Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

BCR Romania - topic dedicat

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
3717 replies to this topic

#109
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
Poti sa ai eToken si cu digipass :)

#110
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

View Postandupustiu, on 19 noiembrie 2018 - 20:25, said:

Am fost la BCR să-mi deschid alt cont bancar și nu mai pot , mă pune să plătesc vreo 300 lei comisioane + penalități de sold neautorizat  de la contul vechi pe care l-au închis după 3 luni de inactivitate in 2017.E absurd
Nu e absur deloc daca ai lasat vechiul cont in "vrie" sau in "aer" cum vrei sa ii zici. Cand nu mai folosesti un cont bancar / o banca inchide-l la timpul lui sa nu te trezesti peste ani si ani ca ai ceva de plata sau mai rau esti in Biroul de Credit sau alte institutii ca rau platnic pt o "prostie" ca nu as putea sa ii zic altfel.

Edited by costinuti, 20 November 2018 - 01:24.


#111
terner

terner

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 02.06.2009
Stie cineva daca se refinanteaza un card de cumparaturi la Bcr, acel card se va inchide automat? Sau il voi putea folosi in continuare?

#112
ultra2

ultra2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.09.2011
Buna seara!Am de facut o plata intrun cont dechis la o banca din Elvetia unde as putea sa fac aceasta operatiune?Va multumesc

#113
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,580
  • Înscris: 26.06.2010

View Postultra2, on 21 noiembrie 2018 - 01:55, said:

Buna seara!Am de facut o plata intrun cont dechis la o banca din Elvetia unde as putea sa fac aceasta operatiune?Va multumesc

Îți deschizi cont Monese , încarci banii și transferi gratuit bani in contul din Elveția.La băncile din Romania se taxeaza comisioanele SEPA.

#114
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
Ofertă cont George:
Attached File  george.jpg   139.69K   84 downloads

Sursă: https://george.bcr.ro/register/

Edited by orbanbalint, 03 December 2018 - 14:24.


#115
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Domn' Georgel inca suge bomboane.

#116
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,580
  • Înscris: 26.06.2010
6 lei pe lună și aici , nu e convenabil , e mai bun contul curent fara comisioane și internet și Mobile Banking cu eToken , dar oricum cred că îți închide contul peste 90 de zile daca nu îl folosești , la celelalte bănci nu închid conturi așa aiurea.

Edited by andupustiu, 04 December 2018 - 00:17.


#117
EnderDj37

EnderDj37

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 28.12.2014
De la inceputul anului vom putea plati si noi cu telefonul

#118
Gabi10017

Gabi10017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.01.2018

View PostEnderDj37, on 04 decembrie 2018 - 10:38, said:

De la inceputul anului vom putea plati si noi cu telefonul
Dai si sursa te rog frumos?

#119
EnderDj37

EnderDj37

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 28.12.2014

View PostGabi10017, on 04 decembrie 2018 - 19:20, said:

Dai si sursa te rog frumos?
[ https://imgur.com/a/BuFCnAm - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by EnderDj37, 04 December 2018 - 19:28.


#120
Gabi10017

Gabi10017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.01.2018

View PostEnderDj37, on 04 decembrie 2018 - 19:28, said:


[ https://imgur.com/a/BuFCnAm - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Am vorbit si eu cu George si mi-a spus ca functia Tap&Pay va fi disponibila cu Google Pay și sticker. Asa au zis si la ING si apoi au facut ING Pay, deci nu prea imi fac speranțe.

#121
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostGabi10017, on 04 decembrie 2018 - 23:19, said:

Am vorbit si eu cu George si mi-a spus ca functia Tap&Pay va fi disponibila cu Google Pay și sticker. Asa au zis si la ING si apoi au facut ING Pay, deci nu prea imi fac speranțe.
Oho...la ing, intre sticker si ing pay au fost dativa ani buni. De stickerul ala se auzea acum vreo 2 ani in urma daca imi aduc bine aminte. Ing pay s a lansat anul asta prin vara

Oricum, faza cu stickerul mi se pare primitiva rau, sper ca bcr sa nu recurga la o asemnea mizerie

Intr un final, tot nu m am lamurit, ce e atat de revolutionar la jorj asta

#122
EnderDj37

EnderDj37

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 28.12.2014

View Postcuculea, on 05 decembrie 2018 - 06:49, said:

Oho...la ing, intre sticker si ing pay au fost dativa ani buni. De stickerul ala se auzea acum vreo 2 ani in urma daca imi aduc bine aminte. Ing pay s a lansat anul asta prin vara

Oricum, faza cu stickerul mi se pare primitiva rau, sper ca bcr sa nu recurga la o asemnea mizerie

Intr un final, tot nu m am lamurit, ce e atat de revolutionar la jorj asta
Sticker-ul este facut pentru cei care au iPhone deoarece Apple nu vrea sa dea acces la modulul NFC decat pentru Apple Pay si vad ca momentan bancile din Romania nu sunt interesate de apple pay probabil pentru ca nu vor sa plateasca comision catre apple

#123
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
Nu băncile nu sunt interesate de Apple Pay. Apple nu este încă interesată de România, ce e de înțeles, având în vedere că sunt piețe mai mari și mai valoroase unde încă nu sunt prezenți.

#124
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Ce ma scoate din sarite este ca Georgica asta nu poate fi instalat decat pe un singur tel.....inainte aplicatia veche mergea si pe 2 telefoane(multi dintre noi avem si tel. personal si de serviciu)

#125
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 20.05.2013

View Postterner, on 20 noiembrie 2018 - 17:51, said:

Stie cineva daca se refinanteaza un card de cumparaturi la Bcr, acel card se va inchide automat? Sau il voi putea folosi in continuare?

La ce banca e cardul  pe care il refinantezi la BCR?

Din cate stiu eu, banca vireaza banii in contul tau, si e treaba ta sa mergi al banca emitenta a cardului de credit refinantat sa ceri inchiderea. Inchiderea poate dura peste o luna, banca cerand asteptarea emiterii noului extras de cont inainte de a inchide si contul aferent cardului.

Nu te sfatuiesc sa continui folosirea cardului de credit are a fost refinantat, deoarece te vei trezi cu 2 carduri de credit la plata, si nu stiu cine iti mai refinanteaza acelasi car a doua oara.

#126
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,950
  • Înscris: 24.04.2013

View PostValmont43, on 11 decembrie 2018 - 13:15, said:

Ce ma scoate din sarite este ca Georgica asta nu poate fi instalat decat pe un singur tel.....
E vorba de Gicutza singur-singurel sau de eToken? Sau cumva Gicutza are eToken inclus (care e inutil cand ai token fizic)?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate