte lungă, dar astea mi-au venit în minte acum.
De ce papuci de piele intoarsa si nu piele naturala?

#7
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Paz, on 17 iunie 2018 - 15:02, said:

Cand eram tanar, ca tot omul de la tara, modest, cumpatat, cat de cat... https://www.google.i...12!8i6656?hl=it

Dacă e să fie, atunci musai de le Maximilianstrasse.  https://www.google.i...1.5840373?hl=it
Trebuie doar să te uiți stânga -dreapta și te ia cu amețeli.

#8
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017

 carturarulobosit, on 17 iunie 2018 - 15:40, said:

Spoiler

Pielea de bovine nu e naturală ?

#9
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010

 un-simplu-om, on 17 iunie 2018 - 15:09, said:


Eu îți recomand : ASOS, Pull&Bear, Bershka, Zara, Forever 21, Reserved, H&M, New Yorker. Lista e foarte lungă, dar astea mi-au venit în minte acum.

Daca si astea sunt haine de calitate...ai postat magazine de hipsteri/copchii retardati cu pantaloni rupti in genuchi.
Alea cu bold sunt cele mai rele, cel putin, H&M vinde numai carpe...materiale extrem de proaste, iese culoarea din ele, croiala proasta, vai de steaua lor.

Recomandarea mea ar fi Massimmo Dutti si pt incaltaminte Anna Cori/ Il Passo.

#10
softaipan

softaipan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.08.2014
Am gasit imbracaminte de calitate de la Moda Aliss (firma cu capital romanesc 100%) si incaltaminte f buna din piele de la Modarem din Valcea ! Asa zisii mari vanzatori sau producatori,gen C&A,New Yorkers,etc mi se par cei mai buni in a vinde porcarii la preturi mari ,la fraieri.... Scuze ,dar asta este realitate(din pct.meu de vedere)n-am vrut sa jignesc pe nimeni.
Adevarul este ca sunt multi cei care s-ar imbraca doar cu etichetele,ca sa se vada de unde si-au luat hainele...Posted Image

 un-simplu-om, on 17 iunie 2018 - 16:06, said:


Pielea de bovine nu e naturală ?
Daca bovinele au pensii speciale ,atunci nu e de bovine veritabile Posted Image

Edited by softaipan, 17 June 2018 - 16:42.


#11
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 ericmario, on 17 iunie 2018 - 15:47, said:

Dacă e să fie, atunci musai de le Maximilianstrasse.  https://www.google.i...1.5840373?hl=it
Trebuie doar să te uiți stânga -dreapta și te ia cu amețeli.
Ce sa fac, n-am ajuns prin satele alea. Mi-erea sa nu-mi murdaresc galoșii de noroi...Posted Image

#12
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Camasi de calitate ?
Braiconf mai oameni buni.
Bate de departe orice porcarie occidentala.

Pantaloni + sacouri + costume de calitate + cravate ?
Secuiana mai oameni buni - cel mai mare producator de pantaloni din Romania.
Au brandul Adam's care este cautat in draci la export.

De ce sa aruncam banii pe gunoaie gen H&M, New Yorker, Pull&Bear si alte asemenea ?

Braiconf si Secuiana au preturi oarecum asemanatoare iar calitatea ... mai bine va convingeti singuri

#13
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 19.05.2002
Fashiondays.ro
epantofi.ro

Marfa de calitate la preturi normale...!

#14
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Hai sa recomandam produse de calitate din tara:
Hulber,Bigotti

#15
xitgl

xitgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 01.05.2018
Daca vorbim de camasi si pantaloni buni si te tine bugetul , recomand cu incredere Brainconf sau Bigotti. Bigotti e preferatul meu dar si preturile sunt pe masura. Dar vei avea o tinuta fara cusur.
Daca vorbim de magazine cu preturi mai decente, poti gasi camasi, sacouri sau pantaloni faini si la New Yorker, C&A, H&M. Iar daca pandesti reducerile poti sa iti iei adevarate chilipiruri, totul e sa fii pe faza.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate