Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

ALTEX - Refuz reparare/înlocuire produs defect în garanție

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,372
  • Înscris: 01.12.2001

 zzhunt, on 14 iunie 2018 - 17:08, said:


de unde rasariti nene?

E un Controller  nu are nici un cablu lipit, sunt cabluri micro usb parca detasabile
Nu ai vazut controler ce are doar cablul ce iese din el si mufa usb normala ka capat?

#20
thewildnath

thewildnath

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.06.2018
Hai sa fiu mai explicit, nu am crezut ca asta sa fie o chestiune de care o sa va legati asa de multi. Am folosit alt cablu MICROSOFT, deci nu are legatura cu defectiunea controller-ului.

Multumesc oricum de ajutor. Deci solutia probabil este sa incerc sa mai vorbesc o data cu angajatii Altex in magazin, iar daca nu rezolv nimic sa merg la ANPC.

Edited by thewildnath, 14 June 2018 - 17:14.


#21
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

 stlk, on 14 iunie 2018 - 17:08, said:

Poti incarca cu ce vrei, asta daca nu vrei garantie! Uita-te si prin hartiile care le-ai primit (sau in documentele electronice sa vezi ca se specifica acest lucru).

tu de unde ai aparut cu informatiile astea?

In primul rand cum isi da seama serviceul ce cablu ai folosit?


Aici poate ca a fost fortata mufa si se vede.

Daca nu a fost fortata si nu se vede nimic ANPC



Eu cand am dus un huawei in service pt resofare aia de la serviceul huawei  au scris pe foaia de intrare telefonul prezinta zgarieturi, numai minciuni, telefonul fiind tinut in husa de silicon din prima zi fara nici un semn.

Cand l-am luat nu am observat dar acasa m-am trezit ca avea o apasare foarte mica pe spate pe aluminiu

#22
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006

 MembruAnonim, on 14 iunie 2018 - 17:11, said:

Mergi la ANPC. O sa le taie cheful celor de la Altex de mizerii d-astea. aci reclamatia online, si vei primi imediat nr de inregistrare.
S-ar putea sa nu mearga on-line.
Am incercat si eu de doua zile acelasi lucru.In final m-am prezentat la ei la sediu.

#23
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

 dorin_2k, on 14 iunie 2018 - 17:11, said:

Nu ai vazut controler ce are doar cablul ce iese din el si mufa usb normala ka capat?

nu am vazut, de aia e controller de ps sau xbox il incarci si te joci lungit in pat nu cu firul dupa tine, ca asa ar fi facut fire de 10m

#24
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 thewildnath, on 14 iunie 2018 - 17:06, said:

Vrei sa-mi zici ca daca incarci un telefon cu cablul unui coleg atunci ti-ai pierdut garantia? USB e poate cel mai raspind standard in domeniul electronicelor, nu cred ca e o problema.
Si daca e raspandit ce? De ce ti-a dat cablu original?  sa te uiti la el? daca era asa cum zici tu, nu-ti dadea niciun cablu USB! (cum nu se da de multe ori cabluri usb la imprimante ci trebuie sa le cumperi separat). Concluzie: vrei garantie? folosesti cablurile originale care ti s-au dat! sunt defecte?  le schimbi cat sunt in garantie!

Edited by stlk, 14 June 2018 - 18:11.


#25
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Greseala e ca ai luat un lucru de cacao.Este un produs mult inferior calitativ celor ce se vindeau in era xbox360.Vezi video
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6Gzj0f9SrBs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
thewildnath

thewildnath

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.06.2018

 xeleron, on 14 iunie 2018 - 18:13, said:

Greseala e ca ai luat un lucru de cacao.Este un produs mult inferior calitativ celor ce se vindeau in era xbox360.Vezi video
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6Gzj0f9SrBs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

M-am convins in ultima perioada de calitatea proasta Microsoft, sper ca pot folosi asta ca si atu in magazin.

#27
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Pai tu i-ai zis ca ai folosit alt cablu sau ce ?

#28
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Nu că zic, dar vreau să spun că PS4 e the best of. Posted Image

#29
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
L-ai trimis cu cablul cu care a venit, sau cu ala care ti-a mers o vreme?

#30
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Asai?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6FwlK-jU8Yg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
Mazarin

Mazarin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 10.06.2018
Altex nu schimbă produsele. Niciodată. Sunt niște bișnițari cu acte, nimic mai mult. Sunt pățit cu ei.

Dacă ai cumpărat un produs defect, la revedere. Doar în service-urile lor autorizate te poți duce.

#32
thewildnath

thewildnath

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.06.2018

 Mazarin, on 14 iunie 2018 - 19:07, said:

Altex nu schimbă produsele. Niciodată. Sunt niște bișnițari cu acte, nimic mai mult. Sunt pățit cu ei.

Dacă ai cumpărat un produs defect, la revedere. Doar în service-urile lor autorizate te poți duce.

Faza e ca service-ul a spus ca nu il poate repara, doar schimba complet produsul. Reparatia ar consta in inlocuirea mufei micro USB de pe placa de baza a controller-ului...

#33
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,471
  • Înscris: 17.04.2006
Acum zi si sincer. Cablul cu care a venit controllerul nu a stat si ai folosit altul care a intrat fortat. Cu timpul probabil a distrus mufa usb din controller.
Insista oricum, e undeva la limita situatia ta :)

#34
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
Reclamatie OPC direct. Nu mentiona nimic de cablu, ca sa nu aiba de ce sa se lege.

Totusi, nu iti face prea mari sperante deoarece, si mizerabilii de la QuickMobile anuleaza garantii aiurea, si vad ca sunt bine mersi si acum.

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 thewildnath, on 14 iunie 2018 - 17:06, said:

Vrei sa-mi zici ca daca incarci un telefon cu cablul unui coleg atunci ti-ai pierdut garantia? USB e poate cel mai raspind standard in domeniul electronicelor, nu cred ca e o problema.

Daca nu este cablu original pierzi garantia. Am mai intalnit aceasta situatie cand cablul s-a topit si a afectat si mufa. Service-ul a refuzat reparatia pe garantie.

Edited by bumpocbum, 14 June 2018 - 19:50.


#36
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 thewildnath, on 14 iunie 2018 - 16:51, said:

Ai vreun sfat in legatura cu ce as putea sa le zic ca sa ma ia in serios?
Sesizare la ANPC, te vor contacta ei mai apoi.

Nu vad ce ai mai putea sa discuti cu ei din moement ce au refuzat clar sa ti-l repare, oricum aia din magazine au o durere-n cot, ca o sa te paseze unul de la altul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate