Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Recomandare AC apartament 3 cam (75m)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,217
  • Înscris: 05.06.2002
cica prin vest, daca se ridica vreunul in mijlocul de transport in comun si inchide geamul poti sa fi sigur ca-i roman....

#38
ktalin04

ktalin04

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 22.10.2009
http://www.cel.ro/ap...lb-pNyU6NjQu-l/

L-am luat pe asta..nu ma injurati..il pun pe hol deasupra usii de la sufragerie ..si la 18000 zic ca face fata...altu la pretul asta nu am gasit.

#39
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,217
  • Înscris: 05.06.2002
sa-l stapanesti sanatos. revin-o cu impresii dupa ce ti-l pun in functiune.

#40
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,007
  • Înscris: 28.10.2006
Parerea mea:
Scump si cu specificatii tehnice nerealiste. Daca adaugi si costurile cu instalarea si kit-ul de montaj, depasesti lejer pretul a 2 AC- uri decente cu montaj si kit inclus in pret.
Nu mai spun ca agentul frigorific R32 este depasit, nu se mai foloseste. Wi-Fi ready, adica nu este functional Wi-Fi din fabrica, mai trebuie ceva care costa si nu prea este disponibil din ce am vazut eu.
Verifica pe internet caracteristici si detalii.
Oricum este tardiv de tarziu, pentru ca l-ai comandat deja.
Poate poti sa anulezi comanda.

#41
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
R32-ul depasit? De cine?

Edited by arg, 14 June 2018 - 19:01.


#42
ktalin04

ktalin04

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 22.10.2009
R32 e mai bun că r401 și mai eco..r401 oricum va fi banat în câțiva ani. Și nu înțeleg de ce sa fie nerealistic spicificatiile...atunci zi mi tu unu bun?

Edited by ktalin04, 14 June 2018 - 19:43.


#43
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,007
  • Înscris: 28.10.2006
Ok, R32 este mai Ok decat R410(nici nu exista R401), dar imi mentin parerea ca a dat prea mult pentru acel AC.
Oameni buni, traim in era CONSUMULUI, tot ce cumparam este PROIECTAT pentru o durata de functionare limitata! Cand 90% din ceea ce cumparam este MADE IN CHINA, cum credeti ca se asigura orezul chinezului?
Extrem de rar vei gasi un produs efectiv facut in alta parte, indiferent de ce sigla afiseaza. scrie pa ambalaj: Proiectat in TARA MEA, produs/asamblat/ in CHINA, pentru....
Nu ca nu sunt bune produsele din CHINA, dar experienta arata ca in 90% din cazuri, dupa expirarea garantiei oferite de vanzator apar problemele.
Si daca dupa 2 ani si o luna pica FATAL o sursa de PC si "trage" dupa ea 50% din componente, cine crezi ca are de castigat?
Ma opresc aici cu "frica de noua ordine mondiala, politica si economica".

#44
ktalin04

ktalin04

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 22.10.2009

View Postviceroy56, on 15 iunie 2018 - 18:59, said:

Ok, R32 este mai Ok decat R410(nici nu exista R401), dar imi mentin parerea ca a dat prea mult pentru acel AC.
Oameni buni, traim in era CONSUMULUI, tot ce cumparam este PROIECTAT pentru o durata de functionare limitata! Cand 90% din ceea ce cumparam este MADE IN CHINA, cum credeti ca se asigura orezul chinezului?
Extrem de rar vei gasi un produs efectiv facut in alta parte, indiferent de ce sigla afiseaza. scrie pa ambalaj: Proiectat in TARA MEA, produs/asamblat/ in CHINA, pentru....
Nu ca nu sunt bune produsele din CHINA, dar experienta arata ca in 90% din cazuri, dupa expirarea garantiei oferite de vanzator apar problemele.
Si daca dupa 2 ani si o luna pica FATAL o sursa de PC si "trage" dupa ea 50% din componente, cine crezi ca are de castigat?
Ma opresc aici cu "frica de noua ordine mondiala, politica si economica".
Ca-i ieftin, ca-i scump..tot China e cum zici tu...da am dat un pic mai mult decat trebuia..da na fiecare are nebuniile lui...daca e sa ai bafta de un lucru poate sa te tina mult si bine si ala ieftin si ala scump...OEM-uri gasesti peste tot si cand un lucru ieftin ofera ce ofera un aparat scump...stai un pic pe ganduri...sincer nici nu am vrut sa-l iau..am fost la mine aici cand s-a deschis un nou Altex..erau 48 de bucati Beko la 1100 lei..cand am ajuns acolo...mai aveau un pic si sa luau la bataie pe AC-urile alea...mai ceva ca la tigai..si am zis bagamias...si asa l-am luat pe asta:D...
P.s  tot nu miai recomandat ce aer trebuia sa fi luat.

#45
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,007
  • Înscris: 28.10.2006
Sa spun DAIKIN, ma iau colegii cu huo, ca e foarte scump! Dar se gasesc si la oferta. Eu am avut posibilitatea sa iau un Daikin de 12000 la putin peste 2000 de lei, dar nu avea WiFi si nici nu se putea monta. Am si eu colivia mea cu pasarele!
Dar astea, Daikin,  le folosim la serviciu de peste 10 ani. Si le folosim INDUSTRIAL. Adica functioneaza NON STOP in camerele de comunicatii.
Mai pica, ca doar nu sunt facute pentru eternitate, dar una peste alta se descurca foarte bine.
In ultimul timp, pentru zonele nepretentioase, adica nu in camerele tehnice, de comunicatii, am montat si Mideea, si Gree si chiar AUX.
Preturi acceptabile, dar la cantitati mari avem si reducere, montaj gratuit, intretinere inclusa pentru 2 ani, pe perioada garantiei.
Dar cumparam 20-30 de AC-uri o data!
Fujitsu este iar firma de renume, la fel ca Mitsubishi, dar costurile sunt nesimtite. Nu mai vorbim de General Electric sau White Westinghouse, care sunt de TOP!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate