Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Hotel Siret Saturn

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Salutari.

-A facut cineva rezervare direct pe site-ul hotelului Siret si a fost totul in regula?.
-Intradevar cei cazati la acest hotel au acces gratuit la Aquapark Balada?
Ma gandeam sa rezerv direct pe http://hotelsiretsaturn.ro,deoarece tot mai multe persoane am auzit ca au luat bilete prin agentii si cand au ajuns la hotel au intampinat probleme cu rezervarea(cheia unei vacante dezastruoase).Si am mai observat o chestie direct pe site-ul hotelului ma costa o vacanta de 7 zile cu 100 de lei mai ieftin ca la agentii de turism.De banii astia bag benzina mai bine si oricum nu ma da banii afara din casa Posted Image.
   Multumesc anticipat pt. raspunsuri.

Edited by PiticVerde, 08 June 2018 - 14:01.


#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ce frumos arată recepția cu varul ăla coșcovit zici că e benzinărie la țară din anii 80.

Attached File  siret.jpg   277.75K   102 downloads

Cred că și gândacii din camere sunt din anii 80.

#3
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006

View PostPiticVerde, on 08 iunie 2018 - 13:58, said:


-Intradevar cei cazati la acest hotel au acces gratuit la Aquapark Balada?

Cel mai bine suna si intreaba la receptie. Si verifica daca este deschis in perioada in care mergi tu. Oricum nu tb sa ai prea mari asteptari de la acest Aqua Park.

View PostPiticVerde, on 08 iunie 2018 - 13:58, said:

.De banii astia bag benzina mai bine si oricum nu ma da banii afara din casa Posted Image.  
Adauga si banii pentru parcare, care in cazul in care stai vreo 7 zile, ajungi la o suma frumusica.

View Postexceswater, on 08 iunie 2018 - 14:04, said:

Ce frumos arată recepția cu varul ăla coșcovit zici că e benzinărie la țară din anii 80.

Attachment siret.jpg

SI receptia este in aceeasi nota, bonus receptionerele :)
Din fericire, gandaci nu am vazut.

Edited by moniK_06, 08 June 2018 - 14:41.


#4
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Cat poate sa ma coste parcarea pe 7 zile?
Nu ma intereseaza Aqua park pe mine dar ma streseaza copilul Posted Image)
La receptie am tot sunat dar nu raspunde nimeni.Daca fac rezervare online pe site-ul lor si este ocupat in acea perioada ,nu ar trebui sa pot face rezervarea.....(teoretic)

Edited by PiticVerde, 08 June 2018 - 14:28.


#5
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
eu am fost anii trecuti la hotel sibiu din neptun (nu are restaurant) dar era curat, ac-ul racea bine (cam imbacsit dar mergea ok), frigiderul era functional iar apa calda era chiar fierbinte.

#6
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
Eu ziceam de AquaPark, vezi sa fie deschis. Eu eram in trecere odata si am vazut ca era inchis. Nu mai stiu insa perioada.
Despre parcare, ultima data, acum cativa ani era 10 lei/zi. De atunci presupun ca s-a majorat, in stilul tipic romanesc.

#7
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015

View Postexceswater, on 08 iunie 2018 - 14:04, said:

Ce frumos arată recepția cu varul ăla coșcovit zici că e benzinărie la țară din anii 80.

Attachment siret.jpg

Cred că și gândacii din camere sunt din anii 80.
Teroretic hotelul a fost renovat acum 3 ani .... dar eu stiu ... traim totusi in Romania.Din cauza aceasta intrebam aici pe forum poate totusi a fost cineva recent pe acolo si imi poate oferii ceva detalii referitor la realitate :)

#8
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
Dupa ce mai scriu unii turisti se pare ca nu prea mai are 3 stele, ci mai degraba 1 stea. Asta nu bag mana in foc despre parerile altora, insa pot sa iti fac o recomandare pentru un hotel tot in sudul litoralului, in Venus si anume Ammon. Chiar isi merita cele trei stele, am fost cum cateva saptamani intr-un wekeend prelungit. Este fostul hotel Zamfira care a fost renovat in totalitate (acum vreo 3 ani) si vorbim despre renovare cu mobilier nou, schimbat gresie si faianta, cada cu hidromasaj.
Din pacate cuvinte de lauda nu pot avea despre statiune, dar oricum nici Saturn nu exceleaza.
Hotelul despre care iti spun are si piscina proprie, loc de joaca pentru copii. Iar zona de restaurant este chiar sigura, nu pe modelul mancarii reincalzite (asa cum era la hotel Siret cand am fost, pentru o singura data, la restaurantul aferet)

Edited by moniK_06, 08 June 2018 - 14:55.


#9
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 20.05.2013
Am fost acum vreo 4 sau 5 ani. Renovare in still romanesc. .. vopzim gardul (peretii).
Pro: Ai access la aquapark Balada
Aer conditionat
Racitor in camera
Contra: receptia .. sub orice critica
Dotarile din camera - mai mult lipsa. A trebuit sa cerem hartie igienica de la receptie, si ni s-a dat pt toata sapamana 1 sul de caciula - hartie de aia comunista
Restaurantul: nu luati cu masa inclusa. Sunt incapabili sa gateasca ceva
Curatenie nu prea se face

In Saturn, cel mai OK e hotel Cupidon, dar plaja de langa el e nasoala rau . Rezervari poti sa faci prin Eximtur, eu nu am avut probleme cu ei.

#10
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
cam proaste impresiile despre hotel si statiune. esti sigur ca vrei sa-ti cheltuiesti banii acolo ? sa nu-ti para rau...
in ce perioada vrei sa mergi la mare si care este bugetul tau ? poate iti facem alte recomandari.

#11
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Mie imi place statiunea Saturn,(adica asa la standard  Romania nu Bulgaria,etc.).De mancat ,maninc intotdeauna la terasa Saturn.Foarte buna mancarea,proaspata,langa plaja si la pret aceptabil.Prefer pensiunile care sunt peste hoteluri dar in acest an vreau sa profit de Voucher .

#12
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015

View Postunknown_35, on 08 iunie 2018 - 14:54, said:

Am fost acum vreo 4 sau 5 ani. Renovare in still romanesc. .. vopzim gardul (peretii).
Pro: Ai access la aquapark Balada
Aer conditionat
Racitor in camera
Contra: receptia .. sub orice critica
Dotarile din camera - mai mult lipsa. A trebuit sa cerem hartie igienica de la receptie, si ni s-a dat pt toata sapamana 1 sul de caciula - hartie de aia comunista
Restaurantul: nu luati cu masa inclusa. Sunt incapabili sa gateasca ceva
Curatenie nu prea se face

In Saturn, cel mai OK e hotel Cupidon, dar plaja de langa el e nasoala rau . Rezervari poti sa faci prin Eximtur, eu nu am avut probleme cu ei.
Racitor in camera,te referi la frigiderul acela micut?

#13
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
a, pai spune asa, ca ai voucher/tichet de vacanta. in acest caz, nu ai foarte multe optiuni la alegere.
incearca sa verifici si pe directbooking, sa vezi cat ar costa rezervarea la acest hotel (sau altul, tot din Saturn), poti plati sejurul si cu tichet de vacanta.
https://www.directbo...de-vacanta.aspx

#14
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Faza e ca trebuie sa aleg un hotel acreditat de ministerul finantelor ,platesc suma necesara,dupa terminarea vacantei cu factura,chitanta/dovada platii plus alte acte revin la serviciu si mi se va deconta suma de 1450 lei maxim pana in luna Noiembrie.Bineinteles ca as fii ales alta tara dar pot beneficia de voucher doar in Romania

Edited by PiticVerde, 08 June 2018 - 15:19.


#15
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007

View PostPiticVerde, on 08 iunie 2018 - 14:22, said:

La receptie am tot sunat dar nu raspunde nimeni.

Chestia asta nu-ti spune nimic?

#16
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
incearca sa le transmiti un mail sau un fax, vad ca au si una, si alta, cel putin teoretic :-)
[email protected]
0241.755.559

au chiar si sectiune de contact pe site-ul hotelului (in partea de jos a paginii).
http://hotelsiretsaturn.ro/

mi-e greu sa cred ca sunt atat de asaltati de turisti in aceasta perioada, incat nu fac fata sa raspunda la telefon.
ori nesimtirea receptionerelor e cat casa si nu se deranjeaza sa raspunda (probabil l-au dat incet sau pe silentios), ori telefonul nu functioneaza/nu mai este valabil numarul.

#17
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
exact ce spuneam mai sus, despre receptie si receptionerele aferente. Se pare ca nu s-a schimbat mare lucru.
Hotelul e "administrat" de THR, deci incearca si la datele de contact de aici
http://thrmareaneagra.ro/contact/
Daca vrei neaparat in Saturn, arunca o privire si la Hotel Cerna. Nu stiu ce s-a ales de el, dar a fost printre primele hoteluri adus la standard de 3 stele.Tot de THR apartine.

#18
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 20.05.2013

View PostPiticVerde, on 08 iunie 2018 - 15:02, said:

Racitor in camera,te referi la frigiderul acela micut?

Da. Nu se poate numi frigider, ca nu are 7C ci o temperatura mai mare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate