Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Intrebare decodare telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
FloriNNN69

FloriNNN69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.02.2014
Salut, am si eu un wiko tommy 2 si as dorii decodarea lui dar niciun service de la mine din oras nu a reusit spunand ca nu este posibil datorita securitatii noi, gasesc vreo metoda sa-l decodez de acasa fara site alea care cer bani pentru ca nu am bani pe paypal sau card pentru ele

#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Nu.
Pui mina pe niste cash si rogi un prieten care are paypal/card sa te ajute la plata online.
Bineinteles, ai grija ce site nimeresti.

#3
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View PostFloriNNN69, on 03 iunie 2018 - 18:39, said:

Salut, am si eu un wiko tommy 2 si as dorii decodarea lui dar niciun service de la mine din oras nu a reusit spunand ca nu este posibil datorita securitatii noi, gasesc vreo metoda sa-l decodez de acasa fara site alea care cer bani pentru ca nu am bani pe paypal sau card pentru ele
Deblocarea terminalelor din reţeaua Vodafone se face conform condiţiilor standard de deblocare a terminalelor blocate în reţelele de comunicaţii mobile din România.
Pentru a afla mai multe detalii despre modalitatea de deblocare, procedura aferentă deblocării dar şi tarifele şi termenele maxime de deblocare a terminalelor codate în rețeaua Vodafone consultă acest document.*
Ori daca nu doresti varianta oficiala(ca ai postat pe aria Vodafone), cauti pe google si gasesti rezolvare la problema ta.
sursa:vodafone.ro

Edited by gump4, 03 June 2018 - 19:45.


#4
FloriNNN69

FloriNNN69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.02.2014

View Postgump4, on 03 iunie 2018 - 19:44, said:

Deblocarea terminalelor din reţeaua Vodafone se face conform condiţiilor standard de deblocare a terminalelor blocate în reţelele de comunicaţii mobile din România.
Pentru a afla mai multe detalii despre modalitatea de deblocare, procedura aferentă deblocării dar şi tarifele şi termenele maxime de deblocare a terminalelor codate în rețeaua Vodafone consultă acest document.*
Ori daca nu doresti varianta oficiala(ca ai postat pe aria Vodafone), cauti pe google si gasesti rezolvare la problema ta.
sursa:vodafone.ro
Varianta oficiala costa 50 de euro, nu face telefonu atat si pe net nu am gasit nimic sa ma ajute parca zici ca nu exista telefonul asta nu gasesti mai nimic despre el

#5
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017
50.42 euro, tva inclus.Cauta mai bine si vei gasi ajutor pe google.

10.08 euro, tva inclus , daca au trecut 12/ 24 luni de la achizitionare(dupa terminarea perioadei contractuale).

Inportant sa citesti si punctul 3, 4 si 5 din documentt, poate te afli in situatia respectiva

Edited by gump4, 03 June 2018 - 19:49.


#6
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006
1 lira pe ebay uk.

https://www.ebay.co....cEAAOxyCGNTMK4w

View Postgump4, on 03 iunie 2018 - 20:45, said:

...Ca pretul e mare mic ori incorect,...
Dar trebuie sa recunosti ca ~50 euro este un pret nesimtit pentru a elimina o blocare pe care tot ei au pus-o.

#7
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Postalexa32, on 03 iunie 2018 - 21:29, said:

...


Dar trebuie sa recunosti ca ~50 euro este un pret nesimtit pentru a elimina o blocare pe care tot ei au pus-o.
nu conteaza parerea mea ori a ta, asta nu intelegi.Decizia si parerea ce conteaza este a initiatorului.Numai bine!

Edited by gump4, 03 June 2018 - 21:34.


#8
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Mah da' ce nu intelegeti mah, omul vrea GRATIS / GRATUIT / NADA / ZERO / NO MONEY /  FARA BANU' / 'EFTIN ADICA GRATIS ?!

#9
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Astept ziua in care vor vota astia o lege prin care sa interzica blocarea dispozitivelor sau a limitarii unor functii.
Poate dupa ce termina sa dea legi pentru ei sa scape de puscarie dupa ce dau tunuri la stat se vor apleca si catre problemele celor ce nu fura de la stat si vor da niste legi in favoarea lor.

Edited by lexis1, 04 June 2018 - 10:27.


#10
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Posttrollerul_de_serviciu, on 04 iunie 2018 - 08:59, said:

Mah da' ce nu intelegeti mah, omul vrea GRATIS / GRATUIT / NADA / ZERO / NO MONEY /  FARA BANU' / 'EFTIN ADICA GRATIS ?!
Daca vrea gratis sa nu posteze in topicul Vodafone, unde exista un pret pentru serviciul prestat(fie ca ne place ori nu), Vodafone nefiind societate caritabila si o afacere...Oricum nimic nu e gratis in ziua de azi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate