Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Din 1 iulie 2018 Digi Film și-a schimbat denumirea în Film Now.

* * - - - 1 votes
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#37
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Schimbul UE/CL - FILM NOW mi se pare neechitabil...
Nu zic ca tb sa intre si Digi Sporturile, insa macar cele trei de documentare... FILM NOW nu e un post chiar asa de tare..., mai ales ca ziceati ca s-a cam prostit de la lansare...

Edited by COS_TUG, 14 June 2018 - 18:01.


#38
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,823
  • Înscris: 07.07.2009
Dacă doreau să facă acest lucru și pentru restul canalelor atunci ar fi cerut licența împreună cu DigiFilm. Au mai cerut licența acum câțiva ani până ce a expirat pentru că nimeni nu a fost interesat. Chiar dacă le-ar redenumi sigur ar intra într-un pachet extra. Ceilalți operatori nu sunt interesați de aceste canale dar nici RDS nu e dornic să le ofere așa că nu se va schimba nimic, cel puțin în viitorul apropiat. Că așa doresc unii e altă poveste, pentru RDS probabil nu ar fi rentabil și nici prețul cerut nu ar fi acceptabil pentru ceilalți operatori. :)

Edited by Kalman2007, 14 June 2018 - 18:05.


#39
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Așa ceva voiam să întreb și eu. Cred că va fi măsurat pentru audienta și cu mai multe reclame. Ca Digi24, Digi Sport 1, 2.

#40
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
O întrebare...
Aveți idee cum ar fi postul Film Now la NEXTGEN dacă ar intra în grilă? La NXT toată grila digitală, mai puțin extraopțiunile e la liber... Oare acest post ar fi și el la liber sau va fi codat?

#41
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,823
  • Înscris: 07.07.2009

View PostCOS_TUG, on 14 iunie 2018 - 18:00, said:

Schimbul UE/CL - FILM NOW mi se pare neechitabil...
Nu zic ca tb sa intre si Digi Sporturile, insa macar cele trei de documentare... FILM NOW nu e un post chiar asa de tare..., mai ales ca ziceati ca s-a cam prostit de la lansare...
Nu e nici un schimb. L-au redenumit ca să intre și la ceilalți operatori. Posted Image

View Postcristinel07, on 14 iunie 2018 - 18:04, said:

Așa ceva voiam să întreb și eu. Cred că va fi măsurat pentru audienta și cu mai multe reclame. Ca Digi24, Digi Sport 1, 2.

View PostCOS_TUG, on 14 iunie 2018 - 17:58, said:

Oare va mai fi in continuare reclama intensiv la DIGI?

Reprezentantul RCS & RDS la CNA, Lucian Mihai, a explicat că este unul dintre primele proiecte ale companiei pe televiziune și a ajuns la maturitate. „Facem un rebranding și schimbăm sigla și denumirea de la 1 iulie, promovarea schimbării începe însă de la 15 iunie. Televiziunea rămâne pe aceeași poziție în ghidul de programe, cu același conținut”. Distribuția se face doar în cablu digital, cu control parental și programul nu include publicitate.

View PostCOS_TUG, on 14 iunie 2018 - 18:06, said:

O întrebare...
Aveți idee cum ar fi postul Film Now la NEXTGEN dacă ar intra în grilă? La NXT toată grila digitală, mai puțin extraopțiunile e la liber... Oare acest post ar fi și el la liber sau va fi codat?
Televiziunea de filme a RCS & RDS se distribuie în sistem pay TV contra unui preț pe abonat, în formatele SD și HD, cu licența valabilă la nivel național și internațional.

Edited by Kalman2007, 14 June 2018 - 18:10.


#42
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Deci nu poate intra pe DTH...

Ok, Kalman, insa e greu de crezut ca Telekom nu are nimic de castigat din distribuirea acestui post TV, doar de dat bani la DIGI!

#43
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,823
  • Înscris: 07.07.2009

View PostCOS_TUG, on 14 iunie 2018 - 18:11, said:

Deci nu poate intra pe DTH...

Ok, Kalman, insa e greu de crezut ca Telekom nu are nimic de castigat din distribuirea acestui post TV, doar de dat bani la DIGI!
Păi poate intra și pe DTH dacă se plătește pentru el exact cum o să fie pe cablu și IPTV.

Momentan au zis doar de cablu dar asta se poate schimba în viitor. Zic asta pentru că licența e valabilă și internațional.

Ce să câștige Telekom? Ei încearcă să umple golul lăsat de alte canale care au ieșit și care vor ieși.

Edited by Kalman2007, 14 June 2018 - 18:44.


#44
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Iata ce mi-a raspuns Telekom pe forum la întrebarea daca de la 1 iulie va fi in grila un post numit Film Now...

„Cos Tug - Începând cu 1 iulie 2018 vor fi incluse următoarele canale Epic Drama, Rock TV, Magic TV, Djazz TV, Romance TV, Classica HD. Vă mulțumm.”

Deci nu vor inca sa recunoasca...

#45
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,823
  • Înscris: 07.07.2009
Nu e vorba că nu vor, unii angajați nici nu au habar. :)

#46
zradu

zradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 12.02.2011
Sport Past, Sport Now, Sport Future, Sport Never...

#47
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Eu o sa-i zic Film Nou. :)

#48
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 13.03.2016
Digi Film difuzeaza un serial:Lethal Weapon si de asemenea au difuzat Wisdom of the Crowd,dar,ma rog,nu e prea mult

#49
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Cele 2 sigle

Attached Files



#50
queens_

queens_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.02.2018

View PostiZet, on 15 iunie 2018 - 09:32, said:

Cele 2 sigle
Arata OK..

#51
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
In general ai ce vedea pe Digi Film. Altfel nici Telekom nu l-ar fi vrut...

#52
Iert

Iert

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 589
  • Înscris: 05.08.2017

View Postqueens_, on 15 iunie 2018 - 10:47, said:

Arata OK..

Eu as prefera sa nu mai existe sigle deloc! Eventual doar in pauzele dintre filme.

Si zic multumesc (era sa zic mersi dar mi-am adus aminte de cocoseii ornamentali numiti francezi - dale-as graunte lichide din toiagul dacic!) ca nu le pun pe toata diagonala, din coltul stanga jos pana in coltul stanga sus. Eventual, ca o curtoazie pentru clienti sa aiba un grad oarecare de transparenta! :)

Oricum informatiile despre canalul la care te uiti nu-ti sunt necesare in timp real si oricum se regasesc in EPG.
Sau siglele sunt puse doar pentru a vedea de pe ce canal a fost facuta vreo prezumptiva inregistrare?

#53
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,823
  • Înscris: 07.07.2009

View PostIert, on 15 iunie 2018 - 12:09, said:


Eu as prefera sa nu mai existe sigle deloc! Eventual doar in pauzele dintre filme.
Așa procedează canalele de filme SKY. :D De fapt apare sigla numai la începutul filmelor.

#54
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Postronuquet, on 14 iunie 2018 - 11:26, said:

Pot face Life Now, World Now si Animal World Now. Posted Image Suna ok.
sau poate nu
https://forum.softpe..._hl__digi world

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate