Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Predictii BAC 2018 - Profil Real. Sesiunea Speciala Vs Vara. Exista Vreo Relatie?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
romanul01

romanul01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.06.2018
[ https://i.imgur.com/2yuYfFt.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ce ziceti ca pica anul asta?

#2
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Este interesanta concluzia unui reportaj despre invatamantul romanesc: nici o tara nu isi bate joc de elevi ca Romania - 18 materii, majoritatea fara legatura cu profilul liceului.

Nimeni nu te va intreba de nota de la BAC, mai ales de nota de la romana daca tu ai fost la real.
Important e sa ai 5, sa stii ce vrei sa faci pe viitor, restul e (complet) irelevant.

Edited by PlatonX, 06 June 2018 - 10:31.


#3
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
pune mana si invata, lasa softpedia

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

View Postromanul01, on 06 iunie 2018 - 10:27, said:

Predictii BAC 2018 - Profil Real
Ori e real ori predictie. Cele doua nu se pupa.

#5
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
o sa pice romanul:)...anul asta se lanseaza partea a doua a filmului Morometii  Posted Image


La fel am facut si eu cand am dat bacul:))..am citit pe net predictii..am avut noroc, a picat exact ce se spunea.. acum sa nu intelegi gresit...la mine a fost o exceptie:)..cel mai bine e sa inveti:)..Dar, cum bacul este politic, an electoral, sunt absolut convins ca vom avea o promovabilitate de 70-80%Posted Image

Edited by jimi91, 06 June 2018 - 10:55.


#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ca să nu ai probleme tu învață tot.

#7
RCmake

RCmake

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 08.10.2011

View Postjimi91, on 06 iunie 2018 - 10:52, said:

o sa pice romanul:)...anul asta se lanseaza partea a doua a filmului Morometii  Posted Image


La fel am facut si eu cand am dat bacul:))..am citit pe net predictii..am avut noroc, a picat exact ce se spunea.. acum sa nu intelegi gresit...la mine a fost o exceptie:)..cel mai bine e sa inveti:)..Dar, cum bacul este politic, an electoral, sunt absolut convins ca vom avea o promovabilitate de 70-80%Posted Image

Oare ce sanse erau ca in 2007 sa pice la cei de la profil real, la partea scrisa " În grădina Ghetsemani" ? Posted Image

#8
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostRCmake, on 06 iunie 2018 - 13:21, said:

Oare ce sanse erau ca in 2007 sa pice la cei de la profil real, la partea scrisa " În grădina Ghetsemani" ? Posted Image

nu era an electoral:))...

2007 nu a fost anul cu variantele date?? my friend...promovabilitatea in acel an a fost de 90%Posted Image

pff, cred ca in anul ala au fost date variantele..pe bune..te plangi pentru cel mai usor bac din istorie? hai sa fim seriosi..daca vrei bac pe bune, il luam pe cel al lui Funeriu, desi, omul a fost o jigodie cu subiectele si schimbarea bacului in mijlocul anului :)

Edited by jimi91, 06 June 2018 - 13:52.


#9
RCmake

RCmake

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 08.10.2011

View Postjimi91, on 06 iunie 2018 - 13:47, said:

nu era an electoral:))...

2007 nu a fost anul cu variantele date?? my friend...promovabilitatea in acel an a fost de 90%Posted Image

pff, cred ca in anul ala au fost date variantele..pe bune..te plangi pentru cel mai usor bac din istorie? hai sa fim seriosi..daca vrei bac pe bune, il luam pe cel al lui Funeriu, desi, omul a fost o jigodie cu subiectele si schimbarea bacului in mijlocul anului Posted Image

Nu am idee la ce variante date te referi .... De promovabilitate ce sa zic, am cautat acum si am ramas surprins ca in acea vara rata de promovabilitate a fost de  82,08 %..

Esenta mesajului era ce a picat la romana scris ....

#10
Patiserul

Patiserul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.05.2018

View Postromanul01, on 06 iunie 2018 - 10:27, said:

[img]
ce ziceti ca pica anul asta?

Tu.

#11
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostRCmake, on 06 iunie 2018 - 14:37, said:


Nu am idee la ce variante date te referi .... De promovabilitate ce sa zic, am cautat acum si am ramas surprins ca in acea vara rata de promovabilitate a fost de  82,08 %..

Esenta mesajului era ce a picat la romana scris ....

cele 100 de variante, din care se tragea la sorti:).....adica aveai de la inceputului anului subiectele examenului:)

#12
RCmake

RCmake

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 08.10.2011

View Postjimi91, on 06 iunie 2018 - 17:05, said:


cele 100 de variante, din care se tragea la sorti:).....adica aveai de la inceputului anului subiectele examenului:)

Nu cred ca era asa prin 2007 ... Cel putin mie nu imi zice nimic partea cu 100 de variante :)

#13
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostRCmake, on 06 iunie 2018 - 17:44, said:


Nu cred ca era asa prin 2007 ... Cel putin mie nu imi zice nimic partea cu 100 de variante Posted Image

eu stiu ca in 2007 a fost asa..dar poate ma insel:|...sunt variantele de pe care se invata si in ziua de azi

#14
destinitis

destinitis

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.06.2018

View Postromanul01, on 06 iunie 2018 - 10:27, said:

[ https://i.imgur.com/2yuYfFt.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ce ziceti ca pica anul asta?
am cautat tot ce a picat din 2004 pana azi, uitandu-ma pe programa lor (autorii canonici-http://subiecte.edu.ro/2018/simulare/ sectiunea OMEN SIMULARE) am ajuns la concluzia ca trebuie sa inveti asa:
Ion
Ultima noapte
Enigma Otiliei
Morometii
Eu nu strivesc corola de minuni a lumii
Testament
Ryga
Leoaica tanara, iubirea
Sigur pica Petrescu/Rebreanu la real, si la uman Calinescu/Preda

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate