Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

SSD-ul

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View PostPaz, on 13 iunie 2018 - 13:06, said:

Ehm... nu stiam nimic de M2 in laptop.  Posted Image
Credeam ca doar desktopurile stiu asa ceva..Posted Image
Atunci nu te repezi.

#20
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
N-am vrut sa ma reped. Scuze daca a iesit asa.

#21
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
La Lenovo nu pierzi garantia.
Si eu am cumparat laptopul tot de la Altex (ti-am mai zis pe unul din celelalte 10 threaduri) si i-am pus ssd acasa. Dupa ceva timp a trebuit sa-l trimit in garantie la Depanero.
Pe foaia de constatare apare scris ca prezinta zgarieturi (carcasa, suruburi), dar nu mi-au anulat garantia, ba chiar au rezolvat problema (inlocuit intreg sistemul de racire). Totusi, daca faci asta, lucrezi si tu finut.

Legat de incalzirea ssd-ului, sa n-ai noroc cum am eu de un 600p care in AIDA64tot ajunge la 70-74 grade. Dar inca nu am reusit sa aflu daca e de la ssd sau de la componentele din jur.

PS: Daca il trimiteam la Depanero pt montare SSD trebuia sa platesc eu tot: transport, taxa montare etc chiar daca e in garantie.

#22
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostCorupt, on 15 iunie 2018 - 20:37, said:

La Lenovo nu pierzi garantia.
Si eu am cumparat laptopul tot de la Altex (ti-am mai zis pe unul din celelalte 10 threaduri) si i-am pus ssd acasa. Dupa ceva timp a trebuit sa-l trimit in garantie la Depanero.
Pe foaia de constatare apare scris ca prezinta zgarieturi (carcasa, suruburi), dar nu mi-au anulat garantia, ba chiar au rezolvat problema (inlocuit intreg sistemul de racire). Totusi, daca faci asta, lucrezi si tu finut.

Legat de incalzirea ssd-ului, sa n-ai noroc cum am eu de un 600p care in AIDA64tot ajunge la 70-74 grade. Dar inca nu am reusit sa aflu daca e de la ssd sau de la componentele din jur.

PS: Daca il trimiteam la Depanero pt montare SSD trebuia sa platesc eu tot: transport, taxa montare etc chiar daca e in garantie.

l-am testa azi, cat de cat..am stat toata ziua pe el, pe suport, la sfarsitul sesiunii era rece:)..placut surprins, ce pot sa zic:P..inca n-am incercat un joc...vreau sa gasesc un soft pentru reglarea turatiilor la coolere...poate exista asa ceva, nu mai retin unde am citit ca ar avea 3 viteze

Edited by jimi91, 15 June 2018 - 20:41.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate