Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Problema acumulatori

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Paulvw

Paulvw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 20.03.2008
Am cumparat acum 2 luni,4 acumulatori cu incarcator de pe aliexpress si au functionat perfect pana astazi cand au inceput sa se descarce dupa maxim 10 cadre fiecare. A mai patit cineva asa ceva ? Problema a inceput de cand am facut cateva poze cu niste inele macro.

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Eu  nu vad legatura intre acumulatori si inele.

Marfa din China e loterie.

#3
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 30.04.2007
probabil inelele nu au un izolator in zona in care "acopera" contactele electrice de pe corpul aparatului si "scurtcircuiteaza", facilitind descarcarea bateriilor.

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,291
  • Înscris: 07.02.2003
Consum mare. Scoate inelele si vezi daca merge normal.

#5
Paulvw

Paulvw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 20.03.2008
Dupa ce am scos inelele aparatul functioneaza normal...

#6
nicolae78man

nicolae78man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.04.2009
Detin un aparat Canon EOS250D si am o problema cu acumulatorul in sensul ca se descarca cand aparatul este inchis. Oare este ceva normal? Cand aparatul functioneaza este in regula, fac poze multe cu o incarcare, dar daca tin acumulatorul in aparat peste 2 zile cand il deschid este descarcat. Trebuie sa scot acumulatorul de fiecare data cand tin aparatul mai multe zile inchis, altfel se descarca. Este primul DSLR pe care il detin si nu stiu daca este ceva normal sau este vreo defectiune.

#7
baloo2009

baloo2009

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 25.05.2009

View Postnicolae78man, on 30 martie 2022 - 15:19, said:

Detin un aparat Canon EOS250D si am o problema cu acumulatorul in sensul ca se descarca cand aparatul este inchis. Oare este ceva normal? Cand aparatul functioneaza este in regula, fac poze multe cu o incarcare, dar daca tin acumulatorul in aparat peste 2 zile cand il deschid este descarcat. Trebuie sa scot acumulatorul de fiecare data cand tin aparatul mai multe zile inchis, altfel se descarca. Este primul DSLR pe care il detin si nu stiu daca este ceva normal sau este vreo defectiune.

Mie mi se descarcă în 8 luni. Nu ar trebui să se întâmple astfel cu un DSLR. El consumă infim dacă nu este folosit. Dacă e în garanție vezi ce e cu el la service să nu existe un scurt circuit pe undeva.

Edited by baloo2009, 07 April 2022 - 17:51.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate