Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Jurnalul meu de dat burta jos

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
1120 replies to this topic

#865
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View PostBob493, on 04 ianuarie 2022 - 16:47, said:


Pentru ca am comentat si acum vreo 3 ani si ti-am spus ca intentia e buna dar abordarea gresita, chestie cu care tu nu ai fost de acord atunci, voi lasa un nou comentariu pentru a-ti spune ca am avut dreptate si ca puteai ajunge unde esti acum si in 2-3-4 luni daca apelai la un profesionist sau macar te documentai ca lumea. Inca nu e tarziu.

Poti da detalii despre comentariul ala?

Adica pe mine m-ar interesa cum ar fi putut el ajunge la rezultatele actuale mai rapid....

#866
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Postgiuliani, on 04 ianuarie 2022 - 16:55, said:


Poti da detalii despre comentariul ala?

Adica pe mine m-ar interesa cum ar fi putut el ajunge la rezultatele actuale mai rapid....

Nu e vreo reteta magica. E fix atat de simplu precum restrictie calorica (facuta cu cap) si activitate fizica.

#867
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 10.06.2008
Revin si eu dupa 2 ani. e scurt, acum 2 ani am slabit mult (de la 96 la aproape 77 de kg).
Acum, din pacate am pus inapoi aproape jumatate, avand 84 si ceva.

Am hotarat sa reiau regilmul (in principiu sa scad catitatea de calorii). Fata de acum 2 ani voi taia mai putin si voi manca mai diversificat.
De la sfarsitul anului trecut am eliminat alcoolul din "dieta" care era cam zilnic insa am pus berea fara alcool (cam una si ceva). Stiu ca nu face bine la cura dar noh....voi vedea eu dupa cateva saptamani ce trebuie sa mai "ajustez".

#868
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Postjoystick, on 18 martie 2022 - 21:27, said:

Revin si eu dupa 2 ani. e scurt, acum 2 ani am slabit mult (de la 96 la aproape 77 de kg).
Acum, din pacate am pus inapoi aproape jumatate, avand 84 si ceva.

Am hotarat sa reiau regilmul (in principiu sa scad catitatea de calorii). Fata de acum 2 ani voi taia mai putin si voi manca mai diversificat.
De la sfarsitul anului trecut am eliminat alcoolul din "dieta" care era cam zilnic insa am pus berea fara alcool (cam una si ceva). Stiu ca nu face bine la cura dar noh....voi vedea eu dupa cateva saptamani ce trebuie sa mai "ajustez".

Decat sa bei bere fara alcool, mai bine bei vodka. Aceleasi calorii, dar macar te imbeti. Sau tu bei bere fara alcool de sete?

#869
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View PostBob493, on 02 aprilie 2022 - 14:30, said:


Decat sa bei bere fara alcool, mai bine bei vodka. Aceleasi calorii, dar macar te imbeti. Sau tu bei bere fara alcool de sete?

Depinde.

https://www.getraenk...-20x0-5l/a-8010

Berea asta de exemplu mi se pare extrem de apropiata ca gust de una normala, are 85kcal/500ml.

#870
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Postgiuliani, on 04 aprilie 2022 - 08:57, said:


Depinde.

https://www.getraenk...-20x0-5l/a-8010

Berea asta de exemplu mi se pare extrem de apropiata ca gust de una normala, are 85kcal/500ml.

Se gaseste si pe la noi? Ca altfel nu ajuta la prea multe doar sa stii ca exista undeva pe pamant o varianta cu mai putine calorii. Oricum, eu unul nu pot intelege in ruptul capului de ce ar bea cineva bere fara alcool. E ca si cum ai fuma un joint fara THC.

#871
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View PostBob493, on 06 aprilie 2022 - 15:46, said:


Se gaseste si pe la noi? Ca altfel nu ajuta la prea multe doar sa stii ca exista undeva pe pamant o varianta cu mai putine calorii. Oricum, eu unul nu pot intelege in ruptul capului de ce ar bea cineva bere fara alcool. E ca si cum ai fuma un joint fara THC.

Vrei sa spui ca lumea bea bere doar ca sa se imbete? Pt ca nu sunt de acord cu asta.

#872
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Postgiuliani, on 06 aprilie 2022 - 16:32, said:

Vrei sa spui ca lumea bea bere doar ca sa se imbete? Pt ca nu sunt de acord cu asta.

Nu neaparat sa se faca prastie, dar da, cam ala e scopul alcoolului. Doar nu il bea cineva de dragul gustului, sa fim seriosi. Or mai fi existand si unii excentrici si/sau hipsteri, dar eu nu am intalnit vreodata un om care sa bea acasa, cand e singur, bere fara alcool, ceea ce inseamna ca bautura aia e conceputa doar ca sa simta si cei care sunt cu masina sau cei pe care nu-i lasa nevasta ca, totusi, fac parte din grup. Daca nu era asa, nu se numea bere fara alcool ci suc de hamei. Doar ca, daca s-ar numi asa, nu l-ar cumpara nimeni. Si-ar lua cola.

Edited by Bob493, 06 April 2022 - 17:44.


#873
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 10.06.2008
@bob

Te inseli in multe privinte. Verifuca pe o sticla de bere cate calorii are o bere cu alcool și câte o bere fara.
Apoi citeste despre cum se face o bere fara alcool și cum se face sucul de...ce vrei tu.
In ceea ce priveste bauturile spirtoase, iti multumesc ptr sfatul bun. Poti sa il aplici tu. Eu spun pass.


Intre timp, lasant orice subiect rautacios, am ajuns la 81 fara sa evit nimic...doar consumand mai putin și la ore rezonabile.

#874
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Mai vrei sa mai cobori?

#875
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View PostBob493, on 06 aprilie 2022 - 17:42, said:

Nu neaparat sa se faca prastie, dar da, cam ala e scopul alcoolului. Doar nu il bea cineva de dragul gustului, sa fim seriosi. Or mai fi existand si unii excentrici si/sau hipsteri, dar eu nu am intalnit vreodata un om care sa bea acasa, cand e singur, bere fara alcool, ceea ce inseamna ca bautura aia e conceputa doar ca sa simta si cei care sunt cu masina sau cei pe care nu-i lasa nevasta ca, totusi, fac parte din grup. Daca nu era asa, nu se numea bere fara alcool ci suc de hamei. Doar ca, daca s-ar numi asa, nu l-ar cumpara nimeni. Si-ar lua cola.

Cola nu isi are locul in nicio cultura, in nicio dieta si in nicio familie :)

Berea insa era folosita ca aliment inca de acum mii de ani, inca si in post :)

Eu am mereu o lada de bere fara alcool, din aia buna (nu se gaseste in Romania, doar in Germania), si stiu multa lume care consuma bere fara alcool la iesiri in oras de exemplu. Cand ies cu colegii si alegem un loc unde trebuie mers cu masina, evident ca o sa beau bere fara alcool, mai ales ca imi aleg un Hefeweizen care chiar are gust de bere normala.

#876
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 10.06.2008

View PostAnn0nyym0us, on 08 aprilie 2022 - 06:00, said:

Mai vrei sa mai cobori?

As vrea sa ajung la 77. Stiu ca apoi când voi manca ceva mai mult voi creste cam 1 kg și apoi fara excese... ma mențin.

Unii spun ca berea fara alcool e mai ok decât mukte sucuri din comerț.  Ma refer doar la bere...nu bere lemon sau mai stiu eu ce.

#877
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Postjoystick, on 07 aprilie 2022 - 19:31, said:

@bob

Te inseli in multe privinte. Verifuca pe o sticla de bere cate calorii are o bere cu alcool și câte o bere fara.
Apoi citeste despre cum se face o bere fara alcool și cum se face sucul de...ce vrei tu.
In ceea ce priveste bauturile spirtoase, iti multumesc ptr sfatul bun. Poti sa il aplici tu. Eu spun pass.


Intre timp, lasant orice subiect rautacios, am ajuns la 81 fara sa evit nimic...doar consumand mai putin și la ore rezonabile.

Nu era vorba de metode de fabricatie ci strict despre calorii si despre sensul existentei berii fara alcool, unul pe care eu nu-l vad altul decat cel pe care deja l-am explicat.

View Postgiuliani, on 08 aprilie 2022 - 09:13, said:

Cola nu isi are locul in nicio cultura, in nicio dieta si in nicio familie Posted Image

De acord. Cu mentiunea ca nici berea, fie ea si fara alcool.

Quote

Berea insa era folosita ca aliment inca de acum mii de ani, inca si in post Posted Image

O s-o iau ca pe o gluma, mai ales ca ai pus un smiley la final. E la fel de aliment cum e si cola.

Quote

Eu am mereu o lada de bere fara alcool, din aia buna (nu se gaseste in Romania, doar in Germania), si stiu multa lume care consuma bere fara alcool la iesiri in oras de exemplu. Cand ies cu colegii si alegem un loc unde trebuie mers cu masina, evident ca o sa beau bere fara alcool, mai ales ca imi aleg un Hefeweizen care chiar are gust de bere normala.

Bei acasa bere fara alcool? De ce? Sau tii lada in masina si bei din ea la iesiri in oras?

#878
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

View Postjoystick, on 08 aprilie 2022 - 20:57, said:

As vrea sa ajung la 77. Stiu ca apoi când voi manca ceva mai mult voi creste cam 1 kg și apoi fara excese... ma mențin.

In perioada de mentinere, s-ar putea sa te duci in sus 2, 2.5kg la inceput. Stai fara panica, o sa scada inapoi.

#879
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 10.06.2008
Eh...eu am urcat iar la 84 pentru ca....pizza, bere (cu alcool și multa) etc.


Daca dau jos 0.5-0.7 kg pe saptamana e bine.

Edited by joystick, 10 April 2022 - 12:45.


#880
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Ma refeream la perioada urmatoare din momentul in care incepi sa mentii.

#881
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View PostBob493, on 10 aprilie 2022 - 10:26, said:

Bei acasa bere fara alcool? De ce? Sau tii lada in masina si bei din ea la iesiri in oras?

Am in pivnita o lada, beau acasa din acelasi motiv pt care unii beau suc acasa, adica ca sa mai am alternative la apa de zi cu zi. La 85Kcal/500g nu vad sa fie o problema asa mare, mai ales ca nu are alcool iar gustul seamana foarte mult cu al unei beri Hefeweizen clasice.

Edited by giuliani, 11 April 2022 - 08:21.


#882
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Dpdv al caloriilor, ai dreptate, nu e mare problema daca sunt atatea cate spui. Daca zici ca o bei de gust... ce sa zic? De gustibus. Unii beau Kinley gol, deci nu esti singurul ciudat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate