Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Probleme de serviciu

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#19
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Ce loc de munca ai ? manipulant ?

Edited by diegodanny, 06 June 2018 - 11:38.


#20
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015

View Posttrollerul_de_serviciu, on 06 iunie 2018 - 11:31, said:

Hai mah, sa fim serios, ASTA e problema, ca IT-stul a facut si a dres ?!
Ce naiba ?!!?!?!?!
Adica dia un mail, semna, si te mici ca "tu ai dat mail" ?!
Exista 180 de posibilitati de a afla cine a dat mail, dar asta nu conteaza absolut deloc:
1. adresa de mail
2. adresa ip, daca e din reteaua de serviciu sau aveti programe de monitorizare
3. turnator colegi
Repet, e irelevant.

Problema e cu conditiile de lucru, asta discutati.
problema in sine e ca ei incerca sa inabuse cererea si nemultumirile oamenilor si sa ne faca sa tacem .
ei au spus ca a descoperit it-stul ca sa vedem noi cat de dotati sunt ei.

#21
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,532
  • Înscris: 01.08.2006
Clar ca e o problema generala acolo. Trebuie sa va adunati si sa cereti conditiile pe care le vreti. Ca daca se trezeste doar cate unul ca vrea ceva, nu rezolvati nimic si tot de prosti sunteti luati.
In cazul tau particular, daca ramai singur pe pozitii cu cererile, o sa fii luat de prost si poate se ajunge si mai rau si o sa vrei sa pleci din firma. Daca oricum vrei sa pleci din firma, da-i la ITM si politie, cum am zis mai sus.

#22
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015

View Postdiegodanny, on 06 iunie 2018 - 11:35, said:

Ce loc de munca ai ?
nu stiu daca e bine sa scriu lucrul asta aici.

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Prima greșeală a fost că te-ai apucat să vorbești în numele altora fără ca ei să-ți fi dat acest drept. Ești lider de sindicat sau reprzentant al angajaților? Dacă nu, poți fi acuzat de aducere de prejudicii de imagine conducerii/punctului de lucru (depinde ce și cum aveți prin R.I.)
A doua greșeală este că nu-ți asumi ceea ce ai făcut. Dacă vin cei de la centru, cine va vorbi în numele colectivului?

Desigur, la astea trebuia să te gândești înainte de a trimite mailul.

L.E. Tot văd sfaturi cu reclamația la ITM dar niciunul nu spune ce să reclami. Faptul că nu ești mulțumit cu raportul muncă/salariu nu e de reclamat ITM-ului.

Edited by MembruAnonim, 06 June 2018 - 11:40.


#24
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,212
  • Înscris: 23.08.2014

View Postredbotos, on 06 iunie 2018 - 10:23, said:

Buna
ieri sa intamplat ceva la serviciu ce nici nu imi puteam imagina.
am fost chemat in biroul directorului fabricii , care era impreuna cu sefa de depozit .
cu o zii inainte am vorbit la telefon , cam mult ,vreo 8 minute.
si credeam ca din cauza asta ma chemat.
dar nu pt asta m-au chemat , ci pt a ma intreba daca am trimis un mail la Bucuresti unde au sediul.
eu in urma cu ceva timp (cam doua saptamani) am trimis un mail cu o chemare la niste discutii.
de la salarii pana la conditii de munca .
normele de lucru au crescut si era normal sa cerem ceva.
am inteles ca sa intrebat individual daca sunt nemultumiri.
mai grav , dupa ce ma intrebat pe mine , au spus ca it-stul lor , mi-a dat de urma.
si ca eu am trimis mail-ul.
eu nu am recunoscut de loc ca eu am trimis mailul , si mi-a spus sa-mi iau concediu pana pe 15 urmand sa revin la munca pe 18.
au dreptul sa faca presiuni individuale asupra muncitorilor?
pt ca daca se recunoaste la nivel de individ , se da afara, dar la nivel colectiv e alta problema.
eu am avut curajul asta , pt ca urmeaza sa-mi schimb locul de munca, dar macar pt colegii mei sa ramana un pic mai bine.
Nu mai face treburi din astea daca nu ai acceptul  si sustinerea colegilor.Daca isi luau toti concediu deodata cu tine, sa vezi cum dadeau inapoi.Asta e strategia, presiuni individuale.Inainte de a face o treaba din asta, asigurate ca ai sustinerea colegilor, altfel iti iei sutul in fund.

#25
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,532
  • Înscris: 01.08.2006
Eu zic sa-i mai si inregistrezi si chiar sa dai cateva emailuri la niste ziare, televiziuni, etc. Daca ai curaj... Ca daca nu merge cu institutiile statului, poate macar cineva din presa o sa fie interesat de subiect.

#26
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postredbotos, on 06 iunie 2018 - 11:37, said:

nu stiu daca e bine sa scriu lucrul asta aici.
Ma refeream daca ai o calificare buna gen stivuitorist Posted Image cu calificarea asta gasesti multe locuri platite bine Posted Image

Edited by diegodanny, 06 June 2018 - 11:39.


#27
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
Buna ziua.
Suntem echipa de motostivuitoristi de la punctul de lucru  XXXXXX, care asigura , dupa cum bine stiti, manevrarea si manipularea in siguranta a paletilor si materealelor .
Suntem o echipa mica , care asigura la timp incarcarea autocamioanelor , manevrarea paletilor , functionarea productiei, etc.
Suntem profesionisti  care muncim de mai multi ani, acumuland o experienta vasta in domeniu.
Dar de ceva vreme , multi colegi se plang de anumite conditii .
De aceea facem un apel la dumneavoastra , pt a se face o sedinta cu toti colegii pentru a purta o discutie amiabila, iar in urma acesteia sa ajungem la un acord comun .
Va multumim pt intelegere si asteptam raspunsul dumneavoastra pana pe 15 iunie.

Data 29-05-2018

asta e mailul trimis

#28
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postredbotos, on 06 iunie 2018 - 11:42, said:

Buna ziua.
Suntem echipa de motostivuitoristi de la punctul de lucru  XXXXXX, care asigura , dupa cum bine stiti, manevrarea si manipularea in siguranta a paletilor si materealelor .
Suntem o echipa mica , care asigura la timp incarcarea autocamioanelor , manevrarea paletilor , functionarea productiei, etc.
Suntem profesionisti  care muncim de mai multi ani, acumuland o experienta vasta in domeniu.
Dar de ceva vreme , multi colegi se plang de anumite conditii .
De aceea facem un apel la dumneavoastra , pt a se face o sedinta cu toti colegii pentru a purta o discutie amiabila, iar in urma acesteia sa ajungem la un acord comun .
Va multumim pt intelegere si asteptam raspunsul dumneavoastra pana pe 15 iunie.

Data 29-05-2018

asta e mailul trimis
Pai daca ai meseria asta de ce mai stai la ei ??? gasesti peste tot locuri platite bine.

Edited by diegodanny, 06 June 2018 - 11:45.


#29
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View Postredbotos, on 06 iunie 2018 - 11:33, said:

itm-ul e in mana cu ei , adica cu toti patronii din zona.
iar la politie nu prea am de ce sa-i dau , pt ca nu ma acuzat inca.
am inteles de la un coleg ca vine cineva de la conducere , iar eu trebuie sa nu fiu pe acolo cand vine.
imi pare rau ca am semnat concediul.
oricum , avem contract pe un an .
du-te la DNA si da in gat si pe aia de la ITM.
Da-i in gat pe toti parazitii, mama lor de pungasi.

Edited by WinstonMontana, 06 June 2018 - 11:45.


#30
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
nu prea sunt locuri de munca in zona pe profilul asta.
am depus cv ul in alta parte si astept raspuns.

#31
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,998
  • Înscris: 14.03.2013

View PostRedDev, on 06 iunie 2018 - 10:36, said:

IT-istul pe post de dulău.

Parcă cu GDPR e ilegal să cauți în datele oamenilor fără să fie inștiințați.
Daca este trimit de pe emailul companiei nu este nimic ilegal.

#32
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015

View PostWinstonMontana, on 06 iunie 2018 - 11:45, said:

du-te la DNA si da in gat si pe aia de la ITM.
Da-i in gat pe toti parazitii, mama lor de pungasi.
nu am nimic la mana ca sa-i pot acuza.

View Postjm2010, on 06 iunie 2018 - 11:46, said:

Daca este trimit de pe emailul companiei nu este nimic ilegal.
dupa cum am mai spus , am trimis mail ulde acasa.

#33
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View Postredbotos, on 06 iunie 2018 - 11:46, said:

nu am nimic la mana ca sa-i pot acuza.
Dar nu trebuie sa ai nimic la mana.Trebuie sa spui DNA-ului ce ne-ai spus si noua aici si restul fac  ei filajul si toate cele.
Sigur astia au acoperire un trantor din parlament, astfle nu-si permiteau sa faca chestii din astea. Si pica toata reteaua cu tot cu parlamentarul ala care ii acopera.

#34
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postredbotos, on 06 iunie 2018 - 11:47, said:

nu am nimic la mana ca sa-i pot acuza.


dupa cum am mai spus , am trimis mail ulde acasa.
Posibil sa te cunoasca dupa numele adresei de mail.
Ai cumva adresa de mail facuta cu numele tau ?
Daca te angajezi in alta parte grija mare ce vorbesti cu colegii ca de lingai tot nu scapi.

Edited by diegodanny, 06 June 2018 - 11:50.


#35
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,998
  • Înscris: 14.03.2013

View Postredbotos, on 06 iunie 2018 - 11:47, said:

dupa cum am mai spus , am trimis mail ulde acasa.
Nu am vazut post-ul acela. Oricum, ai trimis conducerii in Bucuresti. Aia probabil au luat legatura cu cei de la tine si i-au intrebat: care e problema, ce vrea si omul asta, rezolvati problema. Asa s-a ajuns la tine. Nu cred ca e vreun mister aici.
Ca idee, cum zicea cineva mai sus, daca nu ai sustinerea clara a colegilor, nu vorbi in numele lor ca vei pica tu rau si vei fi singur cand vei fi intrebat.

#36
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,074
  • Înscris: 20.12.2007

View Postredbotos, on 06 iunie 2018 - 11:42, said:

Buna ziua.
Suntem echipa de motostivuitoristi de la punctul de lucru  XXXXXX, care asigura , dupa cum bine stiti, manevrarea si manipularea in siguranta a paletilor si materealelor .
Suntem o echipa mica , care asigura la timp incarcarea autocamioanelor , manevrarea paletilor , functionarea productiei, etc.
Suntem profesionisti  care muncim de mai multi ani, acumuland o experienta vasta in domeniu.
Dar de ceva vreme , multi colegi se plang de anumite conditii .
De aceea facem un apel la dumneavoastra , pt a se face o sedinta cu toti colegii pentru a purta o discutie amiabila, iar in urma acesteia sa ajungem la un acord comun .
Va multumim pt intelegere si asteptam raspunsul dumneavoastra pana pe 15 iunie.

Data 29-05-2018

asta e mailul trimis
Vad ca de fapt ai dat o chestie semnat anonima
Si mai mult rau va faceti cu asta. Daca vrei sa I agenul asta de discutie mai ales intr-o companie mare, faci lucrurile pe fata cu convocare de sedinta scrisa , cu semnaturi de la colegi si daca si cand va veni un reprezentant al companiei de la un nivel mai inalt atunci aveti grija sa aveti doleantele scrise, cu cazuri concrete si asumate de toti. Nu fugiti ca iepurii si asteptati ca ala sa faca el investigatii bazat pe o anonima

Acum niste ani am avut si noi un caz ca asta cand ne-a venit control de afara cat se poate de serios. Si niciunul dintre reclamagii nu a iesit in fata cu nimic de s-a ajuns la situatia paradoxala ca managementul ala parat de toti sa vorbeasca argumentat si sa ofere explicatiile solicitate inspectiei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate