Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Iasi-Mamaia sat

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,121
  • Înscris: 16.04.2007
de curand am fost pe traseul Galati - Mamaia Sat.
am ales varianta prin jud. Tulcea: Macin Cerna Horia Ciucurova Slava rusa si apoi E87
Drumul este de nota 8per total, sunt mici portiuni mai slabe dar se merge bine.
Peisajul este frumos cu multe locuri pt popas si poze. Se merge mai incet decat pe varianta Viziru sau tulcea.
Recomand pt cei care s-au saturat de drumul anost prin baragan.

#20
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009
update 2019. care ar fi drumul cel mai bun si mai lipsit de dureri de cap de la iasi la neptun (in cazul meu)?

ar putea fi asta?

https://www.google.c...d43.8601495!3e0

Edited by vanitty, 20 July 2019 - 21:44.


#21
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,917
  • Înscris: 25.04.2006
Ala e bun, pus de tine prin Viziru. Nu merge pe Tulcea ca e s-au cam invatat boschetarii care vor sa manance si ei o paine cu radarul vara ca in rest nu trece nici dracu prin Cerna, Horia si alte sate uitate de lume.

#22
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009
am venit pe la vaslui, barlad, tecuci,slobozia, fetesti si autostrada. si nu am intalniti nici un echipaj la rutiera, doar pe a2, erau pe sensul spre bucuresti (unde erau majoritatea clientilor) :P  si drumul a fost bun in marea lui majoritate

#23
giovangigi

giovangigi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.01.2010
Salutare, urmeaza sa plec si eu(Iasi- Ct), voi merge pe varianta de anul trecut Iasi - Bucium sau Luca Cetatuii - Vaslui - Barlad - Tecuci - Braila varianta - Viziru - pod Giurgeni - CT.
Nu recomand Barlad - Galati anul trecut la intoarcere m-a dus waze pe acel drum deoarece am facut o escala in Braila, 96 km, mi-am rupt masina.
La pod Giurgeni a fost liber, drum drept si bun, mai multi ieseni il practica.
Este fain si cu bacul la Smardan dar nu prea mai am chef de stat pe acolo, iar drumul Smardan-CT mi se pare cam plictisitor, excluzand muntii Dobrogei.

#24
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Poti sa incerci si iasi-albita-husi-murgeni-galati-luncavita-horia-baia-comstanta, e destul de liber.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate