Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Vecini gălăgioși

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#1
Cristi569

Cristi569

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.06.2018
Buna ziua!

Vecinii mei se afla intr-o continua petrecere, glumesc... stau ca boschetii 2-3 insi, beau, urlă si asculta muzică afară. Am vorbit cu mămica lor, au spus ca... nu are ce sa le facă.
Bun... am pus problema sunatului la politie, dupa ce am citit pe internet despre situatii asemanatoare, am înteles ca ba nu e bine sa suni direct la 112, ba acolo ar fi indicat.
In fine, problema mea e că nu as vrea sa ies cand vine poliția, nu ma deranjează sa-mi dau numele. M-ar obliga politia sa ies afara sa ma confrunt cu vecinii beti manga?

"...ca nu are* ce sa le facă..."

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Pai le da amenda, dar poate te saboteaza vecinii dupa. Deobicei politistii sunt asa ***** incat dau numele celui care a facut reclamatia...

#3
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Gard de beton, izoleaza casa.
Cu vecini tampiti cam asa procedezi.

#4
Cristi569

Cristi569

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.06.2018
Oamenii sunt si d-aia cu x6 la poartă fara sa aibă serviciu... sau ma rog, un serviciu legal. Asta ca sa înțelegeți la ce fel de oameni mă refer.  
In fine, cred ca o sa le manjesc gardul cu rahat intr-o noapte, le dau cu prastia in masina, in geamuri... stiu ca nu trebuie sa fii mai prost ca prostul, dar te aduc in stare...

#5
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,468
  • Înscris: 17.04.2006

 Argent, on 10 iunie 2018 - 19:19, said:

Gard de beton, izoleaza casa.
Cu vecini tampiti cam asa procedezi.

Eventual cimentat geamurile la bloc si trait in izolatie pentru tot restul vietii.

Suna la politia locala.

Edited by Sef-chenko, 10 June 2018 - 19:32.


#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 Cristi569, on 10 iunie 2018 - 19:26, said:

Oamenii sunt si d-aia cu x6 la poartă fara sa aibă serviciu...

In acest caz e si mai nasol. Eu zic sa te dai batut :)

#7
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Suni la politia locala de fiecare data cand te deranjeaza sau ... te muti !

#8
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006

 Cristi569, on 10 iunie 2018 - 19:26, said:

Oamenii sunt si d-aia cu x6 la poartă fara sa aibă serviciu... sau ma rog, un serviciu legal. Asta ca sa înțelegeți la ce fel de oameni mă refer.  
In fine, cred ca o sa le manjesc gardul cu rahat intr-o noapte, le dau cu prastia in masina, in geamuri... stiu ca nu trebuie sa fii mai prost ca prostul, dar te aduc in stare...


D-asta a ajuns Romania cotropita de gipsyani, pana si barbatii s-au efeminizat ! Auzi la el, ce sa le faca ... calea legala e politia, asta doar daca nu vrei sa stai stressat, nedormit si nervos. Daca iti place sa ti-o sugi de la niste papagali. Ma scuzi de limbaj dar...nici barbatii romani nu mai sunt ce-au fost ! O sa ajungem ca japonezii sa ne insuram cu pernele dar macar aia sunt civilizati intre ei !

Edited by ct03nut, 10 June 2018 - 19:37.


#9
Cristi569

Cristi569

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.06.2018
Hai lasă că s-au luat la omor acum intre ei...

 ct03nut, on 10 iunie 2018 - 19:37, said:

Ai si tu dreptate, dar daca am fi si o românie unita, de exemplu daca vecinii nu s-ar preface ca nu aud, nu văd... atunci ar fi ceva... probabil ca cel mai bine in Romania ar fi sa fii si tu la fel de prost ca prostii... fara sa te porti educat si sa fii simtit.



#10
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Eu am avut un peste (nu caras sau guvide) care venea acasa numai la 3-4 dimineata si vorbea in limba lui magica, cu toti conationalii lui, galagie, tipete, etc. Am incercat sa vorbesc civilizat cu el dar se pare ca am folosit un limbaj prea elevat ca in 30 de secunde am auzit o amenintare care mi-a crescut subit tensiunea si am zis ca nu vreau sa imi scurtez viata degeaba cu nervii ca parte-n parte..nu stiu cat de agil era, 1.5x1.5 metri, un dolofan adevarat. Noroc ca erau chiriasi, m-am dus frumos de am facut plangere scrisa la politie (nu chemat politia noaptea ca desi i-am mai chemat, gipsyanii nu raspundeau la usa, se dadeau "afk". Cand propietarii s-au trezit citati..a doua zi gipsyanii isi strangeau boarfele si plecau cu toate intr-un cearceaf rosu specific lor.

Acum m-am mutat la casa mea, chiriasi sus, chiriasi jos, normal ca am avut probleme de la zgomot, muzica, tocuri noaptea pana la scuipat seminte pe geam si ajuns la mine in balcon si bucatarie dar credeti-ma pe cuvant, cand esti civilizat nu rezolvi nimic ! Pana nu i-am  "f*tut" in gura de ma simteam eu bronzat, nu s-a rezolvat absolut nimic ! Din momentul in care am renuntat la limbajul civilizat si
elevat, totul s-a rezolvat !

Fiti barbati ca d-aia si-au luat-o toti in cap si e Romania plina de toti ghiolbanii ca nu i-a linistit nimeni !

Edited by ct03nut, 10 June 2018 - 19:48.


#11
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Se spune ca nu este indicat sa incepi o confruntare daca nu crezi ca esti capabili sa o si termini in favoarea ta . Suni la dispeceratul unic 112 si mentionezi ca nu doresti ca numele tau sa apara in sesizare , ei vor trimite un echipaj ( de proximitate ) sa verifice ...si politistii vor  spune ca s-a facut o sesizare de catre cineva cum ca nivelul de zgomot deranjeaza. Cam la 2-3 prezente ale politistilor se da si o amenda. Asta nu inseamna ca se vor potoli . Violenta in astfel de cazuri este cea mai neinspirata solutie .

Edited by JurasikMan, 10 June 2018 - 19:51.


#12
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Daca nu raspund la usa, n-au ce sa le faca ! Plangere scrisa e cea mai civilizata rezolvare ! Bine...nu strica sa chemi si politia dar doar ca sa le demonstrezi in plangerea scrisa ca ai incercat si alte cai..nu ca s-ar rezolva ceva !

#13
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Suna la politie, nu-ti vor dezvalui identitatea, nu au voie.

#14
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
O sa fiti uimiti ca multi sectoristi sau politisti de proximitate , cum li se zice, se cunosc cu specimenele astea si au legat un fel de tovarasie. Sa nu va mire cand va toarna ca ati sunat. Ideea e ca in viata asta, nimeni nu o sa va faca dreptate in afara de voi insiva, mai ales in Romania, nu zic sa se ajunga la bate/cutite si alte chestii vatamatoare dar...man up ! Si daca stie cine a sunat sau a facut plangere, ce? Da-i in pl voastra :)

Va e frica, ca va face ceva la masina? Bun, parcati masina la 2 strazi distanta si gata pana se calmeaza apele, daca stati si inghititi toate cacaturile astea...tot voua vi se scurteaza viata !

#15
Cristi569

Cristi569

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.06.2018
Cumva am sa-i pun cu botul pe labe... nu stiu daca prin politie sau personal prin căi de om nesimtit si needucat.

#16
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Poți să suni și să dai alt nume la telefon.

Gică Popescu

#17
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006

 Cristi569, on 10 iunie 2018 - 19:14, said:

Bun... am pus problema sunatului la politie, dupa ce am citit pe internet despre situatii asemanatoare, am înteles ca ba nu e bine sa suni direct la 112, ba acolo ar fi indicat.
nu, nu-i indicat sa suni la 112 pentru asta. intereseaza-te care-i numarul de la sectia de politie de care apartii tu si suni direct acolo
in cel mai bun caz cei de la 112 te vor redirecta catre sectia ta. dar le vei irosi timpul inutil.


 Cristi569, on 10 iunie 2018 - 19:14, said:

In fine, problema mea e că nu as vrea sa ies cand vine poliția, nu ma deranjează sa-mi dau numele. M-ar obliga politia sa ies afara sa ma confrunt cu vecinii beti manga?
in principiu trec pe la tine doar daca au ceva de clarificat (ex: cand ajung ei nu mai e galagie). daca situatia e clara se ocupa ei.

#18
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Indicat ar fi sa suni la 112 pentru ca toate apelurile se inregistreaza si contorizeaza ! Daca vei avea nevoie de dovezi in viitor ca ai incercat remedierea situatiei, e mai greu sa le ceri desfasuratorul apelurilor sectiei catre care ai sunat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate