Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Vecini gălăgioși

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#37
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007

View PostSmurfK, on 10 iunie 2018 - 21:36, said:


Pfuai, ce tare ești...

Yep , asa de mandru de mine !!!!

#38
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postct03nut, on 10 iunie 2018 - 19:37, said:

Ma scuzi de limbaj dar...nici barbatii romani nu mai sunt ce-au fost ! O sa ajungem ca japonezii sa ne insuram cu pernele dar macar aia sunt civilizati intre ei !

Tare curios sunt sa te vad vecin cu o gasca de smecheri (gipsy sau nu) cu X6 , multe afaceri necurate... aia sigur mai au o gasca de baieti in spate, au pistoale 99% , etc... sa vad cum ai reactiona impotriva lor singur fara o gasca in spate, arme, relatii, etc. Poate sa ii reclame, politia le va spune cine i-a reclamat, apoi o sa fie terorizat pana se muta de acolo si probabil va lua si o bataie buna intr-o seara cand il vor prinde pe afara fara sa stie cine a fost si fara martori asa ca o lectie.
Si eu sunt tare in gura si un doi ma enervez, nu imi e frica de oricine, dar cand ai de a face cu o gasca de "interlopi" cum le zic astia de pe la tv si esti singur... nu prea e recomndat sa te bagi ca iese urat. Posted Image

View PostFane, on 10 iunie 2018 - 20:38, said:

cand suni la 112 iti declini identitatea, ca altfel nu iti iau reclamatia in seama, dar precizezi ca vrei sa ramai anonim in fata scandalagiilor.

Daca au prieteni politist pot sa afle orice...  sa vezi cum te da in gat la aiaPosted Image

Nu am sunat niciodata la 112, nu am avut nevoie. O data din greseala am sunat la un numar al unui operator de telefonie si am inversat 2 cifre... pot sa zic ca nici nu am apucat sa dau pe "verde" ca mi-a si raspuns instant sa le zic problema... si eu tot intrebam ca am probleme cu o optiune si daca nu sunt operatorul X... si ma tot intreba ce vreau... apoi mi-au inchis Posted Image

#39
Cristi569

Cristi569

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.06.2018

View PostTruculMagic, on 10 iunie 2018 - 21:48, said:


Tare curios sunt sa te vad vecin cu o gasca de smecheri (gipsy sau nu) cu X6 , multe afaceri necurate... aia sigur mai au o gasca de baieti in spate, au pistoale 99% , etc... sa vad cum ai reactiona impotriva lor singur fara o gasca in spate, arme, relatii, etc. Poate sa ii reclame, politia le va spune cine i-a reclamat, apoi o sa fie terorizat pana se muta de acolo si probabil va lua si o bataie buna intr-o seara cand il vor prinde pe afara fara sa stie cine a fost si fara martori asa ca o lectie.
Si eu sunt tare in gura si un doi ma enervez, nu imi e frica de oricine, dar cand ai de a face cu o gasca de "interlopi" cum le zic astia de pe la tv si esti singur... nu prea e recomndat sa te bagi ca iese urat. Posted Image



Daca au prieteni politist pot sa afle orice...  sa vezi cum te da in gat la aiaPosted Image

Nu am sunat niciodata la 112, nu am avut nevoie. O data din greseala am sunat la un numar al unui operator de telefonie si am inversat 2 cifre... pot sa zic ca nici nu am apucat sa dau pe "verde" ca mi-a si raspuns instant sa le zic problema... si eu tot intrebam ca am probleme cu o optiune si daca nu sunt operatorul X... si ma tot intreba ce vreau... apoi mi-au inchis Posted Image
Gasca de interlopi sau nu, acesti oameni pana mai acum cativa ani au stat la bloc, unde a terorizat vecinii prin acelasi comprtament doar ca acei oameni au fost uniti si i-au facut sa isi cumpere casa. Aici, oamenii tac si inghit, dar eu stau fix cu geamul spre ei. De altfel pe la colturi, toti ii critica.

#40
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostTruculMagic, on 10 iunie 2018 - 21:48, said:

Tare curios sunt sa te vad vecin cu o gasca de smecheri (gipsy sau nu) cu X6 , multe afaceri necurate... aia sigur mai au o gasca de baieti in spate, au pistoale 99% , etc... sa vad cum ai reactiona impotriva lor singur fara o gasca in spate, arme, relatii, etc. Poate sa ii reclame, politia le va spune cine i-a reclamat, apoi o sa fie terorizat pana se muta de acolo si probabil va lua si o bataie buna intr-o seara cand il vor prinde pe afara fara sa stie cine a fost si fara martori asa ca o lectie.
Si eu sunt tare in gura si un doi ma enervez, nu imi e frica de oricine, dar cand ai de a face cu o gasca de "interlopi" cum le zic astia de pe la tv si esti singur... nu prea e recomndat sa te bagi ca iese urat. Posted Image



Daca au prieteni politist pot sa afle orice...  sa vezi cum te da in gat la aiaPosted Image

Nu am sunat niciodata la 112, nu am avut nevoie. O data din greseala am sunat la un numar al unui operator de telefonie si am inversat 2 cifre... pot sa zic ca nici nu am apucat sa dau pe "verde" ca mi-a si raspuns instant sa le zic problema... si eu tot intrebam ca am probleme cu o optiune si daca nu sunt operatorul X... si ma tot intreba ce vreau... apoi mi-au inchis Posted Image

Posted Image

da
acum doua nopti erau doi smardoi prin cartier pe la mine, care tot urlau noaptea la ora 2..intamplarea a facut ca eram pe geam, fumam o tigara, stii ce zic?...si urlu si eu la ei, stii ce zic?
le spun sa nu ma faca sa cobor, ca eu cand ma ienervez,  cand dau cu pumnul cad 2, stii ce zic?...sunt ca un caine, ca un pitbul, musc, nu ma joc, stii ce zic?
Unul dintre smardoi ma injura de mama:|...aici, pun capac, stii ce zic?..totul pana la mama, stii ce zic?...sa zica el de mamica mea, mama  ce nervi aveam, stii ce zic?..ii anunt ca cobor JOS...ma imbrac, pac, pac , in 5 minute eram jos...acolo, surpriza, erau mai multi..cred ca in jur de 10, stii ce zic? ii intreb, care a zis de mama...se ridica vreo 2 in picioare...si eu, pac, pac 2 pumni, cad 4, stii ce zic...mai vin pe la spate alti doi, doua capete in gura...cati au mai ramas, 10-6...3..aia au fugit..

eu sunt crescut in cartier, si le am cu bataia..de acum , cand ma vad, astia trec strada;)

O vorba din popor, pe care am invatat-o de mic..."in viata asta fie esti smecher, fie esti prost;)"

Edited by jimi91, 10 June 2018 - 22:01.


#41
Cristi569

Cristi569

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.06.2018
Nu mai imi dati idei=))) că la nervi eu stau prost cu constiinta:)))

#42
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010
@jimi , si pana la urma... ce zici? Ca nu stim ce zici... :))))

#43
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postct03nut, on 10 iunie 2018 - 20:02, said:

nimeni nu o sa va faca dreptate in afara de voi insiva
Asa tata Posted Image Ca in vestu' salbatic
Sa ma anunti daca te baga la parnaie Posted Image

Edited by YourFan, 10 June 2018 - 22:20.


#44
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postflp014, on 10 iunie 2018 - 22:13, said:

@jimi , si pana la urma... ce zici? Ca nu stim ce zici... Posted Image)))


asa vorbesc smecherii, limbaj de cartier, stii ce zic?

#45
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Si eu am un tzaran prost care locuieste dedesubt. Va spun doar atat- cu oameni prosti si tzarani in acelasi timp, nu prea sunt solutii pe termen lung. Stilul asta distractiv face parte dn fiinta lor, nu poti sa-i faci intelectuali peste noapte iar majoritatea nu au un job care sa solicite sa doarma drkului noaptea.

Din boschetar nu mai faci om.

Edited by rosix, 10 June 2018 - 22:24.


#46
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 04.06.2006

View Postct03nut, on 10 iunie 2018 - 20:17, said:

Indicat ar fi sa suni la 112
Apelati 112 numai daca puteti incadra problema in unul dintre motivele din link-ul de mai jos, altfel s-ar putea sa fiti voi sanctionati contraventional pentru abuz.
http://www.112.ro/index.php?pag=10
Cred ca as incepe discutia cu ”vreau sa semnalez un caz de TULBURARE A LINIŞTII ŞI ORDINII PUBLICE”, desi nu sunt sigur ca in caz de vecin galagios este nevoie de asistenţa IMEDIATĂ a politiei Posted Image

Edited by misusumi, 10 June 2018 - 22:26.


#47
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postantrax_beta23, on 10 iunie 2018 - 21:21, said:

Eu m-am dus la vecin care baga menele la 1 noaptea , el se facea ca nu aude ca bat la usa , dupa ce am "batut" mai tare , a iesit la mine cu "vezi bai mucosule (am 33ani) ca strici usa , nu ti-e bine cu dinti in gura?" , dupa ce l-am "rugat frumos" mai incet cu muzica ca e 1am , iara sa unflat in pene , ca cine e el ca e vai de mine sa ma mut din bloc daca vreau sa o duc bine e.t.c.. , atat a trebuit sa aud , dupa ce l-am "scuturat" bine sa vezi ce frumos vorbeste acum si nema muzica de atunci, eu am avut noroc ca e doar un gipsy ce beleste toata ziua de peste 50ani.

Asa fac si eu, stii ce zic...imi aduc aminte, acum un an, latra un caine al vecinilor, ma innebunea de cap, tot asa, noaptea...ma duc la vecin, sa-si potoleasca javra, era un ciobonesc miortic de 80 de kg, mare dihania, stii ce zic...ajung la curtea omului, il strig pe Gigi, dihania vine spre mine, latra si se uita urat la mine, stii ce zic?
Eu:La ce te uiti ma
Jarvra: Hau, Hau,Hau
Eu: gata cu galagia ca io vreau sa dorm
Javra: Hau, Hau, Hau

Ei bine, eu in acel moment, n-am mai tinut cont ca e caine si am sarit gardul... A sarit javra la mine, cu tupeu..eu i-am dat un cap in gura, direct  somn, stii ce zic?

Iese Gigi din casa si ma intreaba ce-am facut..i-am aratat javra cum zacea....n-a comentat nimic stii ce zic?..

Ei bine, din acel moment, cand mai latra javra noaptea, ies pe geam si strig la el...liniste totala, stii ce zic?

Asa se face, stii ce zic?

#48
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Ai avut mare noroc, daca nu o fi trolling cumva. Putea ori sa te manance cainele fara sa fie el de vina ca ai intrat neautorizat pe proprietatea lui sau chiar sa iti dea el in cap, in legitima aparare. Ori sa iti faca plangere pentru violare proprietare privata si agresiune asupra cainelui.

Sfatul meu este sa nu va atingeti de cei care au X6 pe cai nu prea legale. Daca vreti sa va fie bine. Daca pun muzica mai bine iesiti la un pahar de vorba cu ei decat sa riscati un asa scandal. Se poate lasa foarte urat.

View Postjimi91, on 10 iunie 2018 - 21:59, said:

da
acum doua nopti erau doi smardoi prin cartier pe la mine, care tot urlau noaptea la ora 2..intamplarea a facut ca eram pe geam, fumam o tigara, stii ce zic?...si urlu si eu la ei, stii ce zic?
le spun sa nu ma faca sa cobor, ca eu cand ma ienervez,  cand dau cu pumnul cad 2, stii ce zic?...sunt ca un caine, ca un pitbul, musc, nu ma joc, stii ce zic?
Unul dintre smardoi ma injura de mama:|...aici, pun capac, stii ce zic?..totul pana la mama, stii ce zic?...sa zica el de mamica mea, mama  ce nervi aveam, stii ce zic?..ii anunt ca cobor JOS...ma imbrac, pac, pac , in 5 minute eram jos...acolo, surpriza, erau mai multi..cred ca in jur de 10, stii ce zic? ii intreb, care a zis de mama...se ridica vreo 2 in picioare...si eu, pac, pac 2 pumni, cad 4, stii ce zic...mai vin pe la spate alti doi, doua capete in gura...cati au mai ramas, 10-6...3..aia au fugit..

eu sunt crescut in cartier, si le am cu bataia..de acum , cand ma vad, astia trec strada;)

O vorba din popor, pe care am invatat-o de mic..."in viata asta fie esti smecher, fie esti prost;)"
Asa, fa asa si poate te trezesti cu casa in flacari. Sau macar cum geamurile sparte. Ori batut bine pe la spate. E de evitat astfel de conflicte ca nu duc la bine.

View Postmisusumi, on 10 iunie 2018 - 22:24, said:


Apelati 112 numai daca puteti incadra problema in unul dintre motivele din link-ul de mai jos, altfel s-ar putea sa fiti voi sanctionati contraventional pentru abuz.
http://www.112.ro/index.php?pag=10
Cred ca as incepe discutia cu ”vreau sa semnalez un caz de TULBURARE A LINIȘTII ȘI ORDINII PUBLICE”, desi nu sunt sigur ca in caz de vecin galagios este nevoie de asistența IMEDIATĂ a politiei Posted Image
Interesant de vazut ca in lista aia zice ca esti indreptatit sa suni la 112 in caz de cersetorie sau spalare parbrize la semafoare. De m-as apuca sa tot sun la 112 de cate ori am tot vazut cersetori ...

Edited by LunaCrystal, 10 June 2018 - 22:58.


#49
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Cand stai la casa si ai vecini colorati cu chef de manea si smecherie iti iei " A " -ul si chemi hoarda de motoristi la tine , scoti boxele afara si bagi " metale " sataniste ... mac nu comenteaza coloratii Posted Image  , se muta ei rapid din zona !

#50
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View PostBaxon, on 10 iunie 2018 - 23:28, said:

Cand stai la casa si ai vecini colorati cu chef de manea si smecherie iti iei " A " -ul si chemi hoarda de motoristi la tine , scoti boxele afara si bagi " metale " sataniste ... mac nu comenteaza coloratii Posted Image  , se muta ei rapid din zona !

asta ca sa deranjeji tu toti vecinii ....

#51
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dacă sunt ZIGEUNERI adevărați :


Lasă-le un șoșoi mort pe capota mașinii.
În prima noapte aruncă-le peste gard câțiva șoșoi la fel de morți.

Pentru ei, șoșoiul e ca porcu pentru musulmani.
Ba chiar mai nasol.
Pentru zigeuneri șoșoiul e cel al cărui nume nu se spune.

Poți să le lași atârnat de poartă un talisman de genul ăsta.

Attached File  prod_bunny_tails__38464.1441998613.500.659.jpg   61.71K   20 downloads


Sau te îmbraci așa și te duci să le spui că dacă mai fac gălăgie vii peste ei cu prietenii tăi șoșoii și garantez că nu se ating de tine.

Attached File  iepurecucuțît.jpg   206.01K   18 downloads

Poți încerca și varianta asta :

Attached File  iepurusunervos.gif   991.54K   11 downloads


Dacă sunt români, plângere scrisă la poliție.

Uite explicația:

Quote

Șoșoiul, cu denumirea științifică Sylvilagus Mala Fortuna Gypsies, este o rasă formată prin încrucișarea unei ființe magice cu iepurele de casă. A ajuns la noi în țară trimis ca un blestem de către Mohamed Ghur, pe urmele șatrelor de nomazi venite din India.

Șoșoiul a păstrat multe dintre particularitățile biologice ale iepurelui de casă, dar a căpătat de la celălalt părinte noi obiceiuri și capacități magice.
Șoșoiul are o activitate mai intensă odată cu venirea nopții. Având auzul foarte fin, când aude haladeală, șoșoiul este atras ca un magnet de palatele țigănești de pe o rază de doi kilometri, unde se duce și sapă galerii în pământ pe sub temelia acestora și acolo își stabilește un culcuș temporar. Asemeni pisicii, care consumă energiile negative din locurile unde se așează, șoșoiul consumă norocul rromilor din palatul sub care se ascunde. Când părăsește acest culcuș, șoșoiul, asemeni șopârlei, își lasă coada acolo, prin care absoarbe norocul de la distanță până când îi crește alta la loc. Astfel se explică de ce majoritatea palatelor țigănești rămân neterminate.

De asemenea, șoșoiul este atras de mirosul excrementelor de rrom, așa le ia urma cel mai ușor. Rromii s-au prins și de aceea nu-și fac niciodată toaleta în palat, încercând să deruteze astfel șoșoiul, însă acesta s-a adaptat astfel încât să ia urma și după alte tipuri de excremente țigănești, cum ar fi manelele. De multe ori, din cauza manelelor cad victime ale șoșoiului și români nevinovați. Pe vremea când a fost creat acest animal de temut nu existau manele, deci nu avea cum să fie programat genetic să facă diferența. Deci, aviz amatorilor, mare atenție să nu mirosiți a rrom!

Cea mai interesantă capacitate magică a sa este că amplifică de 10 ori norocul pe care îl acumulează și îl transferă către stăpân, în schimbul hranei. Folosindu-se de această capacitate a șoșoiului, Mohamed Ghur a reușit să păgubescă clanul Rajput, mult timp după fuga acestuia.

Edited by exceswater, 11 June 2018 - 09:03.


#52
Cristi569

Cristi569

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.06.2018
Nu esti pe treaba ta:))))

#53
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Vecinii aia ce varsta au daca ai vorbit cu mamica lor ? Posted Image
Daca nu se rezolva nici cu politia, cand asculta ei manele la maxim asculta si tu metal la maxim Posted Image sa le acoperi maneaua Posted Image cheama si niste prieteni si puneti de un gratar Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UA_j_72psoo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6B8b3qcA4yM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QGvao2tFFnY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jhK2ev_O-pc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Daca nu merge cu muzica de mai sus atunci incerci cu asta Posted Image  va faceti costume ca in video si va topaiti pe ritmul muzicii Posted Image  ca un bal mascat cu zombi Posted Image  si sigur se vor potoli cocalarii sa mai asculte manele Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XEEasR7hVhA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by diegodanny, 11 June 2018 - 09:54.


#54
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,905
  • Înscris: 07.11.2006

View PostJurasikMan, on 10 iunie 2018 - 19:51, said:

Suni la dispeceratul unic 112 si mentionezi ca nu doresti ca numele tau sa apara in sesizare , ei vor trimite un echipaj

Lucru imposibil.
In primul rand ca acel echipaj vine la tine prima oara si apoi merge la cei reclamati.Asta ca sa vada daca reclamatia este intemeiata.
Apoi urmeaza raportul.
112 nu-i o asociatie de anonimi,acolo totul este pe fata.Fara indentitate nu te baga nimeni in seama la 112.

Edited by adisz, 11 June 2018 - 09:35.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate