Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cartela Orange PrePay cu 0 € credit

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Samsarii de masini sunt cei mai fideli clienti.

#20
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Aveau si inainte, problema e ca mai repede il vedeai pe Dumnezeu decat sa vezi o cartela 0 euro de la Orange... daca nu plateai 5 euro nu primeai nimic.
Mie mi-au vandut o cartela (ce am aflat ulterior ca e una promotionala, din aia care se acorda gratuit in situatii precum cumpararea unui telefon) de 5 euro, si dupa activare creditul de pe ea nu putea fi folosit decat la activare de optiune sau la convorbiri in retele nationale la tarif intreg. Daca incercai sa platesti parcare prin SMS, teapa, ca nu te lasa, ca au restrictie pe credit.

Probabil e o practica prin magazine sa vanda cartelele ce le primesc sa le ofere gratuit. Mai fac un ban ciubuc.

#21
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Nu imi inchipui cum si cui vinzi cartele cu zero credit.

#22
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Celor care doar primesc apeluri?

#23
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Primesc apeluri timp de o saptamana.
Apoi ce fac, schimba numarul de fiecare data?

#24
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003
Baga o incarcare si au gratie mare.

#25
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Ti ai gasit cui sa spui sa reîncarce
Unuia care se lauda ca nu a mai încărcat de ani de zile si care la abonamentul rds plătește probabil 10 lei pe lună
Asemănarea cu orice persoane care publică pe acest forum este pur întâmplătoare

Edited by maiorukaki, 07 June 2018 - 11:00.


#26
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

View Postslai, on 07 iunie 2018 - 05:47, said:

Nu imi inchipui cum si cui vinzi cartele cu zero credit.
Ma refeream ca cartelele promo, care sunt distribuite catre vanzatori spre a fi date gratuit (de exemplu la achizitie de telefon), dar ei nu le dau si le vand ca numere cu 5 euro credit, doar ca acel credit are limitare, ori il folosesti ca optiune, ori ca apeluri la tarife standard.
Iar alea normale de 0 euro iti dau doar daca platesti 5 euro sa reincarce ei direct pe numar. Deci doar in teorie sunt 0, ca ele costa 5 euro.

#27
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postmaiorukaki, on 07 iunie 2018 - 10:59, said:

si care la abonamentul rds plătește probabil 10 lei pe lună
Ma jignesti. Cum adica 10 lei?
Nici macar 9 nu platesc.
Attached File  Untitled.png   23.97K   57 downloads

Cat crezi ca platea un client care se abona cand era reducere de 50% la abonament?
Exact 8,94/2 adica 4,47 lei. Pacat ca eu am abonament de prin 2011 si n-am prins oferta asta.

Ar fi fost cea mai mare placere sa-ti pun aici o factura de 4,47 lei.Posted Image
Iar tu sa contraataci cu cea de 15.000 de lei de la Vodafone sa se vada clar diferenta de valoare Posted Image

Edited by danutz1, 07 June 2018 - 23:52.


#28
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Dănuț tată, arată-mi și mie un cuvînt, un cuvințel acolo, ceva din postarea ta care să aibă de-a face cu subiectul acestui topic! De ce nu poți să taci (aici!) și să te duci (dincolo!)...?Posted Image

#29
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Pai vezi de unde a inceput offtopicul si provocarea si ai sa intelegi de ce nu pot.

#30
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Nu, nu înțeleg! Tot ce înțeleg e că dai cu bîta-n baltă de fiecare dată cînd apari pe aria asta!

#31
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Eu sunt curios daca pana la retragerea acestei cartele 0euro se va prezenta cineva pe aici sa spuna ca a primit asa ceva dintr-un Shop Orange.
Oricum cartelele sunt inutile daca dupa 7 zile le inchid. Mai bine iei de la concurenta, care nu inchide cartelele si nu face nici o diferenta intre cartele in functie de valoarea lor.

#32
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Va rog, unde găsesc opțiunile de pe cartelă sa vad ce oferă la 5euro. Vreau sa trec după abonament, pe cartelă. Sunt atât de nesimțiți că îmi cer la prelungirea ab. 15euro cu 10 GB.....las-o in plm...mai bine le dau eu cate 5euro/luna decât 15euro 😡😡 Alții oferă net nelimitat și ăștia sunt atât de zgârciti de parcă ar da din buzunarul lor. De aceea vreau să știu ce pot obtine la cartela, cu 5euro. Mulțumesc frumos.

Edited by floryn-dof, 11 June 2018 - 13:32.


#33
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013

View Postfloryn-dof, on 11 iunie 2018 - 13:29, said:

Va rog, unde găsesc opțiunile de pe cartelă sa vad ce oferă la 5euro. Vreau sa trec după abonament, pe cartelă. Sunt atât de nesimțiți că îmi cer la prelungirea ab. 15euro cu 10 GB.....las-o in plm...mai bine le dau eu cate 5euro/luna decât 15euro 😡😡 Alții oferă net nelimitat și ăștia sunt atât de zgârciti de parcă ar da din buzunarul lor. De aceea vreau să știu ce pot obtine la cartela, cu 5euro. Mulțumesc frumos.
Tastezi*100# si îti apare meniul principal si de acolo intri la contul tau si vezi ce optiune ai activata si ce beneficii ai incluse la acea optiune.
Uite un link de la orange pt oferta prepay:
https://www.orange.r...optiuni-prepay/

Edited by valy277, 11 June 2018 - 13:52.


#34
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Attached File  Untitled.png   17.8K   47 downloads

#35
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
valy277: Nu am cartela reîncărcabilă, sunt pe abonament și vreau sa trec pe cartelă de aceea am vrut sa vad ce beneficii oferă cartela fata de oferta primita de la Retenție (15 euro cu 10GB)
danutz1: Deci, avantaj cartela.
Mulțumesc colegi ptr răspunsuri. Decât să dau 15 euro pe 10GB, mai bine dau 5 euro pe 50GB. Corect ?? Vroiam și un telefon dar....dă-i drq cu telefonul lor.

#36
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postfloryn-dof, on 11 iunie 2018 - 14:42, said:

Decât să dau 15 euro pe 10GB, mai bine dau 5 euro pe 50GB. Corect ??
Corect pentru tine. Pentru altii abonamentul nu poate fi inlocuit cu nimic altceva.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate