Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Angajati amenintati cu concedierea daca nu vin la mitingul PSD de pe 9 iunie

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#73
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View Postprorepublica, on 08 iunie 2018 - 00:33, said:

Dar ai impresia  si  ca bugetarii  si-ar sacrifica una din multele zile libere precum sambata  ,   facand  asa pe degeaba  drum pana la   Bucuresti pentru un miting , neprimind nimic in schimb sau fara sa fie constransi de ceva?
ba au primit in schimb, salarii marite.

#74
Labelleepoque

Labelleepoque

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 04.06.2018

View Postprorepublica, on 07 iunie 2018 - 20:51, said:

Chiar nu sesizeaza nimeni treaba asta la ONU sau la Bruxelles?
www.mitingcujapca.ro/exemple.htm
In mod normal ar trebui sa se lase cu sanctiuni severe si ar trebui initiate niste  anchete internationale fiindca e grav ce se intampla.
E un atentat de incalcare al dreptului la munca!
De cand e apoi orientarea politica un criteriu de concediere indiferent de performanta ?
Cum se poate ca intr-un stat membru UE sa fie angajati intimidati/santajati/amenintati  in halul asta?



Daca refuzul revocarii al unui procuror DNA  de catre presedinte e anticonstitutional, modul marsav al PSD-ului de a organiza mitingul santajand si amenintand angajati ce este?  E cumva legal?
Ce stare de urgenta, ce DNA, ce Iohannis?
Cred ca pe  noi numai o interventie externa ne mai poate salva, gen sa intervina  trupele castilor albastre de la ONU.
Ai descris o situatie apocaliptica. Chiar suntem in absurdistan?!

View Postprorepublica, on 07 iunie 2018 - 20:58, said:

Poate ca au si pacatele lor.  Posibil sa fie cei care au dat spaga sau au pupat unde trebuie pentru a obtine postul nemeritat in schimbul demonstrarii loialitatii fata de partid.
Dar cica sunt amenintati si angajatii profesionisti care au obtinut postul pe bune!


Totusi, daca se intampla minunea si respectivii refuza si se lasa cu valuri de concedieri, ce o sa faca PSD cand o sa aiba de infruntat o gramada de someri furiosi?
Pe bune, vad ca insisti, de unde ai scos ideea asta cu concedierea? Are vreo urma de adevar sau sunt numai comentarii flame cum sunt la moda pe aici? Mi se pare ca seamana mai mult cu povestea drobului de sare (cine o fi citit-o la scoala), niste parerologi estimeaza ca daca respectivii nu merg la miting, ar putea sa fie concediati. Doar supozitii gratuite menite sa inflameze spiritele. Eu sunt convins ca nu se va intampla nimic de genul acesta.

View Postlexis1, on 07 iunie 2018 - 21:02, said:

Si o spune asta chiar un bugetar ce sustine ciuma rosie.
Dar daca ciuma ar fi portocalie, cum ar suna acest comentariu?Posted Image

#75
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 30.04.2007

View PostKroghy, on 07 iunie 2018 - 21:04, said:

Eu sunt bugetar dar intr-un domeniu unde majoritatea sunt anti-psd.

mai, cum naiba se face ca toti bugetarii sunt "majoritatea antipesede" dar toata lumea injura bugetarii pesedisti ?
nu inteleg si pace.

este ca si cu antenistii, toata lumea se declara antiantenista dar toti spun ca nu mai ai loc de ei .. desi, se vede clar ca au mai ramas doar niste ramasite ..

#76
Labelleepoque

Labelleepoque

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 04.06.2018

View PostSupermax, on 07 iunie 2018 - 21:17, said:

Normal ca nu ai auzit si nici nu stii cum se petrec lucrurile la multinationala . Acolo se spune :
"Va recomand sa mergeti !"
Pai atunci e alta situatie, recomandarea nu inseamna obligativitate. Este optiunea decidentului.

#77
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View PostLabelleepoque, on 08 iunie 2018 - 07:02, said:

Pai atunci e alta situatie, recomandarea nu inseamna obligativitate. Este optiunea decidentului.
este forma de politete a frazei "misca odata la ordin, du-te unde ti se spune , ca altfel...."

Eu cand dau ordine asa incep :"Iti recomand  urmatoarele..."

Edited by WinstonMontana, 08 June 2018 - 07:29.


#78
Labelleepoque

Labelleepoque

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 04.06.2018

View Postprorepublica, on 07 iunie 2018 - 21:28, said:

Unele raportari par 100% reale. Si daca 10  sunt reale e tot GRAV, fiind tot un scandal national!  

Unele sunt destul de detaliate ca sa para falsificate de un troll pnl-ist  neica'nimeni.
Reteta e destul de simpla: amesteci cateva stiri disparate cu o gramada de dezinformari si gata ai un „eveniment”. Parca mai multa rigoare n-ar strica, ne ametim cu stiri si pseudostiri care de care mai apocaliptice, de nu o sa mai putem discerne adevarul de fake-uri.

View Postrosix, on 07 iunie 2018 - 21:46, said:


E o replica celebra in Filantropica:  "La banii tai, iti permiti sa ai demnitate?"  Majoritatea simpatizantilor pesede.. nu ies pentru Dragnea ci pentru partidul care le da si impotriva statului paralel...
Mai ales impotriva statului paralel, vedea-l-as destructurat, nu de alta dar poate s-ar mai calma lumea si ar dispare un subiect de contradictii zilnice.

View Postprorepublica, on 07 iunie 2018 - 21:47, said:


Degeaba incearca aia de pe playtech sa ne consoleze cu afisele alea rosii si  dragute in care apar lamentarile noastre gen "toti fura maica, ma pis pe el de vot"  si pe cealalta caricatura pesedistului care ne multumeste . Astia suntem, asta ne e gena!
Eu din playtech citesc numai articolele din zona auto, electronica, fara cancanuri strecurate printre stiri realmente interesante.

View Postrosix, on 07 iunie 2018 - 22:00, said:


Niciodata pesedeul nu a uitat sa dea o masa, dupa o astfel de mobilizare.
Si ceva de udatura!Posted Image

#79
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 06.03.2018
O intrebare "mitingcujapca.ro" este facut de PSD ? Din cate vad e personalizat , cumparat special, manipulare.
Cand este #rezist si astea , nu mai exista atatea domenii si astea.



Daca tot este vorba de asta, si pe la TV tot vad si astea, decat sa  strigati "PSD colo si dincolo", veniti voi cei care sunteti agreati partidelor sau cei din partide, si puneti pe masa proiecte , solutii , nu doar sa vorbiti si sa atacati oamenii, ceva concret.

P.s Cand a venit cel din PNL cu o solutie buna pentru romani , a fost maturat repede.

Eu unul m-am saturat de toata clasa politica , toti o apa si un pamant.

Edited by Seiren, 08 June 2018 - 07:43.


#80
Labelleepoque

Labelleepoque

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 04.06.2018

View Postrosix, on 07 iunie 2018 - 22:26, said:

Nu trebuia sa spui suma - la banii astia dezerteaza 50% dintre sustinatorii statului paralel si se duc la mitingul pesede.
Ma enerveaza la culme asta cu scheunatul presei statului paralel..

Lasa-i frate sa faca. Cum au iesit si TFL-stii in strada... au si pesedeii dreptul sa iasa...   Mama ce se mai kk pe ea presa slugarnica... de parca se intoarce Pamantul pe orbita ca isi aduce PSD sustinatorii la Bucuresti.
Astia fac un miting o data pe an, ceilalti de la #rezist au pus monopol pe Piata Victoriei si zbiara acolo nonstop. E corect?

View Postprorepublica, on 07 iunie 2018 - 23:29, said:

Cateodata, matematica il bate pe cel care o trage cam mult de coada.  


Si pe Stalin l-a batut matematica, si pe Mao...asta pentru ca matematic vorbind, duceau un stil de viata nesanatos, plus varsta. N-au avut o moarte prea buna, chiar daca au murit natural. Iar regimurile lor n-au avut succes indelungat, iar acum au ajuns la groapa de gunoi al istoriei, fiind cei mai detestati oameni din istorie, evident, de catre oamenii educati care stiu sa se informeze.  

De Hitler nu mai zic, cel mai bun exemplu batut de matematica!
Divagatii de la tema topicului. Comentarii la kilogram. Umplutura.

View PostBenderbut, on 08 iunie 2018 - 04:35, said:

Astazi am auzit ca vorbeau doi mosulici intre ei. Baba ii spunea mosneagului :” Sper sa se intoarca protestul impotriva lor , celor care il organizeaza, si sa fie judecati cum l-au judecat pe Ceausescu. ”

De altfel , nu m-ar uimi ca la protest lumea sa strige jos Dragnea Posted Image
Care lume, agitatorii infiltrati prin multime? Totul e posibil cand se aduna o masa mare de oameni. Sa speram ca fortele de ordine vor folosi eficient pulanul din doare!Posted Image

View PostWinstonMontana, on 08 iunie 2018 - 07:28, said:


Eu cand dau ordine asa incep :"Iti recomand  urmatoarele..."
Yes, sir!Posted Image

#81
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View Postrosix, on 07 iunie 2018 - 22:00, said:

N-am auzit pe nimeni sa avanseze nicaieri dintr-un call-center... La ce poti avansa dintr-o asemenea munca?

Eu nu simpatizez cu pesedeul absolut deloc... dar trebuie sa intelegeti ca si oamenii aia au o motivatie ca si voi.. ceva ii mana in lupta.  Si nu e Dragnea... au alte motive pentru care vin.  Partidul le-dat.. Altii le-a luat.

De asta, propaganda ca vine lumea la Bucuresti cu sula in coasta, nu merge. Pesedeii intotdeauna au avut un motiv cand s-au urcat in autocar, retineti asta.
Niciodata pesedeul nu a uitat sa dea o masa, dupa o astfel de mobilizare.
Nu e asa. Se zbat primarii sa faca rost de oameni pentru ca asa li s-a ordonat. Fac liste  cu mai multi oameni pentru sa sigur nu vor merge toti asa ca macar lista sa fie completa. Se merge acolo fortat, cu amenintari cu datul afara si alte asemenea desi nu poti da afara o jumate milion de bugetari pentru ca nu au mers la un kkt de miting. Din primarie de la mine s-a propus doar la 2 angajati sa mearga dar nu vor pleca asa ca s-a facut lista cu altii.

#82
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Dom'le, asa as vrea sa vina si la mine sa-mi zica cineva sa merg la miting, ca l-as intreba "ce miting ?" Am mai intrebat aici, dar n-am primit raspuns.

#83
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 09.04.2008

View PostIon_de_la_Raion, on 08 iunie 2018 - 10:08, said:

Dom'le, asa as vrea sa vina si la mine sa-mi zica cineva sa merg la miting, ca l-as intreba "ce miting ?" Am mai intrebat aici, dar n-am primit raspuns.
Nu ești bugetar?

#84
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postarsmundis, on 08 iunie 2018 - 07:57, said:

Nu e asa. Se zbat primarii sa faca rost de oameni pentru ca asa li s-a ordonat. Fac liste  cu mai multi oameni pentru sa sigur nu vor merge toti asa ca macar lista sa fie completa. Se merge acolo fortat, cu amenintari cu datul afara

Nu cred ca exisa simpatizant pesede pe lumea asta care sa nu vrea sa mearga gratuit intr-o excursie la Bucuresti, mai ales daca i s-a promis o masa dupa incheierea actiunii.

#85
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

View Postrosix, on 08 iunie 2018 - 14:47, said:


Nu cred ca exisa simpatizant pesede pe lumea asta care sa nu vrea sa mearga gratuit intr-o excursie la Bucuresti, mai ales daca i s-a promis o masa dupa incheierea actiunii.
S-au promis chiar si 4 mese, plus bani de cheltuiala.
Iar daca esti bugetar te si ponteaza ca ore lucrate si te are in vedere cand e de dat prime si bonusuri Posted Image Pe langa ca ai decontare de transport la alegere, sa nu te inghesui cu pulimea la autocar.

#86
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postblotunga, on 08 iunie 2018 - 14:46, said:

Nu ești bugetar?
Nu. Si nici la tv nu ma uit decat la sport. Asa ca nu fac misto, chiar nu stiu ce miting.

Edited by Ion_de_la_Raion, 08 June 2018 - 15:49.


#87
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 09.04.2008

View Postrosix, on 08 iunie 2018 - 14:47, said:



Nu cred ca exisa simpatizant pesede pe lumea asta care sa nu vrea sa mearga gratuit intr-o excursie la Bucuresti, mai ales daca i s-a promis o masa dupa incheierea actiunii.
Dacă aș avea timp și nimic mai bun de făcut m-aș duce doar așa ca să mai recuperez din banii ce mi-ai furat de-a lungul anilor. Și aș scanda mue PSD.

#88
prorepublica

prorepublica

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 07.06.2018
ESTE OFICIAL!

Profesor: Încearcă să ne racoleze pentru mitingul PSD. Ne-au lăsat invitație scrisă pe tablă


Cred ca se poate muta pe Poiana!

Edited by prorepublica, 08 June 2018 - 19:18.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate