Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

FarCry3 Classic Edition!

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Salutare,
Vad ca se lanseaza FarCry3 Classic Edition, pentru mine FarCry3 a fost cel mai tare din seria farCry, acum ma gandeam sa-l reinstalez insa am dat peste stirea cu FarCry3 Classic. Ce stiti de varianta asta, merita cumparata, vine cu grafica imbunatatita fata de original? L-a cumparat careva deja? Ma refer strict la varianta de PC.
Multumesc anticipat!

#2
ghost_

ghost_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 16.08.2017
FarCry 4 a fost cel mai tare din serie,parerea mea

#3
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
Vezi asta :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jGbTBeRL7fc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,996
  • Înscris: 07.11.2006
Toate au fost bune,chiar si mult hulitul Far Cry 2.
Celor carora le place acest gen de jocuri le place toata seria.
Carcotasii in schimb nu pot fi niciodata multumiti,de parca ar fi dezvoltatori de jocuri,in fond fiind doar trompete care aduna de ici de colo stiri critice si le trantesc semidoct amarastenilor.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

 ghost_, on 06 iunie 2018 - 01:09, said:

FarCry 4 a fost cel mai tare din serie,parerea mea
Nu vreau sa calc pe nimeni pe coada, dar mie ambele, plus FC3 Blood Dragon mi s-au parut cam aceeasi ciorba reincalzita. Gameplay extrem de asemanator, locatii diferite si poveste putin diferita.
Macar 3-ul il avea ca protagonist pe nebunul de Vaas, plus secventa aia bestiala cand trebuia sa arzi campurile de iarba pe ritmurile piesei lui "Make it Bun Dem" a lui Skrillex & Damian "Jr. Gong" Marley.

Nu spun ca au fost jocuri slabe, dar nu au prea venit cu nimic nou. Acelasi stil de gameplay l-am vazut si in seriile Assassins Creed sau Just Cause. Anyway, trebuie sa-mi fac timp sa joc FC Primal si FC5, fiindca nu am avut pana acum timp si procesor potrivit pentru ele.

 maladetz, on 05 iunie 2018 - 23:52, said:

Salutare,
Vad ca se lanseaza FarCry3 Classic Edition, pentru mine FarCry3 a fost cel mai tare din seria farCry, acum ma gandeam sa-l reinstalez insa am dat peste stirea cu FarCry3 Classic. Ce stiti de varianta asta, merita cumparata, vine cu grafica imbunatatita fata de original? L-a cumparat careva deja? Ma refer strict la varianta de PC.
Multumesc anticipat!
Din cate stiu FC3 nu a fost lansat initial pe console, iar acum va fi lansat in varianta FC3 Classic Edition.
E ceva in genul re-lansarii The Elder Scrolls 5:Skyrim pe console.

Edited by Hider141, 06 June 2018 - 08:21.


#6
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 06.07.2005

 Hider141, on 06 iunie 2018 - 08:12, said:

Din cate stiu FC3 nu a fost lansat initial pe console, iar acum va fi lansat in varianta FC3 Classic Edition.
E ceva in genul re-lansarii The Elder Scrolls 5:Skyrim pe console.
Atat FC3 si Skyrim au fost disponibile pe console la lansare. Sursa: le-am jucat atunci.

Cat despre joc in sine, meh. Incepuse sa devina enervant de cate ori a supravietuit protagonistul in situatii imposibile.

Edited by vimann, 06 June 2018 - 09:10.


#7
ghost_

ghost_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 16.08.2017

 Hider141, on 06 iunie 2018 - 08:12, said:

Macar 3-ul il avea ca protagonist pe nebunul de Vaas, plus secventa aia bestiala cand trebuia sa arzi campurile de iarba pe ritmurile piesei lui "Make it Bun Dem" a lui Skrillex & Damian "Jr. Gong" Marley.


daca o iei asa,si eu pot sa afirm ca desi fc 4 mi-a placut cel mai mult din serie,finalul la farcry 5 a fost cel mai frumos.Iarasi din pct. meu de vedere si personal, personajul The Father(Joseph Seed)  a fost cel mai reusit   si a jucat cel mai bine de-a lungul storyline-ului.Mai ales ochelarii aia galbeni sunt mortali:)
Din toata seria farcry,personajul The Father  was the best !!!

p.s cand ai timp sa joci farcry primal si 5.Sunt excelente.Mie din toata seria FarCry,singurul care nu mi-a placut a fost 2-ul,in rest toate sunt excelente!

Edited by ghost_, 06 June 2018 - 10:12.


#8
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011

 un-simplu-om, on 06 iunie 2018 - 07:14, said:

Vezi asta :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jGbTBeRL7fc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pff, parca arata mai bine originalul :)
Ma asteptam sa lucreze mai mult la detalii....

 ghost_, on 06 iunie 2018 - 01:09, said:

FarCry 4 a fost cel mai tare din serie,parerea mea
FarCry4 este FarCry Primal nu? Pe ala doar l-am inceput, dar la vremea aia aveam un laptop care era un pic depasit pe partea grafica si am renuntat, poate o sa-l reiau...

 ghost_, on 06 iunie 2018 - 10:05, said:

daca o iei asa,si eu pot sa afirm ca desi fc 4 mi-a placut cel mai mult din serie,finalul la farcry 5 a fost cel mai frumos.Iarasi din pct. meu de vedere si personal, personajul The Father(Joseph Seed)  a fost cel mai reusit   si a jucat cel mai bine de-a lungul storyline-ului.Mai ales ochelarii aia galbeni sunt mortali:)
Din toata seria farcry,personajul The Father  was the best !!!

p.s cand ai timp sa joci farcry primal si 5.Sunt excelente.Mie din toata seria FarCry,singurul care nu mi-a placut a fost 2-ul,in rest toate sunt excelente!
Poi finalul sincer nu prea mi-a placut, si am facut ambele variante(nu eram multumit de cum se terminase prima data). Nu vreau sa fac spoil dar am fost cam dezamagit.... :)

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

 maladetz, on 06 iunie 2018 - 21:14, said:

FarCry4 este FarCry Primal nu? Pe ala doar l-am inceput, dar la vremea aia aveam un laptop care era un pic depasit pe partea grafica si am renuntat, poate o sa-l reiau...
Nu.
Far Cry 4 e un alt joc, si e despre o tara fictiva din Himalaya condusa de un rege opresiv pe nume Pagan Min. Far Cry Primal e un spin-off.

#10
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011

 Hider141, on 07 iunie 2018 - 07:36, said:

Nu.
Far Cry 4 e un alt joc, si e despre o tara fictiva din Himalaya condusa de un rege opresiv pe nume Pagan Min. Far Cry Primal e un spin-off.
Multumesc, o sa joc FarCry4 si dupa o sa rejoc FarCry3. Primal merita jucat?

#11
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Nu am jucat deocamdata Primal, doar Far Cry 5 l-am inceput azi.
Dar din spusele colegului @ghost_ e un joc bun si Far Cry Primal.

#12
ghost_

ghost_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 16.08.2017
Farcry Primal are si gradul de dificultate un pic marit,ceea ce il face senzational.O sa vedeti ca atunci cand o sa ajungeti sa va bateti cu un boss pe nume ULL,o sa stati 30-45 minute ca sa-l bateti asa de rezistent e.O sa consumati tot arsenalul de arme+compania de animalute si tot nu o sa-I faceti fata,si asta pe grad de dificultate normal Posted Image
Si mai e un boss pe nume Batari,iti blestemi zilele.fata de versiunile normale de farcry din serie,asta primal are gradu de dificultate mai mare,mie asa mi s-a parut

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZXOc1iYwUys?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ghost_, 07 June 2018 - 21:52.


#13
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011

 ghost_, on 07 iunie 2018 - 21:46, said:

Farcry Primal are si gradul de dificultate un pic marit,ceea ce il face senzational.O sa vedeti ca atunci cand o sa ajungeti sa va bateti cu un boss pe nume ULL,o sa stati 30-45 minute ca sa-l bateti asa de rezistent e.O sa consumati tot arsenalul de arme+compania de animalute si tot nu o sa-I faceti fata,si asta pe grad de dificultate normal Posted Image
Si mai e un boss pe nume Batari,iti blestemi zilele.fata de versiunile normale de farcry din serie,asta primal are gradu de dificultate mai mare,mie asa mi s-a parut

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZXOc1iYwUys?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Intr-adevar primal merita jucat, m-am apucat in seara asta de el si nu mai reuseam sa ies din joc asa de tare m-a prins. Joc cu dificultatea pe medium, ma cam dispera ca nu gasesc rapid ingredientele pentru upgrade la arc(nu am rabdare :D)

#14
ghost_

ghost_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 16.08.2017
in general jocurile sunt frumoase sa le termini complet adica sa faci si side questurile nu doar cele main+descoperit toate zonele..

#15
monk teo

monk teo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 06.12.2006

 ghost_, on 11 iunie 2018 - 05:35, said:

in general jocurile sunt frumoase sa le termini complet adica sa faci si side questurile nu doar cele main+descoperit toate zonele..

daca nu ai rabdare (eu de obicei am) sa faci toate misiunile si cele "adiacente" mai bine nu te apuci de joc

Edited by monk teo, 13 June 2018 - 07:37.


#16
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
In unele jocuri misiunile si obiectivele secundare devin cam repetitive de la o vreme. Nu sunt ca misiunile secundare din Witcher 3, unde fiecare e diferita si ai tot timpul senzatia ca nu se repeta.

#17
ghost_

ghost_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 16.08.2017

 Hider141, on 13 iunie 2018 - 09:11, said:

In unele jocuri misiunile si obiectivele secundare devin cam repetitive de la o vreme. Nu sunt ca misiunile secundare din Witcher 3, unde fiecare e diferita si ai tot timpul senzatia ca nu se repeta.
indiferent daca misiunile adiacente devin repetitive si plictisitoare tot trebuie sa le faci dupa parerea mea pt. ca facandu-le te va ajuta f.mult atunci cand va trebuie sa dai fata in fata cu "Bossul".Experienta acumulata pe parcursul misiunilor side+gearul iti va usura f.mult gameplayul,iar exp. de gaming este mult mai placuta pe finalul jocului unde se presupune ca jocul trebuie sa fie mai greu si mai intensiv.Sint multi care fac doar misiunile main si-si blesteama zilele atunci cand ajung pe finalul jocului pt. ca nu au gear adecvat+experienta dand vina pe producator ca a facut jocul greu.Misiunile side nu sunt puse chiar la intamplare.
Mie imi place ca atunci cand joc un joc sa cercetez si ultimul colt al hartii....

p.s mentionez ca jocurile noi au o tendinta cu care eu nu prea sunt de acord si anume atunci cand bati bossul,jocul iti da voie sa continui mai departe cu exploratul hartii si acumulat exp.Din pct. meu de vedere pe mine ma lasa rece acest aspect pt ca dupa ce bati bossul nu stiu dar parca totul devine plictisitor un fel de n-ar mai fi,joci asa ca sa te afli in treaba,asa cum e si in farcry 5.Din pct. meu de vedere ar fi frumos sa poti alege tu ca player cand sa termini jocul.Mie unu mi-ar placea de ex. sa pot alege eu momentul cand sa termin jocul facand intai toate side questurile si absolut totul si dupa acea sa termin jocul...

Edited by ghost_, 13 June 2018 - 15:18.


#18
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,996
  • Înscris: 07.11.2006
Corect.
Si eu procedez asa.Ultima misiune este cea dupa care apare game over.Nu mai are farmec sa mai cauti doua cufere,trei arme sau doua plante pentru ca nu vei mai avea ce face cu ele.
Iar pare de multiplayer pe mine nu ma atrage.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate