Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Centre oficiale de pregatire Oracle in Romania

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,522
  • Înscris: 18.10.2011
Care sunt centrele oficiale de pregatire Oracle din Romania, acelea in care poti asista la cursurile obligatorii pentru certificare?

Sunt cele din universitati (UPB, ASE), sau cel de la Oracle Romania, sau cum?

Intrebarea e pentru cineva care si-a dat recent examenele Oracle (Professional, Master) pentru care se cere si audierea unui curs etc. - https://education.or...&lang=RO#tabs-1

Voi intreba zilele acestea la ei, oricum, dar poate stiti (pe site nu scrie)... sau sunt eu obosit ...

Thanks.

Edited by aaaa4567, 04 June 2018 - 19:03.


#2
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Ia legătura cu ei (email, telefonic, chat), aș zice că la Educație se încadrează: https://www.oracle.c...t/index.html#cc

#3
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Nu se cere nimic, se recomanda. Se poate face si online, eu chiar l-am facut pe ala, costa vreo 5000 de lei. Dureaza 5 zile, mie mi l-a platit firma. Daca merita, depinde, io nu l-as plati nici mort din banii mei, de asemenea depinde si ce traineri prinzi, io am prins numai supermeseriasi de la mama lor, pentru ca am ales ore din-alea mai nocturne. Altii n-au fost prea incintati...

#4
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Doar aia de la Oracle sunt mai de doamne ajuta. Daca platesti din banul tau pentru certificare fa curs online, nu merita sa platesti in plus doar ca sa iti dea aia un suc si o cafea la sediul lor. Eu am facut la ei si online si daca platesti tu clar merita online.

#5
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017
se poate si online si ceva mai ieftin... nu e necesar decat pt. master, la restul sunt optionale si o risipa ridicola de bani(ce drac sa inveti in 5 zile? si platesti mai mult decat 1 an la majoritatea facultatilor)

#6
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,522
  • Înscris: 18.10.2011

 Mosotti, on 04 iunie 2018 - 21:06, said:

Nu se cere nimic, se recomanda. Se poate face si online, eu chiar l-am facut pe ala, costa vreo 5000 de lei. Dureaza 5 zile, mie mi l-a platit firma. Daca merita, depinde, io nu l-as plati nici mort din banii mei, de asemenea depinde si ce traineri prinzi, io am prins numai supermeseriasi de la mama lor, pentru ca am ales ore din-alea mai nocturne. Altii n-au fost prea incintati...
L-ai facut in sala de curs (daca inteleg bine)? Sau online? Si unde? Thanks.

Pentru nivel master acolo se spune ca e obligatoriu cel putin un curs din  lista aia  (vezi tabul Master Level Certification de aici: http://education.ora...&lang=RO#tabs-1)

Ma duc sa le dau mail.

Edited by aaaa4567, 05 June 2018 - 12:11.


#7
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Eu am facut si online cand am platit eu si in sala de curs la Oracle in sediu cand a platit firma. Clar inveti mai mult in sala decat pe online, dar nu destul cat sa justifice pretul. In sala conteaza mult instructorul, eu am facut doua la un curs imi cadea capul de masa iar la altul chiar pot sa spun ca am prins multe de la omul care intra in detalii mai hands-on comparativ cu ce era in carte. Apropo, cursurile de la Microsoft/Amazon si altii mi se par mult mai dinamice incat sa merite sala de curs dar tu ai intrebat de Oracle.

#8
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018
cu ce te ajuta cursurile de la oracle ?

#9
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Nu inveti mai mult in sala, conteaza trainerul, nu unde faci. De fapt e un mare avantaj sa faci de-acasa, nu te ma freci in trafic de toti comunistii etc. Iar daca alegi ore nocturne prinzi traineri care lucreaza la Java de la inceput, nu ceva roman aleator. Aveam unu care zicea intr-una “ask me everything, I’m an expert, I know everything”. Mi-am notat pe undeva citeva expresii :lol:

Este foarte important sa pui intrebari, asta e avantajul suprem fata de orice carte din univers. Daca nu urmaresti cursul si nu faci laboratoarele si nu pui intrebari, atunci mai bine tii de bani.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate