Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Samsung vs Sony vs LG? Care e mai bun la 4k?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
florynyk_92

florynyk_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 21.04.2008
Salut,

Vreau un TV 4k de 50'. Buget intre 2000 si 2500 lei. Am 2 variante care imi plac dar nu stiu ce sa aleg.

Samsung:
https://www.pcgarage...utm_term=stoc_m

Sony:
https://www.evomag.r...CI-3591452.html

Din cate stiu eu Sony are imaginea mai buna dar e mai prost la smart?

Multumesc

#2
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 06.11.2014
Ai auzit bine, modelul ala de Sony e foarte slab pe smart, cumpara Samsung-ul. Ambele-s modele entry level, cu imagine buna pentru cei ~2000 lei buget.

#3
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
O intrebare, chiar vizionezi continut 4k de ai nevoie neaparata de 4k? Sau e un moft? Pentru ca daca nu te uiti la 4k e fix degeaba.
Am luat si eu un Samsung 4k smart tot pe la 2000 de lei si e cel mult mediocru ca si imagine si functii smart. Recomand cu caldura un FHD de calitate la pretul asta. Sau 4K, dar daca mai maresti bugetul.

#4
florynyk_92

florynyk_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 21.04.2008
Il connectez si la pc si in weekend o sa ma mai uit la un film 4k etc. Fhd mi se pare depasit de la 120cm in sus. Am impresia ca intinde pixelii. Deci da, folosesc 4k. In magazin mi s-a parut ok imaginea pe samsung. Nu am vazut sony-ul...

#5
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 06.11.2014
Ce FHD de calitate gasesti, daca-s trase pe linie moarta? Epoca FHD-urilor bune a apus, fie ca vrem sau nu. Acum toate-s pe 60Hz si neglijate ca dotari ori imagine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate