Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Sfat cumparare ATV nou

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Mackiesis

Mackiesis

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.06.2018
Salut!
Vreau sa imi cumpar un ATV nou - am buget cam 7000-8000 de eur. As prefera sa evit chinezariile. Vreo sugestie? Vreun sfat? Vreun dealer in care aveti incredere ca stie sa imi recomande ceva cum trebuie?

#2
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Ai idee cit costa intretinerea la jucariile astea?
Ca nu vrei sa pierzi garantia, iti spun eu pe cuvint.

#3
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018

View Postdan78rom, on 11 iunie 2018 - 13:25, said:

Ai idee cit costa intretinerea la jucariile astea?
Ca nu vrei sa pierzi garantia, iti spun eu pe cuvint.
oricum ai 2 ani garanție.deci faci 1 schimb de ulei la ei.eu de ex la masină nouă nu am fost niciodată la garanție.garanția este frecție la picior de lemn oricum

cei de la sebeș sunt mai ok

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Vezi ce marca are service, magazin de piese si accesorii in zona ta, cred ca asta e mai important. Banuiesc ca Yamaha sunt cele mai raspandite, daca nu vrei chinezesti.

#5
NatiNatasha

NatiNatasha

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.06.2018
un Can-Am Outlander 570 il gasesti la pretul asta (pana in 7500 eur) si stii sigur ca nu e chinezarie. sau TGB Blade 1000LT... ATV-urile de la can-am sunt chiar frumoase si au tot ce trebuie. ne-am luat unul toamna trecuta, am facut deja cateva ture si toate bune pana acum, n-am ce reprosa

#6
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
CanAm doar daca stai bine cu buzunarul. Importatorul e foarte ok (Euronautica), dar piesele au niste preturi de te ia plinsul. Daca il iei doar pentru plimbari, subliniez plimbari, e ok. Daca planuiesti sa te bagi mai tare prin padure, recomand o lista de preturi cu piese uzuale. Primele sint burdufurile de planetara, si apoi planetarele cu totul. Daca iti permiti sa le schimbi fara sa spargi pusculita, mergi inainte cu canam.

PS
Am avut Outlander de 400, si renegade 800x, vorbesc din experienta mea de atunci. Poate s-au mai normalizat preturile, desi nu prea cred.

#7
NatiNatasha

NatiNatasha

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.06.2018
noi am luat un can-am mai scump de 1000cc de la firma ATVrom si garantia e de 4 ani. destul de avantajos, zic eu... deocamdata nu am avut probleme. de folosit, l-am folosit pentru plimbari mai mult

#8
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Suzuki KingQuad! Made in USA cu mecanica Made in Japan.

Intretinerea nu este asa de scumpa cum spun unii pe aici. Mai ales la Suzuki.

#9
Victor2018

Victor2018

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.06.2018
sunt mai multi dealeri in tara de motociclete si atv-uri. eu imi caut un motor de incepatori in bucuresti (vreau nou) si am vazut unul ok la atvrom dar aveau si atv in magazin. vezi pe atvrom.ro. good luck!

#10
GML

GML

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 12.09.2014
Bai, eu intentionam sa imi iau un ATV ca sa-l folosesc mai mult iarna pentru curatat drumul de zapada. Puneam o lama in fata si dadeam 3-4 ture in sus si in jos si gata.  Dar la ce scoruri sunt, mi-e si groaza sa ma mai uit. Eu am buget cam 1000-1200 euro. Am gasit pe olx d-alea la 700 de euro, dar nu stiu daca fac mare branza cu asa ceva.
Ceva recomandari? Chiar si second, nu ma deranjeaza. Ideea e sa pot sa fac treabă cu el, ca in rest nu am de gand sa colind padurile. O sa stea mai mult in curte.

#11
danutlupu

danutlupu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 20.05.2008
@gml
O lama de atv buna e mai grea decat jucariile alea de 125 cmc la 700 eur, chiar la pentru un atv mare de 400 kg se simte cand o ridici cu troliu si se pune in bot. Pt plug trebuie 4x4 in reductor si mai mult de 50 de cai putere, jucariilea alea au cam 5 cai si 85 kg, sunt 2x4 ca sa nu mai vorbim de reductor sau troliu. Tre sa fii multumit daca nu trosnesc cand te urci pe ele, daca mai si merg cateva ore fara sa se strice ai dat de unul bun.

@Mackiesis

Canam 650, dar in bugetul ala doar sh de cativa ani.

Attached File  48424884_10157168432577450_2615654573825589248_n.jpg   99.71K   16 downloads

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate