Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

O propunere pentru Admin softpedia

* * * - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

#19
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Pai zic sa dai poate un mesaj unui admin .Painea, sarea, si cutitul acolo sunt .Bafta .Posted Image

#20
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017

View PostGingisHan2015, on 11 iunie 2018 - 21:05, said:

Pai zic sa dai poate un mesaj unui admin .Painea, sarea, si cutitul acolo sunt .Bafta .Posted Image
Recomanda-mi, te rog, un admin de treaba!

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCOS_TUG, on 11 iunie 2018 - 21:08, said:

Recomanda-mi, te rog, un admin de treaba!

Dany_Darke . O doamna in adevaratul sens al cuvantului ! Si un Admin de exceptie.

#22
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View Postmaccip, on 11 iunie 2018 - 19:29, said:

Cand am citit titlul topicului, credeam ca vrei sa te propui admin.
Sa fiu sincer, credeam ca ma propune pe mine Posted Image ....nu ar fi nimic extraordinar , am dovedit in timp ca am o inteligenta sclipitoare , un echilbru emotional remarcabil , principii solide , am milioane (ca sa nu zic miliarde)  de fani pe Softpedia , deci ar fi o alegere inspirata .

#23
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostCOS_TUG, on 11 iunie 2018 - 21:08, said:

Recomanda-mi, te rog, un admin de treaba!
TOTI sunt de treaba. Cu userii de treaba. In rest, feedback-uri intr-o veselie.

#24
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011

View PostJurasikMan, on 11 iunie 2018 - 21:33, said:

... am milioane...

Meleardeeee de meleardeee de fani, ca si Fuego :lol:

View PostCOS_TUG, on 11 iunie 2018 - 21:01, said:

... Mai mult decat atat, am condamnat mereu pe care isi bat joc de limba romana pe aceasta pagina!

Treci la loc in banca, nota 4 :D

#25
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Admin te face doar patronul.
Moderator te fac prieteni.

Si propunerea mea este una de bun simt.

#26
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postbumpocbum, on 11 iunie 2018 - 21:32, said:

Dany_Darke . O doamna in adevaratul sens al cuvantului ! Si un Admin de exceptie.
Probabil ai avut tu o experienta de exceptie cu ea dar mai multi useri au feedback-uri negative despre ea deschise [acum strese] pe aria abuzuri.
Asadar, care este adevarul ?  Posted Image
Daca ma intrebi pe mine, as zice ca s-a maturizat si toti stim cum sunt oamenii care trec de copilarie.
==================

View PostArgent, on 12 iunie 2018 - 07:09, said:

Si propunerea mea este una de bun simt.
Propunerea ta exista deja !

Quote

Moderatorii sunt obligati:

- sa aiba o atitudine toleranta fata de utilizatori si sa-i ajute sa-si rezolve problemele fara a antrena vreun tip de disputa cu acestia
- sa inchida/stearga thread-urile doar cand acestea incalca flagrant regulamentul
- sa explice clar si argumentat motivul pentru care a fost inchis un thread, cand este cazul
- sa explice atunci cand este necesar (pe PM) de ce a sters posturile unui user
sursa=>jhttps://forum.softpe...ni-si-conditii/

#27
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
super8 - Iti place sa te dai mare pe internet?
Pricepi ca Propunerea este ca atunci cand se inchide un subiect sa fie anuntat initiatorul si nu ca si pana acum?

Esti Admin?

#28
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
Pe aria Banari, Suspendari, Avertizari sunt deschise topicuri cu sanctiunile date userilor.

Se poate deschide un topic aici cu Subiecte sterse, mutate, inchise unde moderatorul daca are chef si timp poate explica gestul facut. Eu zic ca ar fi OK.
Parca am vazut user sanctionat ca a deschis 2-3 topicuri si ca nu si-a dat seama de ce moderatorul a sters subiectele.

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsuper8, on 12 iunie 2018 - 07:13, said:

Probabil ai avut tu o experienta de exceptie cu ea dar mai multi useri au feedback-uri negative despre ea deschise [acum strese] pe aria abuzuri.

Nu am avut nici o experienta de exceptie. In primul rand este o doamna si ca atare trebuie sa ii acorzi respectul cuvenit unei doamne. In al 2-lea rand apreciez cultura, interventiile in moderarea unor dispute, rabdarea, etc. Din punctul meu de vedere este mai mult decat ok.

Nu in ultimul rand moderatorii si SM cu care am avut tangenta sunt si ei foarte ok.

Edited by bumpocbum, 12 June 2018 - 10:50.


#30
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,537
  • Înscris: 15.06.2004
In mod normal la inchiderea unui topic se scrie in acel topic motivul inchiderii.
Daca e sters... n-ai unde sa mai scrii. Doar sa dai PM, daca poti. Unii useri nu au PM-ul deschis.

#31
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Posteiffel, on 12 iunie 2018 - 11:07, said:

Daca e sters... n-ai unde sa mai scrii. Doar sa dai PM, daca poti. Unii useri nu au PM-ul deschis.
Cum fac sa am PM-ul deschis ?

#32
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postbumpocbum, on 12 iunie 2018 - 10:50, said:

Nu am avut nici o experienta de exceptie. In primul rand este o doamna si ca atare trebuie sa ii acorzi respectul cuvenit unei doamne. In al 2-lea rand apreciez cultura, interventiile in moderarea unor dispute, rabdarea, etc. Din punctul meu de vedere este mai mult decat ok.

Nu in ultimul rand moderatorii si SM cu care am avut tangenta sunt si ei foarte ok.
Ai perfecta deptate ! si eu am avut numai tangente de bun augur cu MD si SM pe acest Forum.
Ba chiar unii au curajul sa isi recunoasca greseala auto pedepsindu-se pt. incalcarea Regulamentului.
Iar Super Moderatoarea @Dany_Darke e intr-adevar o dră. deosebit de inteligenta ale carei interventii in moderarea Forumului sunt de foarte calitate.
Asadar tot respectul meu pt. Super Moderatoarea @Dany_Darke  Posted Image
===============================

ON Topic:

View PostArgent, on 12 iunie 2018 - 07:16, said:

super8 - Iti place sa te dai mare pe internet?
Pricepi ca Propunerea este ca atunci cand se inchide un subiect sa fie anuntat initiatorul si nu ca si pana acum?

Esti Admin?
Nu, @Argent ! eu doar te informez ca propunerea ta exista deja.
Ea se regaseste in Regulamentul Softpedia la punctul 4. Drepturile si obligatiile moderatorilor.
Doar ca e la latitudinea Moderatorilor si Super Moderatorilor daca vor sa scrie pe PM userilor de ce le-au inchis/sters subiectele.

Daca mai insisti cu...

View PostArgent, on 11 iunie 2018 - 19:14, said:

Propunerea mea este ca in momentul in care se inchide un subiect si este sters sau trecut pe inv, sa fie anuntat initiatorul cu privire la motivul pentru care a fost inchis.
Gen sa nu mai fie nevoie sa deschida un subiect sa intrebe pe FEEDBACK/ABUZURI sau sa faca alt subiect din cauza ca nu stie motivul pentru care a fost inchis.
....inseamna ca:
1. ori nu intelegi ce iti spun,
2. ori vrei sa se schimbe Regulamentul forumului Softpedia obligand MD si SM sa anunte de fiecare data userii pe PM ca le-au inchis/sters subiectele !

Daca e punctul 2., eu nu ma bag !
Vezi ce parere are Administratia Softpedia.

#33
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
Nu putem sa cerem moderatorilor sa justifice de fiecare data. Deseori intervin de urgenta, apoi trec la urmatoarea urgenta sau apare ceva in viata reala.

View Posteiffel, on 12 iunie 2018 - 11:07, said:

[...] Daca e sters... n-ai unde sa mai scrii. Doar sa dai PM, daca poti[...]
si sa astepti raspunsul cu rabdare, pana cand moderatorii depasesc criza de timp. Problema e ca in anumite cazuri userii nu stiu cui sa se adreseze. Uneori nici ceilalti moderatori nu stiu ce s-a intamplat.
Ar fi bun un sistem facil / semi-automat de informare preventiva, cum ar fi un meniu pe butonul de inchidere.

#34
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,537
  • Înscris: 15.06.2004
Pai nu ai inteles - alea care sunt inchise sunt ok - acolo poti scrie motivul in ultimul post si gata. Topicul e vizibil deci cine e interesat se duce la ultimul post.
Eu unul intotdeauna scriu motivul inainte sa inchid un topic.

La alea sterse e problema - alea pur si simplu dispar. N-ai de unde sa le mai iei ca user.

View PostPaz, on 12 iunie 2018 - 11:17, said:

Cum fac sa am PM-ul deschis ?
Default e deschis. Doar ca unii useri din setari il inchid.

#35
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Pe vremuri puteai să blochezi mesageria priviată, mai puţin pentru cei din stafful "Softpedia". Acum nu mai e aşa?   :huh:

#36
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008

Quote

Pai nu ai inteles - alea care sunt inchise sunt ok - acolo poti scrie motivul in ultimul post si gata. [...]
La alea sterse e problema - alea pur si simplu dispar. N-ai de unde sa le mai iei ca user. [...]
Am fost neatent, bineinteles ca ma gandeam la cele "sterse". Pentru cele mai multe ar trebui sa se gaseasca un anunt undeva (printre exceptii sunt topicurile cu titluri inacceptabile). O idee mai buna ar putea fi notificarea automata a abonatilor.
Iar pentru cele inchise pot fi folosite si poze, preferabil standard si amuzante :) Cel putin pe Fun a fost folosita una cu "inchis pentru curatenie".

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate