Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra
 Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari
 Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?
 

Film Now preluat de Telekom

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
18 replies to this topic

#1
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 09.05.2018
Fostul canal de filme DIGI FILM sa rebranduit in FILM NOW pentru a putea fi preluat si de alti cablisti autohtoni
Noutatea consta insa ca incepand cu 1 Iulie Telekom va fi primul operator care il va prelua
Cel putin asa am citit pe unul dintre forumurile din domeniu
Vom trai si vom vedea

#2
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Este oficial ca Telekom  Ă®l preia de la 1 iulie.

Edited by George78910, 16 June 2018 - 13:30.


#3
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
1 iulie

#4
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Digi se înțelege foarte bine cu Telekom, Telekom are de la Digi UTV, UTV HD, HIT Music Channel, Music Channel și Digi 24.
Ar trebui să mai intre Digi 24 HD iar Film Now sper să intre in HD nu în SD, sau și în SD/HD.

#5
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Daca ii duceau capul puteau face un rebranding la toate canalele pe care le tin sub o alta denumire (nu Digi), si in niciun caz "Film Now" - este o porcarie de nume. Astfel, intrau lejer la toti cablistii si deveneau si un trust media destul de marisor.

#6
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

View PostGeorge78910, on 16 iunie 2018 - 13:29, said:

Digi se înțelege foarte bine cu Telekom, Telekom are de la Digi UTV, UTV HD, HIT Music Channel, Music Channel și Digi 24.
Ar trebui să mai intre Digi 24 HD iar Film Now sper să intre in HD nu în SD, sau și în SD/HD.
Se intelege atat de bine ca mi-a scazut la jumate viteza la internet contractata si vad ca problema pare a fi in toata tara. Am vazut pe forum utilizatori care specifica (problema ca a mea) ca au FB500 si au viteze de 300 down cu 150 up din care nu mai ies. Practic, multi abonati, de vreo 2 luni de zile, nu mai au vitezele specificate din contract. La fel si cu macroblocurile la greu in anumite intervale orare, problema semnalata si de alti utilizatori. O fi inchiriat cei de la Digi catre Telekom ceva din fibra lor?... ca aia sa dea mai departe "flamanzilor' de servicii fixe Orange si Vodafone (care de investit bani in reteaua proprie de fibra optica nu vor sa auda doar sa jupuiasca clientu' cu NOI servicii fixe prin fibra altora)....  Asta ar fi singura explicatie la problemele mele...si ale altora. Totul este OK la semnal, au venit baietii de la tehnic, totul este OK la instalatia mea (inclusiv la stalp si fibra de pe strada), problema este din "alta parte" si este o secretomanie totala.
O alta ciudatenie, am observat-o la un vecin apropiat de mine, in zona lui nu este telekom cu fibra optica da' exista digi cu fibra optica iar el si-a tras orange prin fibra optica. Ceva nu se leaga... mister sau "Dosarele X" Posted Image. Nu pot sa-mi dau seama daca fibra de la orange este trasa din nodul optic al celor de la digi, ca stalpu respectiv este full-option cu cablaraie si nu-mi dau seama care-i traseul firului de fibra Posted Image))
Acum vad ca-si transfera posturi intre ei, maine poimaine vad ca unu din ei se inchide si ma pomenesc cu celalalt ca-mi este furnizor de servicii.

Edited by tico18, 16 June 2018 - 14:21.


#7
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
UTV, Music Channel si Digi 24 sunt si la UPC. Nu mai stiu Hit. Noutatea ar Digi Film

#8
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Și cu UPC se înțeleg bine daca se înțelegeau foarte bine nu era eliminat UTV HD.
La UPC sunt Music Channel,HIT Music Channel,UTV, Digi 24 și mai lipsesc UTV HD, Digi 24 HD,Film Now HD/SD.

#9
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
N-au Digi Film, dar au canale Film Box si, desi nu toate filmele sunt de Oscar, au destule vizionabile de intreaga familie (unele mai vechi, altele mai noi). Daca ar negocia, DigiFilm l-ar baga in extraoptiune (cel mai probabil).

PS: Prietenia se rezuma la încasări, asa ca cu cat fluxul de bani e mai mare, cu atât sunt mau prietenosi...

#10
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Posturile alea Digi de la UPC sunt in lista must-carry, de aia le au...

Edited by raduors, 16 June 2018 - 16:59.


#11
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
DIGI, UPC și Telekom se înțeleg într-atât de bine încât șefuții lor mai că s-ar face frați de sânge. Bullshit!

DIGI și Telekom au luat UCL & UEL împreună, iar DIGI oferă Telekom-ului postul de filme, dar asta nu înseamnă că se înțeleg foarte bine, ci că ambele părți își urmăresc interesul. Și ce urmăresc ei? Să câștige, să facă profit!

#12
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 12.08.2006
Eu din cand in cand am IP de telekom desi am net de la Digi.

Unii colegi de forum au zis ca ar fi ceva de la vreun vecin...posibil...dar daca dau restart la router apare iar IP de la Digi pentru inca vreo luna ....doua...dupa care iar surpriza...net de la Telekom :)

#13
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Postraduors, on 16 iunie 2018 - 16:58, said:

Posturile alea Digi de la UPC sunt in lista must-carry, de aia le au...

Nu stiu de când sunt posturile muzicale (personal nu m-am mai uitat pe unul de vreo 5-6 ani mai mult de 5 minute cumulat, si alea pe VH1), dar cu Digi24 chiar a fost un scandal intre UPC si Digi (tot pe regimul Must Carry). Digi24 e in grila UPC doar datorita numarului de canale introduse de UPC, altfel rămâneau pe din afara cu el (un sfert din grila, la momentul respectiv, erau 22.3 canale, iar Digi era al 23-lea, daca am retinut bine, si cred ca iti mai aduci aminte de scandal). Daca ar fi dupa mine, Digi24 ar fi trebuit sa fie mai demult, iar cele muzicale sa mai stea pe bara (e doar o parare subiectiva).

#14
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Digi era al 13.lea.

#15
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
In lista must-carry Digi 24 este pe locul 10,UTV pe locul 17,Music Channel pe 20 iar HIT Music Channel pe 22.

#16
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
George, nu vorbim de acum (2018), ci de 4-5 ani in urma. Nu mai retin si imi e lene sa caut. Daca cineva are cifrele exacte, nu-l contrazic.

Revenind la topic, e bine ca încep sa-si împartă posturile si la concurenta.

#17
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
In 2014 Digi 24 era pe locul 13,UTV pe locul 18,Music Channel era tot pe 20 ca acum,HIT Music Channel era pe locul 25

#18
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
http://m.hotnews.ro/stire/16864986
@pololica: îți aduce aminte bine ceva, doar că e vorba de alte cifre....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate