Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

astra g caravan sau golf 4

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 29.01.2016
Mergi cu incredere pe Astra G Caravan. Eu am Astra G hatchback si iti confirm ca sunt ok ca fiabilitate, ok preturi la piese si la cate sunt la dezmembrari, nu ai nicio problema in a gasi cam orice.
Eu am luat masina in 2017 si, in afara de distributie + pompa de apa = 550 lei (Contitech), antigel si apa = 60 lei, bujii = 60 lei, ulei (Mobil) + filtre = 220 lei, manopera vreo 350 de lei (pt distributie, schimb de ulei si filtre si schimb de bujii), o reasezare a grilelor de la bord pt caldura, ca nu baga suficient = 200 lei (AC-ul mergea si baga rece fara probleme) care au totalizat in jur de 300 eur nu am bagat nimic in ea timp de 1 an.
Dupa 1 an (a fost optiunea mea) am schimbat toba intermediara si amortizoarele spate + manopera = 650 lei (140 eur). Si masina e beton, mi-a zis mecanicul ca in acest moment nu are ce sa mai schimbe la ea ca e totul ok.
Sunt chestiuni pe care le schimbi daca vrei o masina ok, sau nu, daca vrei o masina de care vrei sa tragi pana pica. Si asta e valabil la orice masina, indiferent de marca.
Eu am ales sa fie masina in perfecta stare pt ca mie asa imi place.

#20
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018
În medie preturile sunt mai mici la Opel deci în aceeași bani vei găsi un Opel mai îngrijit decât un golf.
Pe de altă parte golf 4 e o mașină mai bună decât Astra g.
Bagi poate un ban mai mult în reparații, dar te alegi cu e mașină superioara.
Alegerea îți aparține.

#21
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Sunt posesor de Golf 4 diesel si la bugetul tau iti recomand un Logan MCV.

Sunt foarte multumit de ea, trage excelent de bine(e 1.9 tdi 150 cai din fabrica ) si consum mic, DAR...la banii astia orice masina ai lua, dai cu zarul si sanse mari sa te coste dublu-triplu reparatiile.

Recent si-a luat o cunostinta Passat b5.5 1.9 tdi 131 cai cu 1800 euro. Aparent parea ok si super ieftin, dar deja l-a lasat in drum de cateva ori cu fum nasol dupa el si a fost nevoit sa bage in jur de 3000 de lei in ea sa aduca motorul intr-o stare ok.

Grija mare Posted Image

#22
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,680
  • Înscris: 22.11.2007
eu consider ca la 1500eur mai repede gasesti golf4 in mintile lui decat Logan mcv.

la golf4 mai poti avea sansa de o masina care sa vina buna din afara sau o masina pe care fostul proprietar a intretinut-o decent.

logan mcv la 1500eur nu sunt decat masini extrem de muncite, alergate, trase pe ele. doar asa ceva gasesti.

Edited by bossake, 13 June 2018 - 12:36.


#23
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Da, din afara sunt sanse mai mari de a lua un g4 mai bun, altfel e sa fie rulata pe autostrazi, nu cratere. :)

#24
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018
Nu merită drumul pentru o mașină la banii ăia. Indiferent cât te ai zgârci 500 de euro tot ii cheltui, ce mai cumperi ? Mașina de 1000 de euro ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate