Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Placa electronica masina de spalat samsung eco bubble

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
ioonel

ioonel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 10.09.2012
Salutare la toata lumea.Acum vreo doi ani am cumparat o masina de spalat samsung.Toate bune si frumoase,masina a mers foarte bine,pana cand intr-o zi s-a stins in timp ce spala.Am sunat la garantie si au trimis pe cineva care in urma verficarii a gasit cablurile din placa roase de soareci.Eu nu eram acasa dar i-a zis mamei ca reparatia costa in jur de 600 de lei.A zis ca amandoua placile sunt arse,asta dupa a incercat sa lege firele.
De curiozitate am desfacut si eu maisna sa vad cate ce fire sunt roase.E adevarat erau vreo 3-4 fire roase pe care le-am legat.Dar am gasit acolo 2 fire care nu duceau niciunde, pur si simplu erau in aer ca sa zic asa.O sa va pun o poza si daca e cineva care are vreo idee il rog sa am ajute.Am facut 2 sageti spre fire.firele la capat sunt ascutite de mine.

Attached Files


Edited by ioonel, 17 June 2018 - 14:19.


#2
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Dupa patania cu soarecii... fi tu sigur ca placile alea doua sunt arse... coapte! Lasa firele alea ca nu este de la ele problema! Masina aia trebuie recablata (fire noi inlocuite) si bagati bani in reparatii,multe "meleoane"! Mai bine iti iei alta!
Si... ia-ti si una sau doua pisici!

#3
ioonel

ioonel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 10.09.2012
Din fericire doar la placile electronice au ros firele.O sa cumpar placile probabil:)

#4
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

 ioonel, on 17 iunie 2018 - 16:11, said:

Din fericire doar la placile electronice au ros firele.O sa cumpar placile probabil:)
...Care te vor costa cu manopera cu tot! Cauta pe E-Bay,poate gasesti mai avantajos! NU face tampenia monumentala de-a te duce la Samsung Romania-n usa si a cere spre cumparare acele placi!!! S-ar putea sa le aiba iar ca sa ti le dea,iti percep manopara la tarif MAXIM! Fara manopera,n-or sa ti le dea,neam! NU sunt ei fraieri sa piarda sau sa vanda piese de schimb doar la strict pretul corect al acestora! Cauta prin dezmembrari sau pe-afara pe site-uri de profil. Daca ai reusit sa le cumperi... desi sansele de-a NU le gasi prea usor sunt in jur de 85%,monteaza-le cu ajutorul unui foarte bun meserias! Bafta!

#5
ioonel

ioonel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 10.09.2012
A fost cineva de la depanero unde am garantia,care mi-a zis la fel ca sunt arse amandoua.mi-a zis ca ma costa 650 de lei placile cu tot cu manopera.pentru atat merita ca masina a costat mult mai mult.

#6
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

 ioonel, on 17 iunie 2018 - 21:02, said:

A fost cineva de la depanero unde am garantia,care mi-a zis la fel ca sunt arse amandoua.mi-a zis ca ma costa 650 de lei placile cu tot cu manopera.pentru atat merita ca masina a costat mult mai mult.
Ok,atunci ai gasit solutia.Bafta la rezolvarea problemei si (asta fara gluma)... fa ceva cu soarecii aia ... o cursa,o pisica... ceva acolo!

#7
ioonel

ioonel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 10.09.2012
:)))..problema cu soarecii e rezolvata:))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate