Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

*Simona Halep a castigat pentru Romania!*

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
263 replies to this topic

#253
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu tranteste Halep meciuri, asta e teoria conspiratiei. Se trantesc pe la turnee de challenger, futures, etc., nu la Wimbledon. Cote de 30 si 40 la deschidere de cont sint pe 5 lei sau 1 euro maxim, asa, sa te momeasca. Si nu ti-i da oricum, trebuie sa-i rulezi pana ii pierzi. Au dat si la Chelsea, Barcelona si Man U. Si astea fac blaturi ? Tu stii ce riscant e sa faci blat la varf ? Te mananca de viu.

#254
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Nu tranteste Halep meciuri, asta e teoria conspiratiei. Se trantesc pe la turnee de challenger, futures, etc., nu la Wimbledon. Cote de 30 si 40 la deschidere de cont sint pe 5 lei sau 1 euro maxim, asa, sa te momeasca. Si nu ti-i da oricum, trebuie sa-i rulezi pana ii pierzi.

Cote de 1.20 rulaj o singura data am vazut eu anunt, miza minima 5 lei. De ce ar fi teoria conspiratiei? Crezi ca sta cineva sa-i controleze pe ei ce fac ei acolo, da domle' nu am putut am avut o zi proasta.

Quote

Au dat si la Chelsea, Barcelona si Man U. Si astea fac blaturi ?

Inseamna ca se pricep de minune. Iti da astfel de oferte cand outsider-ul are sanse mari de castig, nu stiu cum se face asta. De cele mai multe ori sa intamplat asa si am urmarit des treaba asta. Se face blaturi peste tot, pana si in UCL se fac blaturi. La Sporting, a fost pe fata blatul Posted Image daca te-ai uitat la meciul din UCL o sa-mi dai dreptate. Dar daca nu ai dovezi nu poti face nimic asa cum am spus nu sta nimeni sa-i controleze pentru ca nu ai cum sa-i controlezi, doar poti observa stilul de joc, etc, cum a jucat in alte partide cum a jucat acum poti observa comportamentul asa iti dai seama de chestia asta sau nu. Daca cineva joaca fara vlaga fara energie inseamna ca nu isi doreste sa castige, daca nu vezi ca se agita si ea acolo cat de putin.

In fond daca iti doresti sa pierzi un meci, il pierzi, pune altcineva pe Outsider sume mari de bani si ti-ai luat banii. Nu stie nimeni ce faci tu acolo Posted Image Nu te condamna daca pierzi pentru ca nu exista dovezi nu ai cum sa dovedesti ca a pierdut intentionat.

Edited by hwplanet, 09 July 2018 - 14:13.


#255
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Unora le place rahatul. Cu polonicul.

#256
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Posthwplanet, on 09 iulie 2018 - 14:07, said:

Cote de 1.20 rulaj o singura data am vazut eu anunt, miza minima 5 lei.
Maxima.

#257
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,009
  • Înscris: 09.12.2015

View Posthwplanet, on 09 iulie 2018 - 12:21, said:

Nu va mai agitati atata. Mai bine o prefer pe Buzarnescu sau pe Chinezoaica aia. Hai sa spun si de ce. Pentru ca e blatista. Pentru ca ea este doar un pion si tacsu face toate treburile si isi scoate milioane de Euro pe seama ei. Pentru asta sa te bucuri? Ca ea face intr-un an cat face un muncitor intr-o mie de ani? Adica vrei sa spui ca munca unui muncitor cu castig de 3000 / lei pe luna intr-o mie de ani echivaleaza cat munca lu' Halep intr-un an?

Cum se face domle' sa-mi explice cineva, ca ea pierde meciuri cu cota de 1.15 cand se da oferte la casele de pariuri cota de 30 sau 40 ca o sa bata Halep ca sa-ti faci cont. Cine sa prins bine, cine nu sa o sustina incontinuare, sa o pupe, poate poate va da si voua ceva.

Hanescu a recunoscut de mafia asta a pariurilor, Halep nu va recunoaste... nu-i da voie tacsu. Daca ar recunoaste asa ceva nu ar mai trai bine altii pe seama ei, sute de persoane din staff si altii probabil traiesc acum pe seama ei, pe seama blaturilor ei.

Eu asta simt, asta am vazut. Daca-i adevarat sau nu, doar Halep stie. Insa eu cred ca este adevarat fiindca prea multe coincidente m-a facut sa cred asta plus cateva stiri despre Halep. Si nici prezentatorul ala nu e batut in cap, ala spune lucrurilor pe nume. Banciu il cheama. Il doare in fund de parerea turmei de oi.

Nu pot sa sustin asa ceva, cand vad ca nu-i mai ajung banii.. poate ca ea nu are nicio vina. Daca parintii iti baga in cap ce trebuie sa faci, mai ales ca ei a ajutat-o, acum ce sa-i faci trebuie sa-ti respecti parintii chiar daca ar trebui sa devi o persoana care face lucruri ilegale, imoral. Evident, ca milioane de oameni probabil pierde bani pe seama ei, iar cei apropiati castiga pe seama ei. Asadar cine sa prins nu o sa mai joace in viata lor pe Halep si sa-si deschida cont la casele de pariuri sa isi puna si ei acolo 50 de lei cu speranta ca va face de 4 ori banii. Casele de pariuri sunt mana in mana, nu iti da ei cota de 40 degeaba. Oricum esti limitat la 5 lei poti paria maxim Posted Image

Doar un prost care se uita pe lanterna3 ar crede ca Halep traieste din banii castigati din Tenis cinstit, daca poti paria 1 Milion de Euro si iti iei 10 Milioane de Euro, castigi 9 Mil de Euro... ce mai conteaza sa te mai agiti sa castigi Turneul Wimbledon cand deja ai castigat Rolland Garros?

PS: Aici vorbim de sume colosal de mari. Probabil ca este o munca si aia sa te pricepi sa faci blaturi si sa te prefaci ca dai pe langa, insa cred eu ca oricine ar invata sa faca o astfel de munca pentru 9 Milioane de Euro decat sa dea cu sapa 4000 de ani ca sa faca banii aceia.
Tind să îți dau dreptate, unii din machidoni au fost, sunt și vor fi ''contrabandiști'' = bani să iasă Posted Image  ... nu contează cum/în ce mod se obțin Posted Image  Boris Becker și Martina Navratilova nu acceptă scuzele maneliste și puerile ale ''contrabandistei''
https://www.digi24.r...romancei-960804

''Martina Navratilova - o legendă vie a tenisului mondial - a avut o reacție inedită după ce a auzit scuzele pe care Simona Halep le-a invocat în urma înfrângerii de la Wimbledon.''

#258
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016

View Posthwplanet, on 09 iulie 2018 - 12:21, said:

Nu va mai agitati atata. Mai bine o prefer pe Buzarnescu sau pe Chinezoaica aia. Hai sa spun si de ce. Pentru ca e blatista. Pentru ca ea este doar un pion si tacsu face toate treburile si isi scoate milioane de Euro pe seama ei. Pentru asta sa te bucuri? Ca ea face intr-un an cat face un muncitor intr-o mie de ani? Adica vrei sa spui ca munca unui muncitor cu castig de 3000 / lei pe luna intr-o mie de ani echivaleaza cat munca lu' Halep intr-un an?

Cum se face domle' sa-mi explice cineva, ca ea pierde meciuri cu cota de 1.15 cand se da oferte la casele de pariuri cota de 30 sau 40 ca o sa bata Halep ca sa-ti faci cont. Cine sa prins bine, cine nu sa o sustina incontinuare, sa o pupe, poate poate va da si voua ceva.

Hanescu a recunoscut de mafia asta a pariurilor, Halep nu va recunoaste... nu-i da voie tacsu. Daca ar recunoaste asa ceva nu ar mai trai bine altii pe seama ei, sute de persoane din staff si altii probabil traiesc acum pe seama ei, pe seama blaturilor ei.

Eu asta simt, asta am vazut. Daca-i adevarat sau nu, doar Halep stie. Insa eu cred ca este adevarat fiindca prea multe coincidente m-a facut sa cred asta plus cateva stiri despre Halep. Si nici prezentatorul ala nu e batut in cap, ala spune lucrurilor pe nume. Banciu il cheama. Il doare in fund de parerea turmei de oi.

Nu pot sa sustin asa ceva, cand vad ca nu-i mai ajung banii.. poate ca ea nu are nicio vina. Daca parintii iti baga in cap ce trebuie sa faci, mai ales ca ei a ajutat-o, acum ce sa-i faci trebuie sa-ti respecti parintii chiar daca ar trebui sa devi o persoana care face lucruri ilegale, imoral. Evident, ca milioane de oameni probabil pierde bani pe seama ei, iar cei apropiati castiga pe seama ei. Asadar cine sa prins nu o sa mai joace in viata lor pe Halep si sa-si deschida cont la casele de pariuri sa isi puna si ei acolo 50 de lei cu speranta ca va face de 4 ori banii. Casele de pariuri sunt mana in mana, nu iti da ei cota de 40 degeaba. Oricum esti limitat la 5 lei poti paria maxim Posted Image

Doar un prost care se uita pe lanterna3 ar crede ca Halep traieste din banii castigati din Tenis cinstit, daca poti paria 1 Milion de Euro si iti iei 10 Milioane de Euro, castigi 9 Mil de Euro... ce mai conteaza sa te mai agiti sa castigi Turneul Wimbledon cand deja ai castigat Rolland Garros?

PS: Aici vorbim de sume colosal de mari. Probabil ca este o munca si aia sa te pricepi sa faci blaturi si sa te prefaci ca dai pe langa, insa cred eu ca oricine ar invata sa faca o astfel de munca pentru 9 Milioane de Euro decat sa dea cu sapa 4000 de ani ca sa faca banii aceia.
Aceeasi chestie o poti spune despre toti sportivii cunoscuti si nu numai din tenis ci si din baschet.fotbal,hockey si ce-o mai fi. Na,l-a asta s-a ajuns din pacate,sa se castige sume exorbitante.Putem sa-i blamam pe toti nu numai pe Halep. A,si acu vad si ultima parte.O dai in paranoia deja :)). De ce nu zici ca a facut blaturi si Federer,Nadal,Serena,Ronaldo,LeBron,Froome,Crosby..Hai frate,in ce domeniu esti tu pe primul loc in lume? Sau locul 100. Sau 1000 :)). Deja asta ii ciuda. Banciu ii batut in cap.Era ok omu cand comenta ciclism,dar de cand a ajuns la B1Tv..vai si amar.

#259
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Posthwplanet, on 09 iulie 2018 - 12:21, said:

Nu va mai agitati atata. Mai bine o prefer pe Buzarnescu sau pe Chinezoaica aia. Hai sa spun si de ce. Pentru ca e blatista. Pentru ca ea este doar un pion si tacsu face toate treburile si isi scoate milioane de Euro pe seama ei. Pentru asta sa te bucuri? Ca ea face intr-un an cat face un muncitor intr-o mie de ani? Adica vrei sa spui ca munca unui muncitor cu castig de 3000 / lei pe luna intr-o mie de ani echivaleaza cat munca lu' Halep intr-un an?



ai pierdut trenul.....
Asa e si in fotbal se invart sume de miliarde di EU, un jucator este cotat chiar si cu 100 milioane EU, asta este, tu din tribuna, altii ca tine dati mana
si creati piata.

dar tu vrei ca toti sa castige numai 3000/lei pe luna.....
ei bine nici macar in comunism nu a fost asa.....

#260
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Sportul e o mare teapa, o retea de spalare de bani si ciordeala si nimic mai mult.

Edited by lexis1, 11 July 2018 - 10:52.


#261
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Sportul e o mare teapa, o retea de spalare de bani si ciordeala si nimic mai mult.

Si in acelasi timp un drog de care nu te poti lasa.. toata lumea adora un Sport sau are un anume sport preferat. Altfel nu sar mai vinde bilete... E la fel ca femeile. Indiferent cat de proasta ar fi atata timp cat are acolo jos ceva nu te poti lasa fiindca e ca un drog si creeaza dependenta. Posted Image

Cum sunt si tigarile, ei le fac ieftin si le vinde la fraieri scump. Poate sa puna si 50 de lei pachetul ca tot cumpara lumea.. daca te-ai apucat nu te mai poti opri.

Edited by hwplanet, 12 July 2018 - 14:12.


#262
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Ba poti. Eu m-am oprit.

#263
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014

View Posthwplanet, on 12 iulie 2018 - 14:10, said:

Si in acelasi timp un drog de care nu te poti lasa.. toata lumea adora un Sport sau are un anume sport preferat.
In urma cu mai mult timp am fost mare microbist. Daca pierdea echipa favorita eram pur si simplu bolnav, aveam o stare de rau si dura mult timp pina sa-mi revin.
Toate acestea au fost pina cind mi-am dat seama ca fotbalul nu este altceva decit o mare afacere.

#264
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Nu cred ca Halep pariaza ca pierde. Cand pierde pur si simplu joaca infect.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate