Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Adio Yahoo Messenger! Bun venit Yahoo Squirrel!

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Cred că ultima dată l-am folosit în primăvara lui 2011

#20
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003
Vor si astia sa reinventeze whatsapp-ul sau hangout... e normal. YMS a pierdut de acu cativa ani...

Edited by andreic, 09 June 2018 - 02:18.


#21
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
@andreic , "generatia" asta , nu a prins "greutatile" noastre (mai ti minte cind luai o melodie de 3 mega?) ...eu pe o discheta , aveam parole de acces di la juma di Buc. .la vremea respectiva ! Nu eram primar ..ci doar mec auto ! (RDS-ul ..era plin di oltcit !..era coada la mine ..credea ca sunt "prost" si am profitat de aroganta si prostia lor ! Dupa Z , primul pc fu 286! ..sa le repar ! ...le oferam gratuit la amici !
Pesedistilor , alegeti prost si e la schimb ! Ca sa "traiasca penalul de sef" , trebuie sa urmati "sfatul" penalului Nastase ! Di morti doar de bineeee !

#22
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
conturile actuale se vor loga la veverita?

#23
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
asta e numai din cauza alora de nu trimiteau la 10 persoane mesajele alea  cu "yahoo se inchide"

#24
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,049
  • Înscris: 02.03.2003
Monopoluri, iesiri de piata si alte miscari specifice industriei. La sfarsit cei care platesc sau pierd sunt tot utilizatorii sau clientii.
YM a fost un serviciu foarte bun care putea fi folosit inclusiv de firme.
A disparut pentru ca inlocuitorii lui cer mai multe date personale si sunt legati de retelele de "socializare".

#25
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004

View Postlaffin, on 08 iunie 2018 - 23:13, said:

Multumesc YM ca mi-ai dat sansa sa fwt toate acele fete pe care le-am agatat prin intermediul tau, mai ales showurile alea erotice la webcam!
Iti voi fi vesnic recunoscator si imi voi aminti mereu de tine!

Nu am fost atât de noroc, dar tot intram în vorbă cu fete. Bine, nu multe, dar tot găseam unele dispuse măcar să răspundă la salut. Fă asta pe facebook, care cică e reţea de socalizare.

#26
prorepublica

prorepublica

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 07.06.2018

View Postdjl, on 09 iunie 2018 - 12:44, said:

Nu am fost atât de noroc, dar tot intram în vorbă cu fete. Bine, nu multe, dar tot găseam unele dispuse măcar să răspundă la salut. Fă asta pe facebook, care cică e reţea de socalizare.
Daca ai poza ta  la profil  cu patratele si bicepsi la piscina sau imbracat cu costum Armani, o vila in fundal si un mertzan langa, vin ele la tine sa te salute si sa te invite la iesit in oras  indiferent de platforma, ca-i YM sau FB.
Asa, nu cred ca e vina platformei, ci mai degraba vina ta, ca nu esti bogat si nici chipes si nici n-ai personalitate de "macho".


Desi intr-adevar, YM era frumos  prin liceu ca puteai sa agati fete normale daca erai si cel mai banal si urat baiat . Daca nu aveai pretentii prea mari, iesea cu vreo lipeala saptamanal.  Plus ca aveai videochat erotic  gratis si erau seri focoase cu fete care mai cautau si dragoste, nu doar bani, acum de cand cu chaturbate si livejasmin, totul e pe bani si vezi numai pipitze profesioniste, dar  reci la caracter. Plus ca daca n-ai cont premium, nici nu poti conversa cu ele.

Acum, de cand cu facebookizarea si tinderizarea si de cand femeile au devenit mai pretentioase, e musai sa fii un pic de "macho" ,  altfel nici cea mai urata fata nu te baga in seama.

View Postandreic, on 09 iunie 2018 - 02:18, said:

Vor si astia sa reinventeze whatsapp-ul sau hangout... e normal. YMS a pierdut de acu cativa ani...
Lovitura fatala  pentru Yahoo a fost scandalul email-urilor lui Hillary, ceea ce demonstrase ca era un site extrem de vulnerabil la atacuri cibernetice. Ala a fost ultimul cui, cu toate ca era mort de prin 2010 si o daduse pe stiri clickbait.

Edited by prorepublica, 09 June 2018 - 14:07.


#27
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,049
  • Înscris: 02.03.2003

View Postprorepublica, on 09 iunie 2018 - 14:01, said:

Daca ai poza ta  la profil  cu patratele si bicepsi la piscina sau imbracat cu costum Armani, o vila in fundal si un mertzan langa, vin ele la tine sa te salute si sa te invite la iesit in oras  indiferent de platforma, ca-i YM sau FB.
Asa, nu cred ca e vina platformei, ci mai degraba vina ta, ca nu esti bogat si nici chipes si nici n-ai personalitate de "macho".

Da-mi voie sa iti spun ca mai trebuie sa studiezi sexul frumos.  Pentru fete sunt suficiente casele si masinile.
Cu patratele, bicepsi si Armani ai sansa sa atragi eventual niste baieti rataciti.

#28
prorepublica

prorepublica

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 07.06.2018

View Postterratec, on 09 iunie 2018 - 15:18, said:

Da-mi voie sa iti spun ca mai trebuie sa studiezi sexul frumos.  Pentru fete sunt suficiente casele si masinile.

Mda, corect. Doar casa si masina.
Depinde insa si ce fel

Edited by prorepublica, 09 June 2018 - 15:22.


#29
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017

View PostPaz, on 08 iunie 2018 - 21:40, said:

Dupa parerea mea Yahoo messenger a host dat la o parte de Skype.

Mai avea si algoritmul ala ca nici securistii nu-l puteau decripta.
Skype care a fost cumparat de ala de la geamuri ! ... :)

#30
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Ce misto o sa sune cand o sa ii spui unei tipe:
Da-mi si mie veverita ta
Imi dai veverita ta?

#31
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
Funk. La asta nu m-am gândit.  =))    Bine, probabil în Engleză "veveriţă" nu are anumite conotaţii.

#32
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
YM a fost cel mai bun la vremea lui. Plus de departe cele mai bune emoticonuri, audibles... BOO!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qD7oahM1lr8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nimic nu tine la infinit, cu exceptia feisbuci si windoze Posted Image

Edited by Mosotti, 11 June 2018 - 05:28.


#33
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003
Nu a avut concurenta la inceput... abia era ICQ si dinastea. Protocol necriptat, oricine il putea sniffa si reconstrui etc... ce vremuri, 2003, 2005 :)

#34
becabeca35

becabeca35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 02.06.2010
Am facut o cerere pentru recuperarea conversatiilor pe Yahoo Messenger si am primit o arhiva zip care nu contine mai nimic! Nici urma de conversatii. Oare ce as mai putea face? Multumesc!

#35
becabeca35

becabeca35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 02.06.2010
Nimic? :)

#36
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.11.2016
Si eu am facut o cerere acum cateva saptamani. La fel, arhiva a fost mai mult goala. Probabil la fel ca si mine ai folosit yahoo messenger acum foarte mult timp si s-au pierdut conversatiile alea. Erau doar cateva mai recente parca 2015/2016 daca nu ma insel. Dar 2013-2014 cand il foloseam intensitv... nah, nu cred ca exista sanse sa le mai recuperezi.
Mai era o chestie pe email. Era undeva un buton Contacts si iti arata persoanele pe care le aveai in lista. Era un fel de Yahoo Messenger integrat acolo dar vad c-a disparut si ala sau nu-l mai gasesc eu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate