Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Mai este nevoie se accesorii la garanție

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
gtr2rr3

gtr2rr3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 18.09.2016
Salut!
Am cumpărat un Samsung de la Altex si am o întrebare: dacă în timp de 2 ani o să fie nevoie să folosesc garanția, este nevoie si de cutia telefonului sau doar de telefon?
Știu pe cineva care s-a dus cu telefon si garanție fara nimic alt ceva. Dar vreau sa fiu sigur si de asta întreb.
Mulțumesc!

#2
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

 gtr2rr3, on 14 iunie 2018 - 10:26, said:

Salut!
Am cumpărat un Samsung de la Altex si am o întrebare: dacă în timp de 2 ani o să fie nevoie să folosesc garanția, este nevoie si de cutia telefonului sau doar de telefon?
Știu pe cineva care s-a dus cu telefon si garanție fara nimic alt ceva. Dar vreau sa fiu sigur si de asta întreb.
Mulțumesc!

Cutie nu se mai cere, insa iti vor cere incarcator, casti etc.

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Cutia nu este accesoriu, este ambalaj.
Depinde de ce reclami la garantie. Daca e ceva de reparat punctual la telefon, nu ai nevoie de accesorii. Daca il returnezi, ar trebui sa il returnezi cu tot cu accesorii.

#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
https://altex.ro/garantii-produse/
Pentru a beneficia de garantie este necesar sa ai documentul de achizitie al produsului si certificatul de garantie.
In momentul expedierii produsului catre reparatie, te rugam sa asiguri impachetarea acestuia in cutia originala sau in alt ambalaj care sa permita transportul in siguranta.

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Eu aș păstra cutia și accesoriile că nu e mare așa să nu ai loc de ele. Nu știi cum se modifică condițiile și îți refuză garanția aiurea.

La ei ai întrebat ? Știu că sună absurd dar sunt mai în măsură ei ...

Edited by exceswater, 14 June 2018 - 11:00.


#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Cutia nu este necesara.
Accesoriile pot fi in anumite conditii. Dar aici nu te inteleg - adica odata cu cutia vrei sa arunci si alimentatorul sau castile ?

Zic de anumite conditii - se poate intampla ca unul din accesorii sa se defecteze si din cauza sa sa se defecteze si telefonul. Daca vrei sa fii sigur ca nu e de la ele e bine sa le ai si pe-alea cand il dai la reparat. Desi la cum sunt service-urile de la noi, probabil o sa primesti alte accesorii deat cele predate. O stiu din proprie experienta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate