Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Pot declara zona alba , internet?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postredbotos, on 14 iunie 2018 - 21:31, said:

Dupa cum am mai spus si se vede pe harta, suntem in jur la 30 dr familii .
Proprietarii nu cer nimic , am mai întrebat odata, stâlpii ii da primăria gratis , ba chiar ii si montează. Si am fii deacord sa dam o parte din bani pt lucrare.
Pai si atunci de ce nu dai un mail la UPC ca sa le explici situatia?

#20
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,012
  • Înscris: 16.06.2006
Nu stiu daca se aplica si in mediul rural, dar din ce stiu eu nu se mai dau autorizatii pentru cablare aeriana (energie, telecom, catv). Trebuie facut subteran (sant, tubulatura, etc)

#21
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,314
  • Înscris: 21.04.2005
Pentru un abonament de cativa euro la 30 de abonati , in cat timp crezi ca-si vor acoperi investitia ? Ca sa nu mai punem la socoteala si costurile de mentenanta .
Cel mai ieftin si mai rentabil ar fi o retea wifi dintr-o parte a in alta a localitatii .. Inteleg ca  doar internetul e problema .

#22
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,775
  • Înscris: 10.10.2011

View PostLex404, on 14 iunie 2018 - 13:22, said:

4G/ LTE nu au raza lunga de actiune (pentru ca sunt in frecventa mare: putere mare pe raza foarte scurta)
3G si ala depinde, saracul... daca e in 800 poate, daca e in 2100 cam meh.


Stii tu ceva, dar nu chiar corect. Orange, Vodafone si Telekom au 4G in 800 MHz. Ca e implementat in zona sau nu, asta e partea a doua. Iar 3G in 800 nu exista. Exista in 900 si 2100 MHz.

Pentru initiator: sesizari la toti operatorii, eventual tabel cu semnaturi ale celor 30 de familii, si vazut care se misca.

#23
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
Am mai facut tabele, sesizări etc.  Nimic nu sa miscat.
Daca se declară zona alba , intra in program de acoperire cu internet.
Daca guvernul sau UE oferă bani pt acoperire , o să-i fie mă ușor la provederi sa extinda fără a avea cheltuieli.
Deja am vorbit cu un privider/operator care deja a pus într-un sat apropiat, cu un program asemănător , cu wi fi.
Casele aici sunt răsfirate si urmează cursul unui rau sau drum.
De la o casa pana la alta sunt zeci de metri chiar peste o suta. Problema e ca sa încercat prin niste antene cu routere si doar câteva case au prins.
Restul au copaci dealu sau stau mai jos si nu au vizualitate pana la antena de emisie.
Noi am rămas pe lângă .
Singura soluție e declarata zona alba si oferta de fonduri .


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate