Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Am 22 de ani, nu consum alcool și nu fumez. Vi se pare ceva în neregulă cu mine?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#19
iancuMIC

iancuMIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 10.01.2016

View PostCocaCola07, on 13 iunie 2018 - 12:27, said:

dar totusi daca alcoolul nu mi place macar suc sa beau ,nu  ? la fel si cu mancarea ,, Posted Image) mananc mult si in special shaorma,..
Suc si shaorma, combinatia letala. Mai bine un spritz din cand in cand; ai mai multe sanse sa ajungi la pensie.

Edited by iancuMIC, 13 June 2018 - 12:34.


#20
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
Partea buna e ca o sa traiesti mai mult. Cel putin teoretic

#21
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,395
  • Înscris: 14.10.2008
Nu beau cola dupa shaorma, mi se pare aiurea, mai bine apa rece, din aia beau 2 L pe zi, Cola doar rar.

#22
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Postgreenlife, on 13 iunie 2018 - 12:28, said:

Nici eu nu fumez. Nsa sa nu bei deloc consider ca nu e chiar 100% sanatos. Creierul are nevoie ca altfel clachezi in timp. Macar o bere la 3-4 zile si un pahar de vin la masa de Duminica. Eu am avut o perioada in care devenism foarte stresat si cu asta m-am tratat.
Sunt unii care au renuntat complet la alcool (au avut probleme cu alcoolismul) si nu au probleme.

View PostSiAlPe, on 13 iunie 2018 - 12:28, said:

...Pardon, pocaitii beau vin ... rosu...
Pe ascuns. Ei pretind ca de fapt e must, dar are miros si gust de vin.

View PostCocaCola07, on 13 iunie 2018 - 12:27, said:

Fratilor, nu am deschis acest topic sa ma laud sau ce mai spun unii pe aici, pur si simplu unora dintre prietenii mei li se pare ca sunt ciudat daca nu beau cu ei sau nu fumez cu ei...si ma gandeam ca eu sunt ala ciudat in toata povestea asta, ca deh ei fumeaza si consum alcool si eu dc nu pot fi ca ei ?
PS : nu neg ca sucurile aste or fi bune, dar totusi daca alcoolul nu mi place macar suc sa beau ,nu  ? la fel si cu mancarea ,, Posted Image) mananc mult si in special shaorma,..
Daca ei te considera ciudat pentru asta atunci ar cam fi cazul sa-ti schimbi prietenii.
Daca nu, incet, incet anturajul lor te va modela dupa aceleasi obiceiuri nesanatoase.

#23
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,395
  • Înscris: 14.10.2008
Dar shaormeria pe care o frecventez, ca sa atraga clienti au introdus meniuri de shaorma+doza de cola, care pune 2 lei in plus, 13+2= 15 lei, decat sa-mi dea rest 2 lei, prefera sa-mi dea doza lui peste.

#24
CocaCola07

CocaCola07

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 09.06.2018
O sticla de cola imi ajunge 2-3 zile , insa imediat dupa ce am terminat o iau alta, dar beau 2-3 pahare pe zi, si apa minerala Posted Image
Dupa shaorma am facut prostia sa beau cola odata si nu va spun ce a iesit,  de atunci doar apa dupa shaorma Posted Image))Posted Image

Edited by CocaCola07, 13 June 2018 - 12:39.


#25
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
Nu e nimic in neregula ca nu fumezi sau nu consumi alcool, fiecare cu cei place. Nici eu nu beau sau fumez.

Si lasa si cola/pepsi, limiteaza-te macar la 2L/saptamana.

Edited by A-d-r-i-a-n, 13 June 2018 - 12:43.


#26
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostCocaCola07, on 13 iunie 2018 - 12:02, said:

Salutare, vi se pare ceva in neregula cu mine ca la 22 de ani sa nu consum alcool? si cand spun asta ma refer chiar sa nu fi baut nicio bere in viata mea, doar am gustat de cateva ori in trecut si nu mi a placut [vin,bere,si amd], beau doar sucuri, coca cola, fanta , pepsi ,sprite..etc, nici fumul de tigara nu il suport, am  incercat si daia insa dupa ce am tras prima data am zis ca mor pe loc, si de atunci n am mai pus gura pe asa ceva si ii evit pe tot posibilu pe cei ce fumeaza in jurul meu, oare sunt eu "ciudat" sau doar am impresia ?Posted Image)
Nuuu, esti prototipul ratatului perfect.  Al lui "0" nul. Daca mai pun si nefolosirea corecta a gramaticii, esti ideal.  Vei trece prin viata fara sa-ti dai seama ca ai trait.
Viata e facuta s-o traiesti cu toate cele bune si nebune.
Ai impresia ca ceea ce insiri tu acolo, pe lista de consumuri, sunt mai putin nocive decat o bautura curata? Te inseli. Apropo de ce religie esti? Poate ca asta explica cate ceva.

Edited by myshyk, 13 June 2018 - 12:45.


#27
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,850
  • Înscris: 27.01.2016
Mi se pare in neregula cu tine sa postezi un topic de genul acesta.

#28
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006

View Postoverseas, on 13 iunie 2018 - 12:17, said:

Decat sucuri zaharoase mai bine un pahar de vin natural.
Berea ieftina e proasta.

Unde se termina berea proasta si unde incepe berea buna?
Care sunt criteriile care impart berea in bere proasta si bere buna?
.

Edited by adisz, 13 June 2018 - 12:52.


#29
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Nu ai nimic in special, faptul ca bei sucuri in exces te face sa ai un stil de viata la fel de nesanatos ca si o persoana care le face pe amandoua din titlu. Eu unul n-as putea ca si tine, as simti ca trec prin viata ca prin branza. Prefer sa traiesc 50 de ani fara sa ma abtin de la anumite chestii decat sa traiesc 80 de ani ca si o planta.

Nu zic ca trebuie sa faci exces de ele. Insa cat timp consumi totul moderat, nu vad o problema si sa renunti in totalitate la ele nu mi se pare o solutie.

Edited by Robiacs, 13 June 2018 - 13:18.


#30
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,002
  • Înscris: 09.08.2005

View PostCocaCola07, on 13 iunie 2018 - 12:02, said:

beau doar sucuri, coca cola, fanta , pepsi ,sprite..
Mai bine treci pe vin și bere. De calitate și în cantități moderate. Sînt mult mai sănătoase decît ce ai înșirat acolo.

View PostMediumPlayer, on 13 iunie 2018 - 12:25, said:

Daca locuiesti in Bucuresti, fumezi pasiv la greu. Peste tot sunt oameni care fumeaza cand merg pe strada, si daca esti in spatele lor inhalezi tot ce le iese pe gura si nari. Eu chiar fug cateodata sa ajung in fata lor ca sa nu mai inhalez fumul.
M-aș îngrijora mai degrabă de gazul de eșapament decît de fumători.

View PostSiAlPe, on 13 iunie 2018 - 12:28, said:

daca niciodata ... nu te imbeti macar o data pe an, vei fi marginalizat.
Serios?

#31
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,012
  • Înscris: 29.06.2011

Quote

O sticla de cola imi ajunge 2-3 zile
Ce cola mai este aia dupa 2-3 zile ?

#32
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
este foarte ok ca nu fumezi si nu consumi alcool. nu te lasa influentat de anturaj.
incearca totusi sa mai reduci bauturile carbogazoase, sau sa le inlocuiesti cu ceva mai natural. gen socata, sau sirop de fructe presat la rece in combinatie cu apa minerala/sifon.

Edited by corinadaniela, 13 June 2018 - 13:13.


#33
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

View PostRobiacs, on 13 iunie 2018 - 12:56, said:

Nu ai nimic in special, faptul ca bei sucuri in exces te face sa ai un stil de viata la fel de nesanatos ca si o persoana care le face pe amandoua din titlu. Eu unul n-as putea ca si tine, as simti ca trec prin viata ca prin branza. Prefer sa traiesc 50 de ani fara sa ma abtin de la anumite chestii decat sa traiesc 80 de ani ca si o planta.
Bine punctat, conform unor studii zaharul din aceste bauturi racorritoare este mult mai periculos decat alcoolul si nicotina, iar dependenta data de el, accelereaza mai rapid bolile in organism.Like

Edited by tico18, 13 June 2018 - 13:12.


#34
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
Din ceva trebuie sa moara si omu' ,nu ? :)) aia nu, aia nu...

#35
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,012
  • Înscris: 29.06.2011
Care studii ? Alcoolul nu are zahar ? Dependenta de alcool si nicotina cum este?
Totul trebuie consumat echilibrat.

#36
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
un pahar de vin,bere nu strica, in schimb fumat deloc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate