Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Achizitie masina 5-5500 euro

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Labelleepoque

Labelleepoque

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 04.06.2018
Ai facut vreo alegere dintre sugestiile colegilor? Nu de alta dar sa nu ajungi ca in proverbul cu copilul cu mai multe moase...Posted Image

#20
camasha

camasha

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.06.2018

 Labelleepoque, on 09 iunie 2018 - 10:46, said:

Ai facut vreo alegere dintre sugestiile colegilor? Nu de alta dar sa nu ajungi ca in proverbul cu copilul cu mai multe moase...Posted Image

Am timp sa ma decid, pana acuma ramane intre Asta J si un 318/320i...am renuntat la Insignia si Passat CC.

Am mai vazut niste Golfuri care se incadreaza in pret, de prin 2010, dar erau TDI (modelul 105 cp)....as fi tentat..

#21
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018
Alea nu s tdi de ăla vechi, sunt common rail de fapt.
BMW e o mașină mai specializată cumva, pentru oameni care apreciază în primul rând sportivitatea. E un brand premium totuși.
Opel e o mașină cuminte și liniștită.
Un golf, dacă te incadrezi, va fi peste un Opel. Chiar și o Octavia.

#22
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,088
  • Înscris: 29.01.2016
Eu unul, daca ar fi sa imi iau masina si as avea 5500-6000 de eur as ramane pe Astra J / Skoda Octavia / VW Golf - asta ar fi la limita de sus a bugetului si ar fi cea mai cu semnul intrebarii, as fi constient ca ar trebui sa fiu foarte norocos sa prind una ok in acei bani.
De BMW nu zic nu, dar, fiind o masina premium totusi, nu cred ca as gasi ceva bun si cu putini km in acei bani + nu cred ca mi-as permite intretinerea ei asa cum trebuie.
Oricum, orice ar fi, nu te incurca cu motoare pe motorina. Viitorul este unul sumbru si nici nu merita efortul si bataia de cap la km pe care ii faci pe an. Mai bine benzina + GPL. Iesi mult mai bine daca faci peste 12-15000 pe an.

#23
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008

 camasha, on 09 iunie 2018 - 10:45, said:



Posted Image deci jumatate din masinile de pe mobile.de / autoscout sunt teapa? Posted Image  M-am cam descurajat...
Cele suspect de ieftine sunt. Celelalte, mai ales dacă sunt vândute de reprezentanțe, sunt ok.

#24
Darkage_

Darkage_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 18.07.2016
Fi baiat destept si implineste-ti visul, nu te lua dupa altii : ia un E90 sedan sau break, 2.0 diesel, cu 200.000km, din 2006,din Germania .....cu 5000 euro.

:)))):)))):))))


#25
camasha

camasha

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.06.2018

 Darkage_, on 10 iunie 2018 - 18:46, said:

Fi baiat destept si implineste-ti visul, nu te lua dupa altii : ia un E90 sedan sau break, 2.0 diesel, cu 200.000km, din 2006,din Germania .....cu 5000 euro.

Posted Image)))Posted Image)))Posted Image)))


sau un Logan...

#26
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 camasha, on 10 iunie 2018 - 20:00, said:



sau un Logan...
Avansul pt un Logan il are , restul de bani ii da banca ...

#27
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
https://suchen.mobil...f6-8be9c532777a
https://suchen.mobil...f6-8be9c532777a

Edited by partyman, 11 June 2018 - 14:06.


#28
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008

 camasha, on 08 iunie 2018 - 21:30, said:


Am studiat putin piata si cred ca o sa aleg intre BMW E90 (318i sau 320i), Opel Insignia sau un Passat CC (1.8 TSI)... ar mai fii Opel Astra J / BMW 118i sau 120i ori Golf 6... dar totusi cred ca as prefera ceva mai spatios decat un Golf sau Astra.

Un factor important ar fi fiabilitatea.

Nu incercati sa ma convingeti cu Logan and sh*t, NU multumesc.

Am tras cu ochiul si la niste japoneze, Mazda 3,Mazda 6, Toyota Avensis / Corolla, dar nush, parca tot spre o nemteasca as trage.


Fie ca iti convine sau nu, probabil ca cea mai fiabila si ieftina de intretinut masina, o gasesti la Dacia. Ori una de 2-3 ani si sub 50-60000 de km, ori cu un mic credit sa te uiti la ceva nou pe la 9000-9500-10000 de euro. Dar da, daca alea iti "put"... uita-te la masini nemtesti obosite (apropo de sh-t: http://www.automarke...fost-84959.html)   .  Iar cand tre sa bagi bani in ele, sa te consolezi singur (pe banii tai, desigur) ca "dom'ne, era cazul. Are vechime"

#29
camasha

camasha

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.06.2018

 partyman, on 11 iunie 2018 - 14:05, said:


multumesc colegu'. Mi se par foarter tari, ambele

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate