Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Minunile pastorilor africani

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
77 replies to this topic

#19
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Religia e o chestiune relativa, nu o mai ridicati la nivel de adevar absolut ca nu e.

#20
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,785
  • Înscris: 04.01.2018

View Postdiegodanny, on 17 iunie 2018 - 12:43, said:

Aruncati pe naiba, se trantesc singuri, nu stiu ce naiba ai vazut la prostiile astea....
Se vede ca aia se lasa usor pe spate, sunt intelesi dinainte ca sa iasa filmarea cum trebuie.
Toate asa zisele minuni care au fost filmate sunt regizate/false.
N-are cum, doar nu au adus acolo sute de oameni platiti sa faca show, s-ar fi aflat imediat, iar prin Africa nu se glumeste cu lucruri din astea, se lasa cu linsari si alte chestii neplacute.
Plus ca mai sunt o droaie de alte clipuri cu vindecari miraculoase si lucruri care sfideaza legile fizicii. Pe astea cum le explici?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VbbktBTixCQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jTvA9Nk1CdA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View PostAldulescu, on 17 iunie 2018 - 17:27, said:

N-are cum, doar nu au adus acolo sute de oameni platiti sa faca show, s-ar fi aflat imediat, iar prin Africa nu se glumeste cu lucruri din astea, se lasa cu linsari si alte chestii neplacute.
Plus ca mai sunt o droaie de alte clipuri cu vindecari miraculoase si lucruri care sfideaza legile fizicii. Pe astea cum le explici?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VbbktBTixCQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jTvA9Nk1CdA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Posted Image  cum poti sa pui botul la porcariile astea ? alea sunt ca un fel de emisiune tv sa ii faca pe aia care se uita la tv sa creada ca aia chiar fac "minuni".
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ImKpyapx2aA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gv3DZUl00HY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Daca vrei sa faci "minuni" apuca-te de telechinezie: https://bit.ly/2yjbXLB

Edited by diegodanny, 17 June 2018 - 18:01.


#22
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,785
  • Înscris: 04.01.2018
Or mai fi si unii falsi, dar nu are cum sa fie toti, vin la ei oameni bolnavi, paralizati, orbi, ciungi, etc. si pleaca de acolo sanatosi, asta cum explici?

#23
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,902
  • Înscris: 16.03.2004
Dumnezeu nu face minuni la comandă.🤦🏻

View PostAldulescu, on 17 iunie 2018 - 18:35, said:

Or mai fi si unii falsi, dar nu are cum sa fie toti, vin la ei oameni bolnavi, paralizati, orbi, ciungi, etc. si pleaca de acolo sanatosi, asta cum explici?
Nu există dovezi în acest sens probate cu certificate medicale!

#24
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Nenea Aldulescu
Fara suparare - ai un talent extraordinar sa deschizi topicuri unul mai penibil ca altul.
De aproape 15 ani "bat" Africa.
Vazut in detaliu - NU ca turist - Ghana, Guineea, Niger, Gabon, Namibia, Mozambic, Angola, South Africa iar acum sunt in Nigeria.

Tot ce vezi pe net legat de asa zisele "minuni", nu este altceva decat o telenovela ultra-super-extra proasta.
Totul - dar absolut totul - este regizat cu grija si atentie la detalii.

Cand am ajuns prima data in Africa nu prea stiam ce este muzica gospel pe care am descoperit-o cu adevarat aici.
In biserici - de fapt, majoritatea covarsitoare sunt niste aplecatori jalnice -  corurile gospel au reusit sa ma impresioneze.

Pe langa muzica, au loc tot felul de "minuni" intr-un fel de spectacol care frizeaza absurdul.
Sa crezi asa ceva, ar trebui sa ai IQ cu minus sau, in cazul Africii, educatie mai mult decat deficitara.

Ca incheiere
Intre africani sunt si oameni educati care bineinteles ca nu cred asa ceva
Ia d'aici un exemplu;
https://www.naija.ng...e-miracles.html

#25
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,902
  • Înscris: 16.03.2004
Predicatorul Cornel Urs face lucrare misionară în Bujumbura, Burundi, unde, de fapt, spală banii obținuți din donațiile pocăiților din România și USA.
Iată-l cum dansează și pozează fetițe, deși religia lui interzice toate aceste manifestări lumești:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/o70abN-b_wM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Pana in 2015 a fost pus la bataie de catre James Randi Educational Foundation un premiu in valoare de un milion de dolari pentru oricine putea demonstra ca are puteri paranormale.
Ia ghici cati pastori de-astia au luat premiul.

#27
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,902
  • Înscris: 16.03.2004
Aldulescu, dacă vrei minuni, de ce să te duci în Africa, sunt și aici, în România, nici nu trebuie să mergi undeva, le poți vedea la Nașul tv, Catedrala credinței, cu pastori portughezi/brazilieni. Sunt mărturii acolo câte vrei, dintre cele mai spectaculoase!Posted Image

#28
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,785
  • Înscris: 04.01.2018

View PostNaijax, on 18 iunie 2018 - 11:23, said:

De aproape 15 ani "bat" Africa.
Vazut in detaliu - NU ca turist - Ghana, Guineea, Niger, Gabon, Namibia, Mozambic, Angola, South Africa iar acum sunt in Nigeria.

Tot ce vezi pe net legat de asa zisele "minuni", nu este altceva decat o telenovela ultra-super-extra proasta.
Totul - dar absolut totul - este regizat cu grija si atentie la detalii.
Pai si cum ramane cu miile de oameni vindecati atunci?
Tu crezi ca nu se afla daca era inselatorie, nu se ducea lumea la televiziuni si la ziare, nu erau apoi escrocii omorati de populatia furioasa, africanii sunt foarte aprigi la furie...

#29
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010

View PostAldulescu, on 18 iunie 2018 - 18:46, said:

Pai si cum ramane cu miile de oameni vindecati atunci?
Cunosti pe cineva dintre acei oameni?

#30
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postmarga32, on 18 iunie 2018 - 18:55, said:

Cunosti pe cineva dintre acei oameni?
De parca cei care spun că totul e țeapă ar cunoaște pe cineva.
Unii cred ca Dumnezeu exista si mai face minuni si astazi, alții cred ca religia e o înșelătorie.
Fiecare cu crednta lui.

Eu cred ca Dumnezeu face minuni iar escrocii trag țepe.

#31
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007

View PostAldulescu, on 18 iunie 2018 - 18:46, said:

Pai si cum ramane cu miile de oameni vindecati atunci?
Tu crezi ca nu se afla daca era inselatorie, nu se ducea lumea la televiziuni si la ziare, nu erau apoi escrocii omorati de populatia furioasa, africanii sunt foarte aprigi la furie...
Majoritatea romanilor cum cred ce zice Dragnea, Gadea sau Capatos?

A zis si Mark Twain ca e mai usor sa inseli pe cineva decat sa il convingi ca a fost inselat.

#32
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,902
  • Înscris: 16.03.2004

View Postpenticostalul, on 18 iunie 2018 - 19:30, said:

De parca cei care spun că totul e țeapă ar cunoaște pe cineva.
Unii cred ca Dumnezeu exista si mai face minuni si astazi, alții cred ca religia e o înșelătorie.

Păi, religia poate fi o înșelătorie și totuși Dumnezeu să facă minuni și astăzi!

#33
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017

View PostAldulescu, on 18 iunie 2018 - 18:46, said:

Pai si cum ramane cu miile de oameni vindecati atunci?
Tu crezi ca nu se afla daca era inselatorie, nu se ducea lumea la televiziuni si la ziare, nu erau apoi escrocii omorati de populatia furioasa, africanii sunt foarte aprigi la furie...

Toti oamenii "vindecati" cu ajutorul acestor minuni, sunt in cimitir.
Televiziunea si ziarele sunt platite de asa numitii "pastori" sau bisericile lor tocmai pentru ca au nevoie de cat mai multi creduli - mai precis, de banii acestor fraieri credinciosi.
Nu este nimic altceva decat o afacere - asta-i tot
Nu am vazut absolut nicio persoana cu handicap vindecata cum nici schizofrenia sau paranoia nu poate fi vindecata in biserica.

Ti-am dat un link in postul anterior - de ce nu-l citesti ATENT
Stii ce le fac africanii acestor falsi vindecatori odata descoperiti ?
Efectiv ii leaga, ii baga in 3~4 cauciucuri si le dau foc.
Sa vezi ce minunat ard Posted Image

#34
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,902
  • Înscris: 16.03.2004
Corect, cu mențiunea că anumite forțe sunt la lucru, acești pastori africani sunt de fapt, ocultiști, moștenind tradiția de secole a strămoșilor lor. De aceea, au loc fenomene de tip hipnotic, cu cădere în transă, la adunările lor religioase. Oamenii cad pe spate, vorbesc în limbi.

#35
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,785
  • Înscris: 04.01.2018

View PostNaijax, on 19 iunie 2018 - 08:28, said:

Ti-am dat un link in postul anterior - de ce nu-l citesti ATENT
Stii ce le fac africanii acestor falsi vindecatori odata descoperiti ?
Efectiv ii leaga, ii baga in 3~4 cauciucuri si le dau foc.
Sa vezi ce minunat ard Posted Image
Am citit, dar ziceam ca nu au cum sa fie toti falsi, ca tocmai ca erau linsati de oameni, insa majoritatea o duc foarte bine si au o droaie de adepti, nu poti sa inseli oamenii atata vreme fara sa se prinda...
Explica-mi si mie te rog, cum se intampla asta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uKShb_YL65Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,902
  • Înscris: 16.03.2004
Trucuri ieftine, ori, puteri drăcești oculte, cum sunt la penticostali și carismatici, vodoo, santeria, candomble, spiritism mascat în haine creștine!
Niciun urmaș al lui Cristos nu-și va face publicitate prin titluri gen ”profetul...nu știu care”.Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate