Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 

Vecini gălăgioși

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#19
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postct03nut, on 10 iunie 2018 - 20:17, said:

Indicat ar fi sa suni la 112 pentru ca toate apelurile se inregistreaza si contorizeaza ! Daca vei avea nevoie de dovezi in viitor ca ai incercat remedierea situatiei, e mai greu sa le ceri desfasuratorul apelurilor sectiei catre care ai sunat.
Glumesti? Politia Locala pentru ce crezi ca a fost facuta? de asemenea, cine te opreste ca sa ceri un numar de inregistrare la reclamatia ta facuta catre Politia Locala?

Edited by stlk, 10 June 2018 - 20:27.


#20
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 24.02.2017

View PostDamascus77, on 10 iunie 2018 - 20:06, said:

Poți să suni și să dai alt nume la telefon.

Gică Popescu


Nu tine figura. Politia vine intai la tine. Tu le spui ce si cum, apoi se duc la vecini.  Asaa e la Romania.... , tara noastra draga.

#21
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006

View Poststlk, on 10 iunie 2018 - 20:27, said:

Glumesti? Politia Locala pentru ce crezi ca a fost facuta? de asemenea, cine te opreste ca sa ceri un numar de inregistrare la reclamatia ta facuta catre Politia Locala?


Politia locala e fix pix, e un serviciu al primariei fara drepturi "adevarate" ale politistilor get-beget . Ca cica li s-au dat acum niste drepturi , etc. ..degeaba.

Sunati la 112 daca vreti sa fiti "acoperiti". S-ar putea ca sa tergiverseze rezolvarea cazului atat timp cat nu vine prin canal oficial de la 112, pentru ca alea au prioritate si pe buna dreptate..ai o problema..suni la 112, nu la sectia locala.

#22
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,062
  • Înscris: 04.03.2014

View PostBogotta, on 10 iunie 2018 - 20:27, said:




Nu tine figura. Politia vine intai la tine. Tu le spui ce si cum, apoi se duc la vecini.  Asaa e la Romania.... , tara noastra draga.

Pai e faorte normal, plangerea anonima pentru galagie nu are nici un sens. Politia are alte chestii mai importa te de facut de obicei decat sa raspunda sesizarilor anonime pentru galagie.  Va dati seama ca 80% din cazuri ar fij tampenii gen vecini isterici care au uitat ca nu totusi stau intr-un bloc de beton si nu in mijlocul padurii, probabil daca ar sta acolo ar face plangere anonima impotriva pasarilor.

#23
Cristi569

Cristi569

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.06.2018
Stai, sun la 112, vine politia la mine, apoi se duce la vecini?

#24
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,219
  • Înscris: 05.06.2002
suni la 112 ca cei de acolo inainteaza sesizarea catre politie si cei de la politie sunt obligati sa scrie cum au solutionat-o. daca sunati direct la politia locala ii cam doare la basca. conversatia nu se inregistreaza, au tendinta sa-ti dea cu flit. si sesizari scrise la sectorist, cum zicea ct03nut. te duci cu ea redactata de acasa, in doua exemplare, unul il depui la restratura pe al doilea ii pui sa scrie numarul de inregistrare si "am primit un exemplar" si sa semneze, nu reclamatie verbala, sau o foaie de hartie volanta care o lasi pe un colt de birou si dupa ce inchizi usa ajunge la gunoi.

#25
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Ori inainte ori la sfarsit, mi s-a intamplat si asa si asa. De obicei au sunat la mine la interfon, la reclamant, pentru a le deshide si dupa ce au fost la cel reclamat, au trecut sa imi dea "raportul" .

#26
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostBogotta, on 10 iunie 2018 - 20:27, said:

Nu tine figura. Politia vine intai la tine. Tu le spui ce si cum, apoi se duc la vecini.  Asaa e la Romania.... , tara noastra draga.
...
Un exemplu:

Quote

„Petițiile anonime sau cele în care nu sunt trecute datele de identificare a petiționarului nu se iau în considerare și se clasează potrivit art. 7 din O.G. nr. 27/2002”, transmit reprezentanții Poliției Locale Timișoara."
Pentru ca mesajul dumneavoastră să fie luat în considerare ca o sesizare, vă rugăm să specificați datele dumneavoastră de contact: numele și prenumele, adresa, Codul Numeric Personal, numărul de telefon și adresa de e-mail”, mai spun oamenii legii.
Sursa

Edited by stlk, 10 June 2018 - 20:38.


#27
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,219
  • Înscris: 05.06.2002

View Postionutzitaly, on 10 iunie 2018 - 20:33, said:

Pai e faorte normal, plangerea anonima pentru galagie nu are nici un sens. Politia are alte chestii mai importa te de facut de obicei decat sa raspunda sesizarilor anonime pentru galagie.  Va dati seama ca 80% din cazuri ar fij tampenii gen vecini isterici care au uitat ca nu totusi stau intr-un bloc de beton si nu in mijlocul padurii, probabil daca ar sta acolo ar face plangere anonima impotriva pasarilor.
cand suni la 112 iti declini identitatea, ca altfel nu iti iau reclamatia in seama, dar precizezi ca vrei sa ramai anonim in fata scandalagiilor.

#28
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Poate cu GDPR asta s-a schimbat procedura de a reclama, ca sa iti tii datele confidentiale, nu cred ca vin cu formular de acceptare de procesare a datelor personale la usa...

#29
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Pai ia stati putin, daca tu reclami la telefon un caz de forta majora - o bomba, niste teroristi, etc. dar nu iti dai identitatea ca sa nu patesti ceva nasol, vreti sa spuneti ca politia ignora apelul?

#30
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Nu cred ca-l ingora dar il iau la misto, probabil ca baietii trec pe la vreo shawormerie pana sa ajunga la cazul reclamat.

#31
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,062
  • Înscris: 04.03.2014

View PostAldulescu, on 10 iunie 2018 - 20:52, said:

Pai ia stati putin, daca tu reclami la telefon un caz de forta majora - o bomba, niste teroristi, etc. dar nu iti dai identitatea ca sa nu patesti ceva nasol, vreti sa spuneti ca politia ignora apelul?

O bomba e o bomba, nu un casetofon cu muzica... iti dai si tu seama ca procedurile si nivelul de alerta se schimba.

#32
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
eu am rezolvat cu 112, si nu odata. Nu a venit politia la mine la poarta, s-au dus exact la tinta, in 30 de secunde era liniste. .....

#33
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View PostCristi569, on 10 iunie 2018 - 19:26, said:

In fine, cred ca o sa le manjesc gardul cu rahat intr-o noapte, le dau cu prastia in masina, in geamuri... stiu ca nu trebuie sa fii mai prost ca prostul, dar te aduc in stare...

Ești pregătit să suferi consecințele? Dosar penal pentru distrugere, daune pentru ce-ai distrus, cheltuieli de judecată, plus stat cu morcovul câțiva ani, că orice rahat cât de mic te poate băga la pușcărie, până-ți trece perioada de probă și scapi de condamnare? Dacă ești pregătit de toată harababura asta, bagă mare, pune mâna pe piatră și rezolvă-ți problemele. Dacă tu crezi că faptul că ăia te fac pe tine să cheltui niște bani și să te stresezi o să-i impresioneze așa și o să fie liniștiți, nu știu ce să zic...

Dacă nu, cheamă poliția. Caută numărul secției de la tine din zonă, sună, o să vină un echipaj, probabil că le dă avertisment, dacă îți mai fac probleme, îi mai chemi și o să le dea amenzi după. Dacă-ți fac și alte probleme, apelezi în continuare la poliție. Îi rezolvă până la urmă.

Edited by SmurfK, 10 June 2018 - 21:17.


#34
Cristi569

Cristi569

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.06.2018

View Postalexpet, on 10 iunie 2018 - 21:02, said:

Acum s au linistit, au oprit muzica de vreo oră, o oră si... dar eu de lasat nu-i las, poa' sa se reincarneze sfintii in ei, ceva nasol tot le fac. 'tu-i in gura. Doar nu m-oi duce peste ei in plină zi, le fac si eu subtil, pe rând.

Hai ca nu-s chiar asa prost si nici ei(vecinii, politatii) asa deștepți, nu uita ca traim in Romania, totusi.

Edited by Cristi569, 10 June 2018 - 21:22.


#35
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007
Eu m-am dus la vecin care baga menele la 1 noaptea , el se facea ca nu aude ca bat la usa , dupa ce am "batut" mai tare , a iesit la mine cu "vezi bai mucosule (am 33ani) ca strici usa , nu ti-e bine cu dinti in gura?" , dupa ce l-am "rugat frumos" mai incet cu muzica ca e 1am , iara sa unflat in pene , ca cine e el ca e vai de mine sa ma mut din bloc daca vreau sa o duc bine e.t.c.. , atat a trebuit sa aud , dupa ce l-am "scuturat" bine sa vezi ce frumos vorbeste acum si nema muzica de atunci, eu am avut noroc ca e doar un gipsy ce beleste toata ziua de peste 50ani.

#36
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Postantrax_beta23, on 10 iunie 2018 - 21:21, said:

atat a trebuit sa aud , dupa ce l-am "scuturat" bine sa vezi ce frumos vorbeste acum si nema muzica de atunci

Pfuai, ce tare ești...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate