Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Caut colaborator/asociat pentru dezvoltare site+app pentru teste grile in invatamant

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
doti

doti

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.06.2018

 antiqque, on 11 iunie 2018 - 12:19, said:

Acel video e de acum 3 ani, ce ai facut in tot acest timp? Ce siguranta are developerul ca proiectul va ajunge pe piata in timp util?

In acesti 3 ani am facut:
-structura bazei de date pentru site
-specificatiile site-ului si a testului.
-aplicatia mobila cu proceduri anti-cheating implementate, disponibila in 15 limbi.

si am cautat dezvoltator pt site, pe care inca nu l-am gasit.

Ma repet, caut un asociat cu cota parte din munca si profit (daca va exista), nu doar un simplu developer.
Daca va merge va exista si profit, daca nu, va fi doar munca mea si a asociatului, irosita.
Ca sa-ti raspund sincer, nu este nici o garantie sau siguranta, ca de altfel in orice afacere nou inceputa.

Edited by doti, 11 June 2018 - 12:35.


#20
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 doti, on 11 iunie 2018 - 11:33, said:


Da, este aceeasi discriminare ca in cazul celor care folosesc bicicleta vs masina sau sapa vs tractor Posted Image
Cu siguranta sunt destule clase in care toti elevii au mobil.
Pot sa te asigur ca si cei cu iPhone vor fi "discriminati", deoarece nu va fi decat varianta pe Android, la inceput.
Toate cele bune!

compari mere cu pere...

Si nu doar la telefoane ma refer, la absolut tot, de la vestimentatie  pana la parinti:)...in scoala nu ar trebui sa existe asa ceva...sa "recomande" profesorul tablete/telefoane etc...nu, toata lumea ar trebui sa aiba acelasi statut in scoala...cel de elev

Avem cateva lucruri bune in tara asta...invatamantul este gratuit:)..

Ceea ce tu propui, nu este o idee rea, dar trebuie sa intelegi ca trebuie sa se adreseze tuturor copiilor dintr-o clasa;)..nu doar celor care au telefoane;)

#21
doti

doti

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.06.2018

 red46, on 11 iunie 2018 - 12:30, said:

Și crezi că sistemul tău de protecție "anti cheating" nu poate fi ocolit? Cea mai simplă metodă e folosirea unui alt telefon pentru a căuta răspunsurile.
Deja se gandesc unii cum sa fenteze.. :)
Bineinteles ca nicio solutie nu e perfecta, avand in vedere inventivitatea romanilor, dar in acest caz, intervine si rolul profesorului, chiar daca fituica a fost inlocuita de un alt telefon.

#22
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

 doti, on 11 iunie 2018 - 11:33, said:


Da, este aceeasi discriminare ca in cazul celor care folosesc bicicleta vs masina sau sapa vs tractor Posted Image
Cu siguranta sunt destule clase in care toti elevii au mobil.
Pot sa te asigur ca si cei cu iPhone vor fi "discriminati", deoarece nu va fi decat varianta pe Android, la inceput.
Toate cele bune!
Nu e chiar discriminare, dar ceva nasol tot este.
Dupa ce ca nu se mai asigura manuale scolare, nici macar nu mai exista acele manuale la inceperea scolii (in unele situatii), tu vii acum si, vrind nevrind, creezi o atmosfera naspa pentru cei care nu au telefon mobil.
Cum crezi ca se vor simti acei copii fara telefon ?! Nu-si vor lua maciuci de la ceilalti ?!

Anti-cheat merge si pentru split screen sau cum se numeste optiunea respectiva (2 aplicatii simultan pe ecran) ?!
Se poate realiza chestia aia cu blocare minimizare pe orice Android, fara root ?
Se poate prevedea si folosirea accidentala a butonului Home/close/recent apps.... (adica inchiderea din greseala a aplicatiei) ?!
Si abuzul de "greseli" - ceva "ops am inchis din greseala, dom' profesor" - dar, de fapt, eu am inchis aplicatia, am cautat repede pe google raspunsurile si.... din greseala am inchis ;)

#23
doti

doti

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.06.2018
Multumesc tuturor celor care au postat sau au citit acest topic.
Am gasit asociat pentru proiect si sper sa revenim curand cu proiectul dezvoltat pentru a fi testat de cei interesati.
Toate cele bune!

#24
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Ma ofer beta tester ;)

#25
Geth_Prime

Geth_Prime

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 23.06.2018
Mda, ultima moda e sa vii cu idei si sa cauti fraieri care sa ti le implementeze muncind pe viitori unicorni roz...

#26
doti

doti

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.06.2018

 Geth_Prime, on 24 iunie 2018 - 11:36, said:

Mda, ultima moda e sa vii cu idei si sa cauti fraieri care sa ti le implementeze muncind pe viitori unicorni roz...
Daca punem asa problema, nu mai incercam nimic, de frica esecului.
Cred ca destule idei, azi afaceri de succes, si nu doar in IT, au inceput cu fraieri muncind pe viitori unicorni roz.

Edited by doti, 28 June 2018 - 08:45.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate