Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

O propunere pentru Admin softpedia

* * * - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

#37
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

View Postmoftware, on 12 iunie 2018 - 18:35, said:

Am fost neatent, bineinteles ca ma gandeam la cele "sterse". Pentru cele mai multe ar trebui sa se gaseasca un anunt undeva (printre exceptii sunt topicurile cu titluri inacceptabile). O idee mai buna ar putea fi notificarea automata a abonatilor.
Iar pentru cele inchise pot fi folosite si poze, preferabil standard si amuzante Posted Image Cel putin pe Fun a fost folosita una cu "inchis pentru curatenie".
"Inchis pentru curatenie!" este chiar ok.Posted Image

#38
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
În noua versiune de SP s-ar putea folosi un add-on astfel încât atunci când un moderator închide/șterge/mută un topic să fie obligat să scrie și motivul înainte de a o face, iar initiatorul și userii care au postat să primească notificare.

Nu ar fi ceva greu de făcut și i-ar scuti și de topicuri pe aria de abuzuri.

#39
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005
Si daca scriea

Quote

...
te incalzeste cu ceva?

View PostWShow13, on 17 iunie 2018 - 11:31, said:

Nu ar fi ceva greu de făcut și i-ar scuti și de topicuri pe aria de abuzuri.
ca o fi greu sa contactezi moderatorul ariei respective si sa-l intrebi respectuos ce s-a intamplat cu topicul.

#40
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Așa cum userii au un regulament, presupun că și moderatorii au pe undeva un regulament privat. Ar putea fi actualizat și să existe sancțiuni și pentru ei (pardon, voi). Nu cred că este așa de greu de scris un mesaj de câteva cuvinte astfel încât userii să nu se mai simtă abuzați.

Mie mi s-a șters un mesaj în care l-am făcut penibil pe un jucător al CSA în urma unor declarații pe care le-a dat, fără să primesc și eu o justificare. Nu am jignit vreun coleg, nu am folosit vreun limbaj vulgar, dar postul mi-a fost șters. Cui să dau mesaj dacă sunt mai mulți moderatori pe topicul ăla? Așa că am scris un post în același topic în care am "mulțumit" (nu, nu am înjurat mod-ul sau pe altcineva nici în mesajul ăsta) pentru cenzură. Am luat suspend și 5p de avertizare. Btw, nu mi-a făcut topic la avertizări/suspendări în care să scrie motivul.

Mi s-ar părea corect și în cazul în care ți se șterge un post să existe scris un motiv. Când e vorba de înjurături, off-topic, flame în mod evident nu se justifică, dar în unele cazuri, precum al meu, ar trebui să existe un motiv trimis măcar și prin PM.

#41
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005

Quote

Cui să dau mesaj dacă sunt mai mulți moderatori pe topicul ăla?
La toti!

#42
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Mai nene, prea multe panseluțe orgolioase !!!
Eu daca m-am trezit cu un subiect sters, mucles, mesaje sterse, mucles, intuiesc imediat de ce.

Se umple Softpedia de sfinți :)

#43
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View PostWShow13, on 17 iunie 2018 - 11:53, said:

Mi s-ar părea corect și în cazul în care ți se șterge un post să existe scris un motiv. Când e vorba de înjurături, off-topic, flame în mod evident nu se justifică, dar în unele cazuri, precum al meu, ar trebui să existe un motiv trimis măcar și prin PM.

Exista situatii in care, pentru a nu penaliza jumatate de arie, esti nevoit sa stergi pagini intregi. E job full time sa dai fiecaruia pm cu postul sters si motivele; nu sterge nimeni posturi regulamentare, neexistand un fundament atat logic cat si stipulat de regulament pentru acest lucru.

#44
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003
S-a sters topicul cu glontul. Inca nu pot sa realizez care a fost motivul.

#45
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

View PostBursul, on 19 iunie 2018 - 12:55, said:

S-a sters topicul cu glontul. Inca nu pot sa realizez care a fost motivul.

Ma (re)uit peste el. Dacă vrei, fa un topic pe aria de fizica. Unul serios, și pot muta anumite posturi serioase.

Am dat cu mopul pe dezbateri la subiectele maimutoiului. Deschidea doar tâmpenii

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate