Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 

Periferice-mouse,cooler etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostPaz, on 12 iunie 2018 - 20:25, said:

Asta care l-ai luat, nu are windowsul instalat ?

nu cred, oricum ma descurc:)...am  reusit sa instalez windows-ul direct din HDD...mi s-a parut o realizare:))

In fine,  ma descurc sa-l bag,  am mai folosit windows 10, dar am stat pe win 7..

Nu stiu cum sa verific laptopul cand il primesc, sa vad daca are specificatiile pe care le-am dorit...stiu ca trebuie sa tastezi in /cmd ceva

#38
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002
le are, stai linistit :)

le poti verifica cu aida64, speccy, siv, astra 32, etc

#39
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Uite aici driverele.
https://pcsupport.le...%20%28Lenovo%29

Vad ca are numai pt W10 Posted Image

View PosttEo, on 12 iunie 2018 - 20:37, said:

le are, stai linistit Posted Image

le poti verifica cu aida64, speccy, siv, astra 32, etc
El zice, inainte sa instaleze sistemul operativ.

#40
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostPaz, on 12 iunie 2018 - 20:37, said:

Uite aici driverele.
https://pcsupport.le...%20%28Lenovo%29

Vad ca are numai pt W10 Posted Image

da, mi-a zis vanzatorul ca merge doar win10 instalat:|

Doresc sa va multumesc tuturor:)..chiar m-ati ajutat..cat despre cooler, mie imi place ca support, pot sa-l ridic la ce nivel vreau eu:)..

PS>Maine sper sa primesc coletul , cu siguranta o sa cer sfaturi:))

#41
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postjimi91, on 12 iunie 2018 - 20:43, said:

Doresc sa va multumesc tuturor:)..chiar m-ati ajutat..cat despre cooler, mie imi place ca support, pot sa-l ridic la ce nivel vreau eu:)..
Atunci ai facut cumparatura justa. Posted Image

#42
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002
hmmm... inainte de a instala sistemul de operare..... hmmmm...

1. pe alt pc, face un stick bootabil cu o distributie Linux, se pune stickul, se booteaza laptopul si folosind toolurile specifice din linux se vede ce este in sistem

2. pe alt pc se face un stick bootabil cu win 10 PE (am gasit o imagine aici, nu stiu exact cit de legal este, insa merge doar pe pe usb, nu se poate instala), se booteaza de pe stick acel windows 10 "live", din el se ruleaza oricare tool exista disponibil pentru a vedea ce este in sistem - scrie pe pagina ca contine hwinfo - HWiNFO Hardware information and diagnostic tool

Edited by tEo, 12 June 2018 - 20:52.


#43
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostPaz, on 12 iunie 2018 - 20:48, said:

Atunci ai facut cumparatura justa. Posted Image

Sper, pana la urma, ventilatoarele alea bat in carcasa de plastic, nu stiu ce cooler poate sa scada temperatura cu 10 grade...probabil ceva scump:)..peste bugetul meu.

Din ce am citit, e silentios, sper sa existe o optiune sa sting luminile:))..ar fi trist daca nu ar merge...dar, ma gandesc ca, daca nu a zis nimeni in review despre lumini, sper  sa  nu fie o problema cu asta:P

Ca support pare destul de bun:)

   laptopul are doua ventilatoare si poti sa setezi viteza:)

Edited by jimi91, 12 June 2018 - 20:55.


#44
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002
hei... in cazuri extreme, cu o surubelnita desfaci minunatul cooler si cu un cleste tai un piciorus la leduri... aia sa fie toata problema...

#45
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PosttEo, on 12 iunie 2018 - 20:51, said:

hmmm... inainte de a instala sistemul de operare..... hmmmm...

1. pe alt pc, face un stick bootabil cu o distributie Linux, se pune stickul, se booteaza laptopul si folosind toolurile specifice din linux se vede ce este in sistem

2. pe alt pc se face un stick bootabil cu win 10 PE (am gasit o imagine aici, nu stiu exact cit de legal este, insa merge doar pe pe usb, nu se poate instala), se booteaza de pe stick acel windows 10 "live", din el se ruleaza oricare tool exista disponibil pentru a vedea ce este in sistem - scrie pe pagina ca contine hwinfo - HWiNFO Hardware information and diagnostic tool

o sa bag direct windows-ul

am totusi o nelamurire, nu pot accesa mail-ul pe care imi va fi trimis factura electronica...daca sun la ei, imi schimba mail-ul?

View PosttEo, on 12 iunie 2018 - 20:56, said:

hei... in cazuri extreme, cu o surubelnita desfaci minunatul cooler si cu un cleste tai un piciorus la leduri... aia sa fie toata problema...

bine ca mi-ai adus aminte, sa caut surubelnita:)))

#46
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postjegmihai, on 11 iunie 2018 - 22:20, said:

În acest caz, ca și cooler îți recomand următorul DeepCool, este suficient pentru laptopul tău.

De banii economisiți iți cumperi un mouse cum trebuie, respectiv Logitech G203 sau SteelSeries Rival 110.


am cumparat steelseries rival 110, la recomandarea ta, se simte destul de bine la mana..astazi imi bag si eu OS-ul, vreau sa ma joc:))..cred ca am facut o alegere buna:P..multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate