Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Perețel de tenis în București?

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
renti

renti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.11.2007
Salutare tuturor!

Știe cineva pe unde se poate juca tenis la perete în București? Poate prin Sector 4?

#2
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Se numeste squash si sunt cateva prin Bucuresti, unul chiar in sector4. Cauta pe google.

#3
renti

renti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.11.2007

 lexis1, on 06 iunie 2018 - 12:38, said:

Se numeste squash si sunt cateva prin Bucuresti, unul chiar in sector4. Cauta pe google.

Mulțumesc, dar nu pentru squash, am specificat tenis. Joc de 10 ani destul de des, dar simt nevoia cateodată de a mai unge loviturile, în special când schimb racheta sau tipul de racordaj.
Idei?

#4
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
nu exista din cate stiu eu.

 lexis1, on 06 iunie 2018 - 12:38, said:

Se numeste squash si sunt cateva prin Bucuresti, unul chiar in sector4. Cauta pe google.
cred ca vrea in aer liber, nu inchis in cusca

#5
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Este o sala de squash daca te ajuta...la Pod Vitan le zice squash4all. Altfel destul de greu, scolile au curtile inchise pe acolo mai jucam la perete cand eram copii.

#6
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
E greu sa găsești ce vrei tu._Dar exista o chestie o sfoara legata de mingea de tenis cu o chestie care se fixează de asfalt.O poți pune oriunde indicat ar fi in parc

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Da orice perete nu merge ?
E drept că până ies locatarii cu toporul.
Eu făceam asta în curtea școlii când eram mic.

#8
renti

renti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.11.2007

 Un-ZeU, on 06 iunie 2018 - 12:52, said:

E greu sa găsești ce vrei tu._Dar exista o chestie o sfoara legata de mingea de tenis cu o chestie care se fixează de asfalt.O poți pune oriunde indicat ar fi in parc

Am incercat, am luat de la Decathlon, dar se sparg mingiile destul de repede cand joci mai intens putin.

Edited by renti, 06 June 2018 - 13:01.


#9
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007
E ciudat de cat de putini astfel de pereti (oficiali) mai exista in ziua de azi, unde te poti antrena singur ... pe vremuri erau relativ usor de gasit, eu bateam mingea de cateva ori pe saptamana de un astfel de perete cand eram adolescent (care era intr-o baza sportiva, langa un teren). Acum in Cluj stiu un astfel de perete doar la Complexul Sportiv Gheorgheni (unde e gratuit, dar trebuie sa-ti faci rezervare si nu e tocmai usor de prins). Chiar nu inteleg de ce nu fac mai multi asa ceva, e plin de terenuri de tenis, dar foarte rar gasesti pereti pentru a te antrena singur.

Edited by utopium, 06 June 2018 - 13:03.


#10
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Mi-ai dat idee de afacere colegule.
Pereței de tenis :)

#11
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Io5Md8OIe-w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

prin vechile baze sportive mai sunt pereti uitati, in bazele noi se lucreza doar cu instructor (profit mai mare).



http://blog.tenisbox...artener-de-joc/

Edited by arg, 06 June 2018 - 13:13.


#12
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Au ciordit Tiriac, Pescariu, Nastase si cei ca ei tot ce era legat de sport si le-au facut private si cu taxa premium... deasta au disparut.
Saraca Halep cand o sa se retraga nu ii mai ramane nimic de furat si ei, doar niste bani de la stat, ca proprietati nu mai apuca de dinozaurii batrani care inghit tot.

 utopium, on 06 iunie 2018 - 13:02, said:

E ciudat de cat de putini astfel de pereti (oficiali) mai exista in ziua de azi, unde te poti antrena singur ... pe vremuri erau relativ usor de gasit, eu bateam mingea de cateva ori pe saptamana de un astfel de perete cand eram adolescent (care era intr-o baza sportiva, langa un teren). Acum in Cluj stiu un astfel de perete doar la Complexul Sportiv Gheorgheni (unde e gratuit, dar trebuie sa-ti faci rezervare si nu e tocmai usor de prins). Chiar nu inteleg de ce nu fac mai multi asa ceva, e plin de terenuri de tenis, dar foarte rar gasesti pereti pentru a te antrena singur.

Edited by lexis1, 06 June 2018 - 13:06.


#13
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 05.06.2006
Am vazut persoane care jucau in spatele Academiei Militare.

Attached Files



#14
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Loveste mingea de bloc. Aia de la parter te vor adora.

#15
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
eu cand eram copil jucam la "peretelul" blocului (pe laterala) sau la "peretelul" scolii. Uneori mai ajungeam la cotroceni pe stadion pentru ca pe arenele BNR erau niste locuri unde te puteai antrena si cu peretele. Acum nu mai stiu situatia din pacate.

#16
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

Quote

Perețel
??????

Attached File  facepalm.gif   2.21MB   25 downloads

#17
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
@ exceswater
uita-te in postul #11

#18
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Da mo da. Frumos elegant cât de cât.

Attached File  luta_65230700.jpg   145.05K   25 downloads


Da' perețel ?

Perețel ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate