Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

First Man ( 2018 )

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/O9Y7DTCn7Cc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
https://www.imdb.com/title/tt1213641/

#2
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
abia astept, desi mai am pana la toamna..:/ actorul meu preferat, ryan, in sfarsit si in spatiu.

interesant ca nu e despre luna din studio. :)

ps: pe el il dau exemplu la frizer, sa nu cumva sa ma tunda "la moda"(interlop/gay)

#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Pare interesant. Vom vedea.

#4
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Post41ex, on 10 iunie 2018 - 15:34, said:


ps: pe el il dau exemplu la frizer, sa nu cumva sa ma tunda "la moda"(interlop/gay)
Vezi sa nu ia cumva casca drept model...

#5
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,877
  • Înscris: 12.03.2009
Slabut. Am vazut chiar ieri un documentar, nu mai stiu pe ce post TV, despre cum le-au dat fum rusii  la americani in cursa spatiala. Documentarul sigur era mai interesant decat filmul.

#6
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View Postmisu78, on 11 iunie 2018 - 13:28, said:

Slabut. Am vazut chiar ieri un documentar, nu mai stiu pe ce post TV, despre cum le-au dat fum rusii  la americani in cursa spatiala. Documentarul sigur era mai interesant decat filmul.
Asta se stie deja. Filmul este film si trebuie tratat ca atare....

#7
EUtraveler

EUtraveler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.06.2018
Astept demult un film despre prima aselenizare dupa ce am vazut Apollo 13 ,  The Right Stuff si Gagarin: First in Space


Vad insa ca aici o cam da pe dramatizare ca-n Gravity si The Martian.
Sper totusi sa iasa ceva bun care sa comemoreze epoca de aur al explorarii spatiale.

Edited by EUtraveler, 16 June 2018 - 12:30.


#8
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009
m-au disperat cu reclamele la acest film... mai ales pe A1 (cica recomandat de "Gazeta Sporturilor")

e asa bun ? :|

#9
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,465
  • Înscris: 01.08.2006
L-am vazut si eu ieri. Credeam ca e mai bun, dar e un film de vazut daca nu ai altceva mai bun de vazut.
Cel mult mediocru.
Ori viata lui Neil a fost normala, asadar nu au putut scoate mai mult de atat de la povestea vietii lui, ori un scenarist/regizor prost.
Au lalait-o atata cu fiica lui si starile lui, ca pareau trase de par, numai sa fie ceva drama in film.
M-au disperat si cadrele concentrate pe luna. Da, ma, inteleg ca acolo o sa ajunga pana la urma. De parca era o surpriza subiectul filmului.

#10
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018
Nush cum am facut , dar deabi acum am vazut filmu asta.

Nota 9 din 10 pt film.

Cat pt ce au facut... lol... e greu de imaginat in persoana... insa foarte interesant.

Nici pana acum , nu exista nimic ce a facut omul care sa se compare cu aselenizarile. nimic.

#11
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,988
  • Înscris: 15.06.2007

View Postmisu78, on 11 iunie 2018 - 13:28, said:

Slabut. Am vazut chiar ieri un documentar, nu mai stiu pe ce post TV, despre cum le-au dat fum rusii  la americani in cursa spatiala. Documentarul sigur era mai interesant decat filmul.
dar filmul asta e mai bun decat ce au produs rusii despre Gagarin, care a fist destul de slabut.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RNneUUKo62E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

vs

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BMFuYf3b_pI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ca sa nu mai spunem despre Apollo 13 cu Tom Hanks, care chiar a ramas un film de referinta, desi scorul imdb nu e prea mare.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KtEIMC58sZo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


View Postbai3tzash, on 14 ianuarie 2019 - 08:59, said:

L-am vazut si eu ieri. Credeam ca e mai bun, dar e un film de vazut daca nu ai altceva mai bun de vazut.
Cel mult mediocru.
Ori viata lui Neil a fost normala, asadar nu au putut scoate mai mult de atat de la povestea vietii lui, ori un scenarist/regizor prost.
Au lalait-o atata cu fiica lui si starile lui, ca pareau trase de par, numai sa fie ceva drama in film.
M-au disperat si cadrele concentrate pe luna. Da, ma, inteleg ca acolo o sa ajunga pana la urma. De parca era o surpriza subiectul filmului.
tu n-ai inteles defapt ca nu a fost un film despre misiumea apollo, sau exclusiv despre programele spatiale NASA  cat despre persoana Neil Armstrong.

#12
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Destul de slabut filmul, Neil Armstrong nu era asa de mut cum e in film....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate