Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Sony Xperia XA2

- - - - -
  • Please log in to reply
251 replies to this topic

#127
DdorinN

DdorinN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 15.05.2007
Dap, exact, este vorba de roamingul de date, în continuare nu merge, dacă pun sim-ul în alt telefon merge..

#128
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
50.1.A.13.123 customizare Spania, Android 8.0 :)))

#129
Klamatiel

Klamatiel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 07.09.2007
Voi primiti cumva comunicate roalert pe el? Pe siteul lor se specifca ca e compatibil din fabrica samd, dar eu unul nu am primit nimic pana acum. FW Orange/CE1.

#130
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
Din cite stiu au fost niste teste, nu am primit nici o alerta reala. Telefonul este listat ca fiind compatibil si poti verifica daca alertele sint activate din Messages app.

#131
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013
Salutare tuturor,
Ma intereseaza si pe mine acest telefon. Ce folii de sticla folositi? Stiu ca ecranul este putin mai curbat decat la alte telefoane. Cum vine folia, se lipeste pe tot ecranul, ramane nelipita pe margini sau este din aceea putin mai mica?

#132
Klamatiel

Klamatiel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 07.09.2007
La mine a venit direct pre-aplicata, nu este de sticla, este mai mica decat ecranul si nu acopera marginile curbate.

#133
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
Aia este folie protectie ecran pina cind il scoti din cutie ca si cea de pe verso, poti sa o lasi doar daca il dai retur. Posted Image Ecranul este putin curbat dar se gaseste sticla pentru el numai ca nu am nici o recomandare.

Edited by sagrid, 28 March 2019 - 07:42.


#134
searcher8206

searcher8206

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 21.06.2009

View Postlucyaan_983, on 27 martie 2019 - 17:23, said:

Salutare tuturor,
Ma intereseaza si pe mine acest telefon. Ce folii de sticla folositi? Stiu ca ecranul este putin mai curbat decat la alte telefoane. Cum vine folia, se lipeste pe tot ecranul, ramane nelipita pe margini sau este din aceea putin mai mica?
Folia initiala a tinut cam 5 luni, apoi a inceput sa se dezlipeasca pe la colturi, a intrat un pic de praf si bla bla bla. Acum il tin fara, pare a fi greu de zgariat. Desigur, daca nu il scapi pe jos pe vreo piatra. Altfel, l-am mai scapat prin casa, e rezistent. As zice un middle class reusit la 200 de euro, daca nu tinem cont de faptul ca nu poti folosi 2 simuri si card in acelasi timp in cazul celor dual

Edited by searcher8206, 28 March 2019 - 08:31.


#135
Klamatiel

Klamatiel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 07.09.2007
@sagrid : pe verso n-am avut. Telefonul a fost cumparat la promotie de la orange, nu a venit nici cu incarcator fast-charge. Ce casti ati primit la el? La mine a venit cu unele in genul asta https://www.sony.ro/...culare/mdr-e9lp

#136
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
Ceva in genul am primit si eu in cutia lui , nu exact cele postate de tine.
O nelamurire am si eu , xa2 oricum are o super autonomie la baterie, dar XA1 cum este? a testat careva? si iun x compact... adica intre astea 3 ca baterie doar xa2 este ok? sau merge si un x compact sau xa1 pe aproape ca xa2 in autonomie , la o utilizare medie...?!

#137
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
Este posibil ca xa2 Orange/vodafone brand sa aiba folie aplicata,  eu l-am luat de la emag iar in pachet avea casti idem. Ca grad de comparatie la consum baterie si alte asemenea se pot verifica review-urile de pe notebookcheck.com

#138
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013

View Postlucyaan_983, on 27 martie 2019 - 17:23, said:

Salutare tuturor,
Ma intereseaza si pe mine acest telefon. Ce folii de sticla folositi? Stiu ca ecranul este putin mai curbat decat la alte telefoane. Cum vine folia, se lipeste pe tot ecranul, ramane nelipita pe margini sau este din aceea putin mai mica?
Multumesc pentru raspunsuri, dar chiar nu este nimeni care sa foloseasca folie de sticla? Sa poata sa recomande un anumit tip de folie?

Asa ceva a folosit cineva?

Sticla securizata MOFI 3D (Tempered Glass) Sony Xperia XA2 ce acopera tot ecranul

Sticla securizata (Tempered Glass) Xperia XA2 ce acopera tot ecranul (margini negre)

Edit: nu merge sa pun link, foliile sunt pe www.mobiledirect.ro

Edited by lucyaan_983, 29 March 2019 - 08:54.


#139
Klamatiel

Klamatiel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 07.09.2007
@Cristy0007 : sunt din acelea cu margine de cauciuc? Daca da, la mine pur si simpul s-au largit ca si cum ar fi stat la caldura.
@lucyaan_983 : eu sincer nu vad rostul foliei de sticla. Am grija de el, are husa Nillkin, nu vad rostul de mai mult.

#140
searcher8206

searcher8206

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 21.06.2009
Si-asa e destul de gros, nu mai vreau folie

#141
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013

View PostKlamatiel, on 29 martie 2019 - 09:22, said:

@Cristy0007 : sunt din acelea cu margine de cauciuc? Daca da, la mine pur si simpul s-au largit ca si cum ar fi stat la caldura.
@lucyaan_983 : eu sincer nu vad rostul foliei de sticla. Am grija de el, are husa Nillkin, nu vad rostul de mai mult.
Nici eu nu as pune folie, dar mai pune mana pe telefon si copilul meu de 4 ani si nu se stie niciodata...
Este vorba despre Nillkin super frosted shield?

#142
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,820
  • Înscris: 01.09.2006

View PostKlamatiel, on 24 martie 2019 - 08:03, said:

Voi primiti cumva comunicate roalert pe el? Pe siteul lor se specifca ca e compatibil din fabrica samd, dar eu unul nu am primit nimic pana acum. FW Orange/CE1.
Eu da, am primit de multe ori.

#143
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
Mai degraba Nillkin Qin care este tip flip cover si protejeaza ecranul. Eu am apucat sa iau Sony Flip dar si Commander arata bine, totusi sint cam scumpe

#144
Klamatiel

Klamatiel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 07.09.2007
@lucyaan_983 : da, nu suport husa care imbraca si ecranul.
@edihaller : eu nu am primit niciunul pana acum.

Edited by Klamatiel, 29 March 2019 - 18:22.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate