Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Un film criptic despre ET

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Dupa ce am vizionat acest film, opinia mea a fost ca e ceva dincolo de o simpla opera de fictiune...e ca si cand regizorul respectiv stie ceva, filmul in sine fiind doar un vehicul pentru franturi ale adevarului, o explicatie tip Jacque Vallee pentru UFO-uri. Cine intelege Limba Engleza si e pasionat de domenii precum Mecanica Cuantica ar trebui sa-l urmareasca, subiectul e halucinant.
Interesant cat de obscur e, chiar si pentru un B, nici macar pe imdb nu sunt review-uri...desi povestea e atat de captivanta !

https://www.imdb.com/title/tt5453522/

Il gasiti si pe trackerele autohtone, stilul mindfuck.

Edited by doxan, 13 June 2018 - 03:48.


#2
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,828
  • Înscris: 04.05.2008
- Sînt deja trei ”recenzii”.

#3
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Pare a fi un film independent cu buget ultra-redus, sunt o droaie ca asta, majoritatea sunt foarte proaste si realizate amatoricesc.

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

View Postdoxan, on 13 iunie 2018 - 03:44, said:

Dupa ce am vizionat acest film, opinia mea a fost ca e ceva dincolo de o simpla opera de fictiune...e ca si cand regizorul respectiv stie ceva,
Te inseli.

#5
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Modul in care si-au imaginat ca ar putea arata o ipotetica entitate interdimensionala mi s-a parut foarte inspirat, ideea a fost implementa-ta mai bine ca in Interstellar.

View PostAldulescu, on 13 iunie 2018 - 06:56, said:

Pare a fi un film independent cu buget ultra-redus, sunt o droaie ca asta, majoritatea sunt foarte proaste si realizate amatoricesc.
Asa e, ai dreptate...numai ca asta e o exceptie, chiar va provoc sa-l urmariti.

Edited by doxan, 13 June 2018 - 08:24.


#6
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
O prostie de film. Dialogurile sunt interminabile si fara sens, in special spre sfarsit. Nimic nu are sens. Ba incearca sa lamureasca o chestiune, apoi sare la alta si tot asa. N-are dragoste, n-are impuscaturi, n-are buget, n-are joc actoricesc, dar n-are nici sens.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate