Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Daune provocate de vecinul de la etaj.

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Mare dauna mai ai. Ia o mana de glet si in 5 minute e ca nou. Altceva n-ai ce sa faci. Te stresezi si faci scandal pentru nimic.

#20
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

View PostPaz, on 09 iunie 2018 - 08:43, said:

Vecinul de deasupra mea are fata de cocalar, burtos, rotund la fata, e pietar sau ceva asemanator, l-am vazut carand zarzavaturi cu un papuc. Are trei copii si nu stiu ce fac in casa aia, nu le-a scapat niciodata nici cel mai mic zgomot. Cei dinaintea lor, ea era grefiera la tribunal iar el nu mai stiu ce scula, am crescut cu ei acolo, mai faceam zgomote, uneori ii auzeam ce-si ziceau fiindca-si vorbeau dintr-o camera in alta dar tot nu ma deranjau. In schimb astia de acum, parca nici n-ar fi, rar am vazut oameni asa finuti.
si de unde ai dedus tu ca e cocalar daca zici ca nu auzi un zgomot de la ei...ce legatura are aspecyul fizic cu comportamentul ?  Din contra dau dovada  de bun simt ca nu urla si nu deranjeaza ceilalti blocatari cu manelele la maximk(de aici deducem si faptu ca tipu nu e cocalar asa cum tu il caracterizezi dupa aspectul fizic)acest tip de oameni mi se par super OK chiar daca fizic ar avea si 300kg.;)

#21
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostCostyNn96, on 09 iunie 2018 - 16:49, said:

si de unde ai dedus tu ca e cocalar daca zici ca nu auzi un zgomot de la ei...ce legatura are aspecyul fizic cu comportamentul ?  Din contra dau dovada  de bun simt ca nu urla si nu deranjeaza ceilalti blocatari cu manelele la maximk(de aici deducem si faptu ca tipu nu e cocalar asa cum tu il caracterizezi dupa aspectul fizic)acest tip de oameni mi se par super OK chiar daca fizic ar avea si 300kg.Posted Image
Sunt superOK, nu am zis ca e cocalar, am zis ca are fata de cocalar.
Ideea e ca aia a fost impresia mea cand l-am vazut prima oara. Probabil omul era obosit de munca, lipseste de acasa toata ziua.
Dar apoi, mi-am dat seama ca aici proverbul ”nu haina face pe om” se potrivea din plin.

#22
disturbed

disturbed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 12.01.2007
Cand am renovat apartamentul, i-am dat instructiuni clare meseriasului sa scoata teava de la incalzire, tragand de ea prin apartament (maxim 2 cm erau in afara. Era in perete, nu tavan. La cca 6 luni dupa renovari,   ma trezesc cu o tencuiala umflata in acelasi loc. Teava era in perete, idiotul care daduse la mine cu glet a impins-o la vecin, vecinul, la fel de idiot a impins-o inapoi. Mi-am dat seama ca la el era mascata de o mobila de nu vazuse pana atunci. Am scos teava si in momentul ala puteam privi linistit la vecini in dormitor, am pus spuma, care probabil a iesit si la el in casa, am refacut portiunea afectata din tencuiala, lavabila si atat. Nu i-am zis nimic vecinului, nici el mie. Poate nu si-a mutat inca dulapul sa vada minunea...
Deci e posibil sa nu fie facuta intentionat, ci doar din prostie, fara gand la consecinte.
Eu as scoate teava, as repara si mi-as vedea linistit de vacanta.

#23
bubuta

bubuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 08.08.2006
Va multumesc la toti pt ajutor/sugesti. Am vorbit cu vecinii, nu au taiat teava, dar se pare ca prin miscare ei, si eu mai dadeam in ea miscandu-ma pe langa ea cand nu era taiata, gletu care sa aplicat pe tavan, care a intrat si in tzeava, a rupt portiunea care acoperea teava.....Nu te prea intelegi cu ei, as vrea sa le-o tai dar nu stiu daca vor sa accepte, ei sunt singurii care mai au acea tzeava in apartament, celalti de la etajele superioare le-au taiat....M-au si inundat de cateva ori.....Parca nu exista loc sa ai liniste, pace...Am si o casa la rosu, si acolo am doi vecini, unu isi goleste piscina la mine in garaj care e subteran, celalalt, tzeava de horn la mine in curte....Greu sa te intelegi cu specia umana!

#24
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,366
  • Înscris: 06.02.2008
Cum ți s-a mai spus. Fă-ți asigurare facultativă și la casă și la apartament, în care să acoperi riscurile astea. După ce-i plimbă prin tribunal asiguratorul sau le bate executorul la ușă vei avea parte numai de vecini finuți.

#25
bubuta

bubuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 08.08.2006
Am avut asigurare facultativa, dar a expirat, am considerat că sunt bani irosiți. Pe perioada asigurării nu am avut probleme de genul asta, au apărut acum când a expirat asigurarea :(

#26
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

View Postcaiuscorneliu, on 14 iunie 2018 - 07:59, said:

Cum ți s-a mai spus. Fă-ți asigurare facultativă și la casă și la apartament, în care să acoperi riscurile astea. După ce-i plimbă prin tribunal asiguratorul sau le bate executorul la ușă vei avea parte numai de vecini finuți.
Nu plimba nimeni pe nimeni prin tribunal pentru o gaura cat degetul, cu atat mai mult o firma de asigurari. Poate un nebun da, o face, ca asta e treaba nebunului, sa se distreze abuzand de sistem Posted Image
Iar executorul de ce sa bata? N-au platit vecinii abonamentul la operatori sau ratele la banci si INF-uri?

Edited by lexis1, 18 June 2018 - 08:14.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate