Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

sonerie wireless pe baterii

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
sgray2410

sgray2410

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 26.10.2016
va salut, stiti cumva vreun model de sonerie wireless  pe baterii, daca se poate  o alimentez si cu o baterie externa, dar sa aiba o functie importanta

cand apas pe telecomanda sa o activez sa sune tare, o voi folosi la un magazin, si vreau sa sune la anumite persoane care mi se par suspecte, de aceea vreau la armare sa sune tare, si sa mearga doar pe baterii, pe curent am gasit, dar nu ma risc cu atatea cabluri(buget:50-200 lei)
va multumesc din suflet

#2
Labelleepoque

Labelleepoque

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 04.06.2018
Gasesti in toate magazinele online (gen emag, altex, etc.) sau supermarkete.

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Se pare ca dumneata ai nevoie de SIRENA wireless nu SONERIE
Ceva care s-ar potrivi - aici;
https://www.emag.ro/...rch-Action=view

#4
sgray2410

sgray2410

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 26.10.2016
Labelleepoque, daca te uiti putin pt la ce am eu nevoie, vei observa ca nu vei gasi, eu am cautat in Romania si am tot intrebat, de mi-am pierdut 2 zile si tot nu am gasit

naijax, spre surprinderea mea, exact modelul acesta l-am avut:consuma bateriile in stand by, in 5 minute, i-am pus si baterie mare , nici nu mai stiu de cat era, gen auto, o consuma in 1 ora, aceasta sonerie , da face exact ce vreau, dar merge doar la curent

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
http://www.global-ex.../ZTB-83N_RO.pdf

#6
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Acum am inteles
Bineinteles ca folosite doar pe baterie, indiferent ca este sonerie sau sirena, vor functiona maxim o ora (poate o ora si ceva).
La astfel de dispozitive, bateria este destinata EXCLUSIV pentru folosirea in cazul unei pene de curent - atat si nimic mai mult.
Se explica de de nu ati gasit ceea ce cautati. Nu veti gasi nici in Romania dar nici in Strainezia
Singura solutie care intr-adevar functioneaza in cazul de fata, ramane o sirena cu fir.
Cam asta e

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am avut sonerie la usa, wireless. A functionat cam 1 an pana am schimbat bateria din modulul cu buton. Cel cu soneria avea 3 baterii AA, modulul cu buton montat afara cu o baterie mica de 12V. Problema e ca initiatorul doreste sa schimbe sunetul prin remote.... In modulul cu buton se afla un microswith, undeva sub baterie pentru schimbat melodia.
Cu ceva modificari se putea folosi dar problema ar ramane ca soneria are 12 melodii...

Asfel de sonerii se gasesc la Dedeman, etc...

Edited by bumpocbum, 09 June 2018 - 17:39.


#8
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,310
  • Înscris: 08.02.2011
Soneria aia de la emag consuma in stand-by 7 mA, pai si daca-i pui o baterie chioara de 9V cea mai ieftina tot tine o zi-doua, poate mai mult.

Atunci cand :suna" consuma 230 mA, pai cu o baterie de scuter ceva de 4Ah merge vreo 16 ore incontinuu, iar in stand-by practic "nelimitat".  

Cred ca soneria ta a fost defecta sau bateria e buna de aruncat la gunoi.

#9
sgray2410

sgray2410

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 26.10.2016
va multumesc! o sa ma duc la un electrician care  sa imi recomande :daca pastrez sonerie ,si ce baterie sa ii pun, va dati seama ca nu o sa pot pune o baterie de scuter la intrare in magazin

Edited by sgray2410, 09 June 2018 - 17:45.


#10
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006
vrei neaparat functionare completa cu baterii, sau ar fi ok si alinetare de la retea dar declansare remote?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate