Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Angajare cateva ore pe luna. Ce am nevoie ?

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View Postkolfleading, on 07 iunie 2018 - 15:11, said:

N-are nimeni informatii mai concrete?
vezi un post mai sus.

#38
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,971
  • Înscris: 01.03.2013

View Postflp014, on 08 iunie 2018 - 08:45, said:

vezi un post mai sus.
Vad doar discutii despre oportunitatea deciziei...dar eu nu doresc sa discut acest aspect. Decizia e luata.
As aprecia informatii mai exacte despre procedurile propriu-zise pentru ca o persoana fizica sa angajeze alte 3 persoane fizice, pe durata de 30 de zile, pentru lucrari de constructii (gard - imprejmuire).

#39
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View Postkolfleading, on 09 iunie 2018 - 08:41, said:

Vad doar discutii despre oportunitatea deciziei...dar eu nu doresc sa discut acest aspect. Decizia e luata.
As aprecia informatii mai exacte despre procedurile propriu-zise pentru ca o persoana fizica sa angajeze alte 3 persoane fizice, pe durata de 30 de zile, pentru lucrari de constructii (gard - imprejmuire).
vrei sa ii tii pe teren intr-o baraca ceva ? Atunci probabil ca ar trebui sa te gandesti la asta.
Dar daca ei vin la munca zilnic, atunci nu vad de ce sa iti bati capul cu altceva.Sunt prieteni care te ajuta si faceti si voi miscare...
LE: 30 de zile pentru gard???

Edited by flp014, 09 June 2018 - 08:44.


#40
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017

View Postkolfleading, on 09 iunie 2018 - 08:41, said:

Vad doar discutii despre oportunitatea deciziei...dar eu nu doresc sa discut acest aspect. Decizia e luata.
As aprecia informatii mai exacte despre procedurile propriu-zise pentru ca o persoana fizica sa angajeze alte 3 persoane fizice, pe durata de 30 de zile, pentru lucrari de constructii (gard - imprejmuire).

Ca persoana fizica, conform legii, NU exista absolut nicio procedura.
Este ILEGAL.
Daca esti persoana fizica autorizata (PFA) poti angaja zilieri in conditiile legii.
Am detaliat in posturile anterioare unse se gasesc si legile respective.

#41
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,971
  • Înscris: 01.03.2013

View Postflp014, on 09 iunie 2018 - 08:44, said:

30 de zile pentru gard???

Nu-i tin in baraca. Ei vin zilnic la lucru. Am de facut aprox. 90 m de imprejmuire, din care:
  • 75 m gard din placi de beton cu fundatie turnata din beton armat
  • 15 m gard la front stradal, cu fundatie din beton armat, elevație din beton armat, stalpi ziditi din boltari, tencuit, aplicat tencuiala decorativa, confectionat si montat panouri decorative din fier forjat, poarta oscilo-batanta acces auto, poarta acces pietonal.
30 de zile este ... optimist.

View Postflp014, on 09 iunie 2018 - 08:44, said:

nu vad de ce sa iti bati capul cu altceva.Sunt prieteni care te ajuta si faceti si voi miscare...
Construiesc pe o strada destul de circulata din Timisoara. Sunt chiar in oras, nu printr-o comuna la periferie, nu sunt la țară.
Si nu am incredere in toti vecinii. Nu m-as mira sa ma trezesc cu controale ITM, de rutina sau ca urmare a unei reclamatii de la vecini.

PS: Repet: v-as ruga sa trecem peste partea cu oportunitatea angajării. Nelamurirea mea este CUM?


View PostNaijax, on 09 iunie 2018 - 08:54, said:

Ca persoana fizica, conform legii, NU exista absolut nicio procedura.
Este ILEGAL.
Procedura descrisa superficial:
http://ateliercontab...este-procedura/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate