Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Oferte portare spre Telekom?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Salutare,

Sunt deja abonatul Telekom pt un serviciu de IPTV (TV Net L + Internet FL 500) si ma gandeam sa portez cele 3 numere din Orange catre Telekom. La ce m-as putea astepta, care-ar fi 'ofertele perioadei' pe care le-as putea prinde, cu/fara telefon?

Multumesc anticipat.

#2
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,353
  • Înscris: 09.11.2006
nu stiu la portare ce prinzi dar mie mi-au oferit la 5 euro nelimitat 4G, minute si sms si 100 min internationale.

#3
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Pe faptul ca ai servicii fixe, prinzi Mobil 7 fara telefon la 5eur, cu beneficiile de mai sus. De asemenea, telefon in 24 rate fara dobanda, pe factura T. Pentru ca portezi, probabil poti negocia ceva la pretul telefoanelor, la abonament nu ai ce sa mai scazi de la 5 eur nelimitat tot :)

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,272
  • Înscris: 01.12.2001
Mi-au oferit mie la 13 lei (nu euro) nelimitat voce si internet in Ro (fara roaming)
Nu era portare. Doar pt nr nou (am si TV de la T).
Pe moment am zis NU, ca nu am inca tel dual SIM. Si nu suport sa car 2 aparate dupa mine.

#5
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
nelimitatul e...chiar nelimitat? Eventual la 4G? Un nelimitat cu macar 2GB in SSE cat m-ar ajunge, pentru plimbarile ocazionale? :)

#6
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Pana acum parca e chiar nelimitat exceptand compresia video la max 480p

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cred ca am mai scris pe undeva... am avut facturati aproape 500 GB trafic. :)

#8
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Ugh, cam nasol, video HQ e cam 95% din traficul meu. Pot trece peste insa, daca toate celelalte se vor lega. Vad ca 'Mobil 8' are si trafic in SSE si roaming, parc-ar fi mai pe gustul meu, cel putin pentru un abonament - sa-nteleg ca la T se primesc reduceri la abonamente, similar cu 'dublarile/triplarile' de trafic de net la Orange?
Vreun combo la care as putea sa obtin un Mate 10 Pro or P20 pro la abonament si un pret oarecum avantajos?

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Primesti reduceri daca ai si servicii fixe sau iti faci pachet. Mai poti primi si alte beneficii in functie de situatie. Nu am inca ''experienta'' cu ofertele de retentie la Telekom, dar sa vedem. Deja am primit un SMS azi cu o oferta, intrucat pot sa prelungesc deja si e buna, e aceeasi oferta ca la portare, fara sa sun sa intreb sau sa cer nimic.

#10
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
da, am scris ca-s abonatu' lor pt fix + net + iptv, am facut retentie acum nici 2luni pt astea dar p-atunci nici prin cap nu-mi trecea ca nu va mai merge cu Orange... Posted Image
Ca de cate ori m-au sunat "sa-mi propuna chestii pt mobil" si le-am retezat-o... Posted Image

Edited by Immortal, 11 June 2018 - 20:51.


#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai atunci poti sa iti iei toate abonamentele reduse cu 2 euro lunar fiecare in parte, asta din start. :)

#12
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Si eu voi porta un numar din digi plus ca din aceasta luna sunt eligibil pentru prelungirea unui abonament. Sunt curios ce se ofera.n

Edited by mariusr1976, 11 June 2018 - 21:04.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate